Bundeswehr'deki gençler: İşte son yıllarda kaç küçük çocuğu askere aldıkları

Adanali

Member
Sembol görseli: Shutterstock.com

On yedi yaşındakiler ateşli silahları yalnızca eğitim amaçlı kullanabilirler. Güvenlik yükümlülüklerinden muaftırlar. Küçüklerin korunması bu şekilde mi garanti ediliyor?

Son beş yılda Bundeswehr toplam 7.861 reşit olmayan çocuğu işe aldı. Bu, Federal Savunma Bakanlığı'nın Federal Meclis'teki Die Linke grubunun talebine verdiği yanıttan ortaya çıktı. Geçtiğimiz yıl, 18 yaşın altında işe alınanların sayısı bir önceki yıl 1.773'ten 1.996'ya yükseldi.

Duyuru

Bundeswehr küçükler için istisnai kurallar belirledi

17 yaşında veya daha büyük olan herkes Bundeswehr'de “gönüllü olarak askerlik hizmetini yerine getirebilir” veya geçici asker olarak eğitime başlayabilir, ancak “burada ateşli silahların olası kullanımı yasak olduğundan” harekete gönderilmeyecek veya kışla koruma görevine atanmayacaktır. ancak göz ardı edilemez,” diye vurguluyor Bundeswehr ana sayfasında.

Ayrıca okuyun:

Daha fazla göster

daha az göster

Genç askerler ateşli silahları yalnızca tatbikat ve eğitim amaçlı kullanabilirler. Askeri açıdan bakıldığında küçüklerin korunması sağlanmıştır.

Eleştiri altındaki genç yöneticiler: Aktif reklamcılık nerede başlar?

Ancak Bundeswehr'in tanıtım olarak değil, sadece bir eğitim fırsatı olarak görülmesini istediği genç subayların okullarda görünmeleri defalarca eleştirilere maruz kalıyor. Ancak eğitim sendikası GEW burada net bir ayrımın mümkün olup olmadığından şüphe ediyor. Bu nedenle gençler, henüz federal seçimlere katılacak olgunluğa ulaşmamışken, okul derslerinde ordunun etkisinde kalıyorlar.

Solun eğitim politikası sözcüsü Nicole Gohlke de bu eleştiriyi paylaşıyor ve mevcut verilere dayanarak trafik ışığı partilerinin gençlerin korunması konusunda tamamen kayıtsız göründüğüne dikkat çekiyor.

Bundeswehr'e göre 90'dan fazla genç subay düzenli olarak Alman eğitim kurumlarına gidiyor ve yalnızca 2022'de, Savunma Bakanı Boris Pistorius'a göre Almanya'nın “dolaylı olarak” müdahil olduğu Ukrayna'daki savaşın ilk yılında 4.308 subayı elinde tuttu. konferanslar (SPD).

Devam eden tartışmalara katkı olarak Zaman 26 yaşındaki yazar ve podcast yayıncısı Ole Nymoen iki soruyu gündeme getiriyor: “Kendimizi savunmalıyız ama tam olarak kimi? Bir şeyi savunmalıyız ama tam olarak neyi?” Kendisi Almanya için savaşmayacağını ve yönetenlerle yönetilenler arasında çıkar eşitliğinin olmadığının altını çiziyor.