Çünkü toplumsal cinsiyet, Söder ve CSU için minnettar bir konu.

Adanali

Member
Markus Söder (dosya fotoğrafı) değişmeyebilir. Fotoğraf: Michael Lucan / : CC-BY-SA 3.0 DE

Bavyera’da soyadları da uzun süredir cinsiyete dayalıdır. Hiçbir muhafazakar, kendilerine öyle denilmedikçe ve bir feminist olarak görülmedikçe buna üzülmezdi.

Bavyera’da, tüm yerler arasında, soyadları, feminizmle ilişkilendirilmeden, uzun süredir cinsiyete dayalıdır. Vatan film dizisi “Die Gruberin” bunun kanıtıdır. “Wanger” adı zaten Bavyera’da bu satırların yazarına atfedildi, çünkü son hece kadınsı bir son olarak geçti.

Bu can sıkıcıydı. O son olmadan yaşayabilirdim, ama bu sadece benim adım değil – ve açıkçası bu şekilde adlandırılmadığı belli olan bu feminist olmayan, sıradan tür olmasaydı, kimsenin aklına gelmezdi.

Yalnızca Markus Söder gibi bir CSU siyasetçisi, feminist olarak değil de sadece popüler olduğu sürece böyle bir şeyi sorunsallaştırmaz. Komedyen Monika Gruber ayrıca kendisine “die Gruberin” demeyi seviyor ve “uyandırma” diliyle dalga geçiyor.

Öte yandan, CSU başkanı ve kampanya babası Söder, Çarşamba günü siyasi Ash’e, görünüşünün komik mi yoksa “en kötü federal” de dahil olmak üzere, kendi bakış açısına göre bir şekilde yeşil kalan her şeyle çok ciddi bir hesaplaşma mı olması gerektiğine karar veremedi. Almanya’nın şimdiye kadar sahip olduğu hükümet”. Berlin’in yanı sıra cinsiyetin “kaosun başkenti” ve – sürpriz – olarak.

profilinizi arayın

Yeşiller ve Sözen’in Muhafazakarların ve Sağın militarizm konusunda en çetin köpek olmasını bu kadar zorlaştırdığı, tüm ana akım partilerin bir dış düşmana karşı uyum yemini ettiği ve savunma sanayinin ilerlediği bu gibi zamanlarda bu son derece sevindirici bir tema. tam sipariş kitapları. Yeşillerin Dışişleri Bakanı yanlışlıkla “Rusya’ya karşı bir savaş veriyoruz” ifadesini ağzından kaçırırsa, CSU’nun bunu aşmak için gerçekçi bir şansı yoktur.

Bir artış, Bayern’in sahip olmadığı nükleer silahlarla kasıtsız bir önleyici saldırı tehdidi olacaktır. Bu şekilde, dil üzerindeki kültür savaşı, zamanımızın en büyük sorunu haline geliyor. Bu şekilde Yeşiller “feminist” profillerini keskinleştirebilir – ve CSU metaforik olarak cesur olduklarını gösterebilir.

Bir “cinsiyet yükümlülüğü” ile ilgili uyarılar her zaman Söder’in parti üssünde işe yarar – ve orada ne kadar çok bira içerseniz, “Frau Huber” veya “Frau Meier” yerine “die Huberin” veya “die Meierin” olup olmadığını o kadar az fark edersiniz ” söylendi.

Passau’daki siyasi Kül Çarşambası arifesinde Söder, toplumsal cinsiyetle ilgili “herhangi bir yeniden eğitim fantezisine” boyun eğmeyeceğini çoktan açıklamıştı. Bugünlerde herkes biraz asi olmak istiyor ama çoğu ana akımın tüm avantajlarını aynı anda istiyor.
(Claudia Wangerin)