Bu Çilekli Çöreklerin Parlamak için Reçel Gerekmiyor, Ama Zarar Vermiyor

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Çörekler ve çilek reçeli o kadar klasik bir eşleşme ki, doğal olarak tartışmalarla dolu.

İlk olarak, scone’un telaffuzu var. “Telefon” (Birleşik Devletler, İrlanda ve İngiltere’nin bazı bölgelerinde olduğu gibi) veya “gitti” (Kraliçe Elizabeth dahil birçok İngiliz tarafından söylendiği gibi) ile kafiyeli mi?

Ardından, sıkışma yerleşimi sorunu var. Pıhtılaşmış krema (Cornish yöntemi denir) ile doldurmadan önce doğrudan bölünmüş hamur işinin üzerine mi sürüyorsunuz, yoksa önce krema mı, ikinci olarak reçel mi (Devon’da gidilecek)?

Malzemeler, tüm kuru un parçaları eklenene kadar karıştırılır, ancak hamur hala tüylüdür, ardından bir arada tutana kadar yoğrulur. Kredi… The New York Times için David Malosh. Yemek Stilisti; Simon Andrews.

New York’ta çöreklerin çoğunu tükettikten sonra, “o”yu (“merhaba”daki gibi) çiziyorum. , çörekler yaptım”). Ve çilek reçeli açısından, kuru çilekleri doğrudan hamura karıştırmaya başladım, bu da yumuşak kırıntılarda sıkışan ceplerde pişiyor. Bu, meyveleri eşit olarak dağıtır, size baştan sona yoğun meyve parçaları verir – ve pişirdikten sonra daha fazla reçel eklemenizi engellemez.

Ama belki de çörek tarifimin daha geleneksel versiyonlardan sapmasının en büyük yolu, hamuru tek tek kamalar halinde şekillendirmek yerine, onu yuvarlak bir somun haline getirmem. , sonra yarı yolda keserek puanlayın.

375 derecelik fırına girmeden önce çörekler ayran ile fırçalanır ve şeker serpilir. Kredi… The New York Times için David Malosh. Yemek Stilisti; Simon Andrews.

Bu, iç kısmı özellikle nemli ve kabarık tutarken, kabuk altın sarısı ve sarp, kenarları çatırdayan bir şekilde pişer . Ve servis için sıcacık parçaları elinizle ayırmanız çok eğlenceli. (Daha zarif sunumlar için tırtıklı bir bıçak da işe yarar.)

Unutulmaması gereken bir şey: Kurutulmuş çilekleri bulmak zor olabileceğinden, burada taze veya dondurulmuş çilek kullanmak isteyebilirsiniz.

Bu dürtüye direnin.

Taze ve dondurulmuş meyveler, pişirme sırasında buharlaşacak ve çevresindeki kırıntıları ıslak hale getirebilecek büyük miktarda nem içerir. Diğer kuru meyveleri karıştırmak daha iyidir. Benzer bir yapışkan yoğunluğa sahip olan tarihler özellikle iyi çalışır.

Tüm çörekler gibi, bunlar da en iyi şekilde pişirildikten birkaç saat sonra servis edilir. Ama aynı zamanda iyi donarlar ve servis yapmadan hemen önce tekrar ısıtılabilirler.

Bu tarifi test ederken, farklı versiyonlardan arta kalanları dondurucuda sakladım ve her sabah tost makinesinde bir tane patlatıp ardından sıcak, yumuşatılmış tereyağı ile yiyebildiğim için minnettardım. Tabii eğer bulabilirseniz kaymak, çilek reçeli olsun ya da olmasın ülkü eşliğinde olur.

Tarif: Çilek Çörek Somun

Takip et NYT Food on Twitter ve NYT Instagram’da Pişirme , Facebook , YouTube ve Pinterest . NYT Cooking’den yemek tarifi önerileri, pişirme ipuçları ve alışveriş tavsiyeleri ile düzenli güncellemeler alın .

Okumaya devam et...