Bu Kolay Limon Tereyağlı Makarna için Kilerinizden Çekin

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Limon, zeytinyağı ve sarımsak pek çok kiler yemeğinin temelidir, hemen hemen her şeyi tatlandırmak için kullandığım uyumlu bir üçlü – balık, tavuk, sebze, tahıllar – sadece tatlıda durur çünkü, sarımsak. Genellikle şili gevreği ve Parmesan ile süslenmiş kombinasyon, oraya ulaşmak için fazla bir şey yapmanıza gerek kalmadan, herhangi bir yemeğin tadını derin ve karmaşık hale getirir. Asla başarısız olmayan, basit, kolay bir simya.

Yine de, bu gruplama ne kadar sağlam olsa da, insanın bir şeyleri alt üst etme isteği duyduğu zamanlar vardır. Bu, özellikle yeni fikirlerin cesur yarınlar vaat ettiği ve güvenilir eski alışkanlıkların aniden yenilenmeye ihtiyaç duyduğu Ocak ayı başlarında geçerlidir.

Biberiye dalları otlu bir dünyevilik katar. Kredi… The New York Times için David Malosh. Yemek Stilisti: Simon Andrews.

Ve son zamanlarda, makarnalarımdan birini pişirirken, güvenilir ekstra bakire şişemin hemen yanından geçtim ve onun yerine buzdolabından biraz tereyağı aldım. Eriyip kızarana kadar bir tavada ısıttım, mutfağı tatlı, cevizli bir kokuyla doldurdum.

Sonra, alışkın olduğum gibi yağda cızırdayan ince sarımsak şeritleri yerine, sarımsağa benzeyen ama tadı keskin değil, yumuşak olan dilimlenmiş bademleri attım. Kızartmalarına ve altın rengine dönmelerine izin verdim, böylece kahverengi tereyağının lezzetlerini vurgulayabilir ve çıtır çıtır ekleyebilirler.

Orijinal üçlünün sakladığım tek parçası olan limona gelince, hem meyve suyunu hem de kabuğunu karıştırdım. Sonra hepsini bir şili gevreği ve Parmesan yağmuru ile sıkıştırdım.

Son olarak, bunu tek kapta bir öğüne dönüştürmek için avuç dolusu roka attım ve sıcak linguine üzerinde erimesini, ipeksi hale gelmesini ancak biberli vuruşunu korumasını izledim.

Roka, biberli bir ısırık için hafifçe soluncaya kadar katlanır, ancak daha hafif bir tat için bebek lahana veya ıspanak da kullanabilirsiniz. Kredi… The New York Times için David Malosh. Yemek Stilisti: Simon Andrews.

Son makarnanın tadı zeytinyağlı, sarımsaklı selefi gibi değildi, ama parlak ve keskindi, sıcak ve tereyağlıydı – saygıdeğer eski köklere sahip bir yemeğe yepyeni bir bakış.

Tipik olarak bu tür bir minimalist tarif için, en iyi malzemeleri aramanızı tavsiye ederim: en iyi Parmigiano-Reggiano, bir çeşit yadigarı bronz kalıptan ekstrüde edilmiş küçük parti makarna, süslü yüksek yağlı kültürlü tereyağı ve benzerleri.

Ancak bunu geniş bir içerik yelpazesiyle defalarca test ettikten sonra, süpermarket zımba tellerinden yapılan partilerin neredeyse daha pahalı ürünlerden yapılanlar kadar iyi olduğuna kefil olabilirim. O yüzden elinde ne varsa onu kullan. Akşam yemeğiniz keyifli olacak – sonuçta kiler yemeğinin anlamı budur.

Yemek tarifi: Badem ve Rokalı Tereyağlı Limonlu Makarna

Takip et Instagram’da New York Times Cooking , Facebook , Youtube , TikTok ve Pinterest . Tarif önerileri, yemek pişirme ipuçları ve alışveriş tavsiyeleri ile New York Times Cooking’ten düzenli güncellemeler alın .

Okumaya devam et...