Bir Yıllık Xbox Game Pass Nasıl Alınır?

Hasan

Member
Geçtiğimiz yıllar ile bir arada yavaş yavaş ömrümüze girmeye başlayan Xbox Game Pass, oyun dünyası içerisinde kendisine çok kıymetli bir yer edinmiş durumda. Yurt haricinde, aylık yaklaşık olarak 15 dolardan satılmakta olan Xbox Game Pass Ultimate üyeliği, ülkemize özel olarak düzenlenmiş olan bir mahallî fiyatlandırma siyaseti ile birlikte aylık 45 TL’den sunuluyor.

Xbox Game Pass Ultimate üyeliği, resmî sitesinde her ne kadar yalnızca ‘bir aylık‘ seçeneği ile satılıyor olsa da; pek uygun bir fiyata bir yıllık, hatta üç yıllık almak mümkün.

En baştan başlayalım, Xbox Game Pass nedir?

Özetleyecek olursak; Xbox Game Pass, içerisinde yüzlerce oyun ve birfazlaca avantaj (EA Play, Live Gold vb.) bulunduran oyun odaklı bir abonelik hizmetidir. An itibariyle Xbox One, Xbox Series X|S, Windows 10, Windows 11 ve Xbox Cloud Gaming aracılığıyla IOS ile Android aygıtlarda hizmet sunmakta.

Sisteme, her ay boyunca iki parti halinde oyun eklenirken; muhakkak oyunlar da kütüphaneyi terk etmektedir. Örneğin; 2022 Nisan ayının birinci partisi olarak MLB The Show 22, Life is Strange: True Colors ve Lost In Random üzere oyunlar eklenirken; F1 2019, Rain On Your Parade ve The Long Dark üzere üretimlerin abonelik hizmetinden ayrılacağı resmî olarak açıklanmış.

345 TL daha uygun fiyata bir yıllık Xbox Game Pass nasıl alınır?

• Adım#1: birinci vakit içinderda bir Xbox hesabı oluşturun ya da mevcut hesabınıza giriş yapın.
    • E-posta adresinizde rastgele bir Xbox Game Pass üyeliği bulunmadığından emin olun.
  • Adım#2: Uygulayacağınız sistemi belirleyin.
    • Usul #1: Çok uygun fiyata bir yıllık Xbox Game Pass Ultimate erişimi
    • Prosedür #2: Fiyatı artsa da, üç yıllık Xbox Game Pass’in vazgeçilmezi
Oyun dünyasında daima sorulan sorulardan bir tanesi olan ”Xbox Game Pass bir yıllık alınabiliyor mu?’’ sorusunun karşılığı çok sıradan. Evet. Microsoft, direkt olarak bir yıllık plan eklememiş olsa da, resmî prosedürler ile bir yıllık seçeneğine ulaşmak hayli da sıkıntı olmasa gerek.

Xbox Game Pass Ultimate; Xbox Live Gold ve EA Play aboneliklerini esasen içerisinde barındırmakta olduğu için, bu abonelikleri kullanarak üyeliğinizi Xbox Game Pass Ultimate aboneliğine çok uygun bir fiyattan yükseltmek mümkün. Örneğin, şayet mevcutta bir Game Pass üyeliğiniz bulunmuyorken hesabınıza 12 aylık Xbox Live Gold üyeliği satın alırsanız, sonrasındasındasında da bir aylık Xbox Game Pass Ultimate satın aldığınızda; mevcuttaki Xbox Live Gold üyeliğiniz aslına bakarsan Xbox Game Pass sistemine dâhil olduğu için Game Pass Ultimate üyeliğine dönüşecektir. Yani; 13 aylık Xbox Game Pass üyeliğine sahip olacaksınız.

• Xbox Live Gold: Direkt Xbox Game Pass’e dönüştürülebilir (Mevcutta Xbox Game Pass Ultimate üyeliğiniz olmaması gerekiyor, yoksa 3:1 olarak dönüşecektir.)
  • EA Play: 3/1 biçiminde dönüşür. Yani; 12 aylık bir EA Play üyeliği, dört aylık Xbox Game Pass Ultimate üyeliğine dönüşecektir.
Prosedür #1: Çok uygun fiyata bir yıllık Xbox Game Pass Ultimate erişimi

• Adım#1: Hesabınızda rastgele bir Xbox Game Pass üyeliğinin bulunmadığından emin olun.
  • Adım#2: Buraya tıklayarak ulaşacağınız resmî Xbox sitesi üzerinden üç kez bir yıllık EA Play satın alın. (3 x 65 TL’den toplamda 195 TL’ye 36 aylık EA Play üyeliğiniz olacak)
  • Adım#3: 36 aylık EA Play üyeliğinizi aldıktan daha sonra, 45 TL’ye bir aylık Xbox Game Pass Ultimate üyeliği satın alın.
Bu üç süreci tamamladığınızda; 36 aylık EA Play aboneliğiniz, 3/1 formunda 12 aylık Xbox Game Pass’e dönüşecektir. Bir tane de siz satın almış olduğunuz için, toplamda 13 aylık Xbox Game Pass Ultimate üyeliğiniz olacak.

Not: Xbox Game Pass Ultimate üyeliğinizi, tıpkı üyelik ile rastgele bir ekstra fiyat ödemeksizin hem PC birebir vakitte konsolda kullanabilirsiniz.

Alternatif prosedür #1

Şayet EA Play’i bahsedilen siteden 36 aylık alamazsanız, alternatif bir metot de mevcut. Xbox Game Pass üyeliğiniz olmadığından emin olduktan daha sonra, Microsoft Store üzerinden 12 aylık EA Play satın alın ve bir dahalenen ödemeyi kapatın. ondan sonrasındasında, EA Play’i istek listenize ekleyip, iki kere daha satın alarak 36 ay yapabilirsiniz. Akabinde bir aylık Xbox Game Pass Ultimate üyeliği alırsanız, toplamda 13 aylık Game Pass Ultimate üyeliğine dönüşecektir.

Metot #2: Fiyatı artsa da, üç yıllık Xbox Game Pass’in vazgeçilmezi

• Adım#1: Hesabınızda rastgele bir Xbox Game Pass üyeliğinin bulunmadığından emin olun.
  • Adım#2: İnternet üzerinden 12 aylık Xbox Live Gold kodu satın alın. (Yaklaşık 410 TL’den satılıyor)
  • Adım#3: 12 aylık Live Gold üyeliğinizi satın aldıktan daha sonra, 45 TL’ye bir aylık Xbox Game Pass Ultimate üyeliği satın alın.
Xbox Live Gold üyeliği, direkt olarak Game Pass üyeliğine dönüştüğü için üç yıllık Xbox Game Pass üyeliği almak mümkün. EA Play tekniği, bir yıllık abonelik için fazlaca daha uygun bir fiyata denk geliyor olsa da; Xbox, azamî 36 aylık abonelikleri desteklediği için en çok bir yıllık Game Pass Ultimate yapılabiliyor. Bu niçinle, üç yıllık Xbox Game Pass üyeliği için Live Gold taktiğini göz önünde bulundurmaktan öteki talihimiz kalmıyor. Üç adet 12 aylık Xbox Live Gold üyeliği aldıktan daha sonra bir adet Xbox Game Pass Ultimate üyeliği alırsanız, toplamda 36 aylık Xbox Game Pass Ultimate üyeliğiniz olacaktır.

Alternatif prosedür #2

Şayet bir yıldan uzun sürecek bir üyelik almayı planlıyorsanız, üyeliğinizin müddetini ve fiyatını üç aboneliği birleştirerek de ayarlama talihiniz mevcut. Örneğin; rastgele bir Xbox Game Pass üyeliğiniz olmadığından emin olduktan daha sonra, 12 aylık Live Gold kodu ile 12 aylık EA Play alıp, bir aylık Xbox Game Pass Ultimate’yle birleştirirseniz, 12 + 4 (EA Play üyeliği 3/1 formunda dönüşüyor) + 1’den toplamda 17 aylık Xbox Game Pass Ultimate üyeliğiniz olacaktır. Uygun fiyatlı üç yahut altı aylık Xbox Live Gold kodlarına denk gelebilir, istediğiniz biçimde (Mevcutta Game Pass üyeliğiniz olmamalı) bu abonelikleri birleştirebilirsiniz.

Değerli Not: Yazımız içerisinde yer verdiğimiz tüm usuller resmîdir.

Davetsiz sürprizlerden kurtulun: bir dahalenen ödeme nasıl kapatılır?

bir dahalenen ödeme, birtakım Xbox kullanıcılarının endişeli düşü olabilir. Xbox Game Pass’iniz bittiği vakit otomatik olarak her ay yenileyen bu sistem, yıllık almayı düşünenler için büyük bir mani oluşturuyor. Şayet bir yıllık Xbox Game Pass üyeliği satın almayı düşünen bir ‘aylık Xbox Game Pass’ kullanıcısıysanız, bir dahalenen ödemeyi kapatıp üyeliğinizin büsbütün inaktif olduğundan emin olmakta yarar var.

• Adım#1: Microsoft hesabınızdaki Hizmetler ve Abonelikler sayfasına giriş yapın.
  • Adım#2: İptal etmek istediğiniz aboneliği seçin ve yönet butonuna tıklayın.
  • Adım#3: bir dahalenen ödemeyi kapat seçeneğine tıklayın.
Bu süreci, Xbox içerisinde sahip olduğunuz rastgele bir abonelik için gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede; habersiz otomatik bir dahalemelerden kurtulur, üyeliğinizi dilediğiniz üzere yönetebilirsiniz. Ayrıyeten, Xbox aboneliklerinin var iseyılan olarak ‘bir dahalenen ödeme açık‘ bir biçimde gelmekte olduğunu da belirtmekte yarar var.

Sonuç: EA Play usulü ile birlikte 345 TL daha uygun bir fiyata erişebiliriz

• Şayet birinci yolu tercih ederseniz, 195 + 45 TL’den toplamda 240 TL’ye 13 aylık Xbox Game Pass Ultimate üyeliğine sahip olabilirsiniz. (Aylık 18.4 TL’ye geliyor)
  • Şayet ikinci usulü tercih ederseniz, 410 + 45 TL’den toplamda 455 TL’ye 13 aylık Xbox Game Pass Ultimate üyeliğine sahip olabilirsiniz. (Aylık 35 TL’ye geliyor)
    • Şayet ikinci usul ile birlikte üç yıllık Xbox Game Pass Ultimate almaya karar verirseniz, 3 x 410 + 45 TL’den toplamda 1275 TL’ye 36 aylık Xbox Game Pass Ultimate üyeliğine sahip olabilirsiniz. (Aylık 35 TL’ye geliyor)
Xbox Game Pass Ultimate’yi, olağan koşullarda her ay 45 TL’den almaya karar vermiş olsaydık; 13 ayın sonunda toplamda 585 TL ödemiş olacak ve mümkün bir artırım durumunda bu artırımlardan rastgele bir biçimde kaçamayacaktık. Şayet EA Play metodunu tercih edersek; toplamda 240 TL’ye 13 aylık Xbox Game Pass Ultimate üyeliğine sahip olarak, hem 345 TL’nin cebimizde kalmasını sağlar, birebir vakitte mümkün bir artırım durumunda aslına bakarsanız mevcut bir üyeliğimiz olduğu için rastgele bir biçimde etkilenmenin önüne geçmiş oluruz. Kâfi bütçeniz varsa, üç yıllık prosedüründe kulağa çok mantıklı geldiğini belirtmekte yarar var.