Bandai Namco, Brandon Sanderson’la Çalışmak İstiyor

Hasan

Member
Mistborn romanlarını ve The Wheel of Time serisinin son kitaplarını yazmasıyla tanınan fantezi tipi muharriri Brandon Sanderson, gelecekteki bir projede iş birliği yapmak için Elden Ring yayıncısı Bandai Namco’dan bir mektup aldı.

şahsi YouTube kanalında yaptığı bir canlı yayın sırasında Sanderson’a bir maket kılıç, pelerin, Lands Between haritası ve Elden Ring’deki boss’lardan biri olan Malenia’nın bir heykelciğini içeren promosyon çantası armağan edildi. Bu çantanın içerisinde bir de Bandai Namco’nun Sanderson ile çalışmak istediğini belirten bir mektup içeriyordu.

Sanderson aslında Elden Ring’te de çalışmak istemişti

Sanderson, yayın sırasında bu mektubu büsbütün okumadı lakin kendisi Bandai Namco’nun onunla birlikte bir şeyler yapmak istediğini ve kendisinin de bununla ilgilendiğini belirtti. Hatta aklında bir şeyler olduğunu ve bunu Bandai Namco’ya iletip ne düşündüklerini görmek istediğini de söylemiş oldu.

Sanderson’un yayın sırasında hususa dair söylemiş oldukleri ise tam şöyleki: “Magic: The Gathering’in kıssasını yazmak için 4 yıl uğraştım ve Magic, benimle bağlantıya geçip bir öykü yazmak istediğinde elimde aslına bakarsanız oldukçatan yazılmışı vardı ve onu devam ettirdim. Birebir biçimde ‘bir Soulsborne oyunu yapsam nasıl olurdu?’ diye düşünüyordum. Olağan buna ben karar vermiyorum lakin bu biçimde şeyler daima başımın bir köşesinde var. Bu sebeple gelecekte benden haber bekleyin, benim daima fikirlerim var.”

Sanderson aslında daha evvel Elden Ring’in geliştiricisi FromSoftware ile birlikte çalışmak istediğini ve hatta George R.R. Martin yerine onunla çalışmalarının daha uygun olacağını belirtmişti. Alışılmış bütün bunlar kesin olarak Sanderson ile Bandai Namco içinde ortak bir çalışma gerçekleşeceği manasına gelmiyor.

Hatta şayet bir arada çalışırlarsa bile bunun bir oyun olup olmayacağı bile meçhul. Tahminen de Bandai Namco, Sanderson’dan Elden Ring’in külliyatına dair bir kitap yazmasını isteyecek, bilemeyiz. Siz ne düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.