Anı Karşılayan Hafif ve Taze Bir Menü

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Bahar uyanışı kapımızda. Pazarda, yapraklı genç şalgamlar ve ilk bezelye ile birlikte kuşkonmaz ortaya çıkıyor. Ancak bir şans verildiğinde pancar bile yaylı olabilir.

Mevsime uygun hafif, taze bir yemek istedim. Topraklı pancarlar pazara parlak salkımlar halinde işaret ediyor, yapraklar bağlı. O kadar çekiciydiler ki seçim yapmak zordu: yakut kırmızısı mı yoksa güneşli altın olanlar mı?

Bitirici bir yoğurt girdabı bu pancar çorbasına keskinlik katar. Kredi… The New York Times için David Malosh. Yemek Stilisti: Simon Andrews.

Hazırlanması biraz zaman alsa da, taze kavrulmuş pancar çabaya değer. Bir seferde bir düzine kadar pişirip buzdolabında, salatalarda veya çorbalarda kullanıma hazır olarak saklayabilirsiniz. Pancar çorbasını ima eden, ancak kış gibi olmayan bir cıvıl cıvıl çorba istedim. Bu yüzden tatlı pancarları biraz sirke ile baharatlayıp tavladım, sonra ipeksi bir püre haline getirdim. Çorbanın zengin lezzetine tezat oluşturmak için, tarhun ve frenk soğanı ile noktalı bol miktarda yoğurdu çorbanın yüzeyinde gezdirdim. İyi haber şu ki, tadı sıcak veya soğuk – ve bence en iyi küçük porsiyonlarda servis edilir.

Batı Sahili’nde bahar, yabani somon mevsiminin başlangıcıdır. Gerçekten buna benzer bir şey yok: Yabani somon, çiftlikte yetiştirilenden daha lezzetlidir ve sürdürülebilir bir şekilde konuşmak gerekirse, her zaman daha iyi bir seçimdir. (Bir savurganlık mı? Evet, Seattle gibi yerler hariç.) İster kral somon balığı, koho veya sockeye seçin, devayı aşırı pişirmeyin: Balık pazarında, büyük bir fileto istiyorum. Sonra bir fırın tepsisine düz bir şekilde dizip, balığın yüzeyinde beyaz meyve suları görünene kadar orta dereceli bir fırında kızartıyorum. Bu nemli, pul pul somon sağlar.

Zencefil-kireç yağı, maksimum lezzet için somonu ve ıspanağı kaplar. Kredi… The New York Times için David Malosh. Yemek Stilisti: Simon Andrews.

Balığı zenginleştirmek için rendelenmiş zencefil ve limon kabuğu rendesini ve suyunu tereyağında püre haline getirdim, sıcak üzerine bulaşmak üzere fileto. Aynı tereyağını, büyük bir pota dolusu bebek ıspanağı çabucak soldurmak için kullandım, bu da güzel bir eşlik etti. Eklemeleri, yeşillerin rolünü en aza indirmek değil, güçlendirmek için taze, parlak ve esnek temasıyla uyumluydu.

Bu basit meyve ve kuruyemiş kompostosu, dondurmanın üzerine kaşıkla döküldüğü kadar tek başına da lezzetlidir. Kredi… The New York Times için David Malosh. Yemek Stilisti: Simon Andrews.

Yazın çılgın lütfu daha fazla dikkat çekebilir, ancak baharın mevsimlik sunularının sepetime dönüşü gerçek bir kutlama gibi geliyor . Geçen gün market turlarında kiraz gördüğümde, adımlarıma biraz moral verdi. Doğrudan pazardan gelen muhteşem, parlak kirazlar, bir yemeğin ülkü bitişidir. Onları büyük bir kaseye koyun ve masaya götürün – anında muhteşem tatlı.

Bununla birlikte, “gerçek” bir tatlı servis etme ihtiyacı hissediyorsanız, bu kolay, hafif aromalı kirazları deneyin. Bu gerçekten de, markalı kirazların bir tür basitleştirilmiş versiyonu. Badem-kiraz kombinasyonu klasiktir; aslında, ikisi botanik olarak ilişkilidir. Bu kirazlardan birkaçını küçük bardaklarda, belki biraz İtalyan bademli kurabiye ile servis edin – ancak vanilyalı dondurmanın üzerine kaşıkla koyarsanız şikayet almazsınız.

Tarifler: Tarhun, Frenk Soğanı ve Yoğurtlu Pancar Çorbası | Zencefil-Kireç Tereyağı ile Kavrulmuş Yabani Somon | Bademli Kiraz Kompostosu

Okumaya devam et...