Gösterileri Durduran 17 Tatil Tarifi Yemek Ekibimiz Yapmak İçin Sabırsızlanıyor

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Güneş her gün daha erken battığında ve sıcaklıklar düşmeye başladığında bunun tek bir anlamı olabilir: Tatiller yaklaşıyor. Ve hangilerini gözlemlerseniz gözlemleyin, kalabalığı doyuracak bir şeyler, içip içilecek bir içecek ya da paylaşacak güzel bir ikram isteyeceklerdir. New York Times Food personeli, en sevilen kurabiyeler, tatil masasının baş parçaları, bayram yemekleri veya onları bırakamayan atıştırmalıklar olsun, yılın bu zamanında tekrar tekrar başvurduğumuz birçok yemek tarifine sahiptir. Onları bir deneyin ve bu tarifleri neden bu kadar çok sevdiğimizi tam olarak görün.

1. Tek Kap Sebze Biryani

Kredi… The New York Times için Bryan Gardner. Yemek Stilisti: Barrett Washburne. Pervane Stilisti: Paige Hicks.

Zainab Shah’ın sebze biryani için görüntü gösterisini izledikten sonra hemen sahip olmam gerekiyordu. Sanırım tarifi o gece yaptım. Narların mevsiminde olduğu tatillerde tekrar denemeyi dört gözle bekliyorum ve daha fazla ağızla Atlanta’ya döndüm. Pirinç seven ailemin tüm renkleri, dokuları ve tatları ne kadar takdir edeceğini hayal etmeye devam ettim. Şimdiye kadar yaptığım en düşünceli tariflerden biri. ERİK KİM

Yemek tarifi: Tek Kap Sebze Biryani

2. İtalyan Gökkuşağı Kurabiyeleri

Kredi… New York Times için Anna Williams. Yemek Stilisti: Susan Spungen. Prop Stilisti: Sarah Smart.

Bu yıl tatil alışverişinde rahatım, bu yüzden hediye olarak vermek için bu İtalyan gökkuşağı kurabiyelerinden birçok parti yapacağım. Tarifi, büyükannesi Mary Carpino’nun yıllarca yaptığı Nicole Carpino Frasco’dan uyarladım. Son birkaç aydır yavaş yavaş badem ezmesi stokluyorum çünkü biraz pahalı ve mağazalar geçen yıl tükendi! Çerezler telaşlı görünüyor, ancak biraz zaman alıyorlar ve sonuçlar şenlikli ve çok eğlenceli. MARGAUX LASKEY

Yemek tarifi: İtalyan Gökkuşağı Kurabiyeleri

3. Akçaağaç Fırında Somon

Kredi… The New York Times için Christopher Simpson. Yemek Stilisti: Simon Andrews.

Genevieve Ko’nun akçaağaçta pişirilmiş somonunun çok büyük bir hayranıyım. Çarpıcı bir başyapıt – eleştiriler almak için ona bir Yılbaşı Meskene’sinde hizmet ettim – ve gerçekten çok az çaba gerektiriyor. Dahi sos – mayonez, akçaağaç şurubu, tam tahıllı Dijon hardalı ve ince dilimlenmiş kişniş sapları – somonun yumuşaklığından çok hoşlanan tatların ve dokuların enfes bir karışımıdır. Sadece onun hakkında düşünmekten ağzım sulandı. KASIA PİLAT

Yemek tarifi: Akçaağaç Fırında Somon

4. Hawaii Guava Pastası

Kredi… The New York Times için Romulo Yanes. Yemek Stilisti: Vivian Lui.

İşte bir sır: Ailem tatlılardan pek hoşlanmaz! Ama bu yıl, umarım onları bu guava kekiyle bir araya getirebilirim. Ağaçlardan guava toplamaya alışmış göçmen bir aile için doğru miktarda tatlılık ve bir saatten kısa sürede bir araya geliyor. GINA FERNANDEZ

Yemek tarifi: Hawaii Guava Pastası

5. Peynirli Kraker

Kredi… The New York Times için Paola ve Murray. Yemek stilisti: Maggie Ruggiero. Prop stilisti: Angharad Bailey.

Her yıl, uzun süredir devam eden yıllık Yılbaşı Konuta partim için dörtlü bir grup Gabrielle Hamilton’ın peynirli krakerini hazırlar ve bir hafta önce dilimleyip pişirmek için pişmemiş kütükleri dondurucuda saklardım. Parti süresiz olarak beklemeye alındı, ama yine de elimde bir kadeh şarapla bu çıtır çıtır tuzlu krakerlerin tadını ailem ve arkadaşlarımla birlikte çıkarmayı dört gözle bekliyorum. CATHY LO

Yemek tarifi: peynirli kraker

6. Klasik Patates Latkeleri

Kredi… New York Times için Joel Goldberg. Yemek Stilisti: Barrett Washburne.

Hanuka’nın ilk gecesinde, Melissa Clark’ın kitabından bir sayfa çalmayı planlıyorum: Onun birkaç parti latkesini kızartacağım ve bir sürü krema, füme somon, balık yumurtası, dereotu, frenk soğanı ve elma sosu hazırlayacağım. ailem mükemmel ısırıklarını bir araya getirmek için. Ve Manischewitz’e tüm saygımla, sıkı çalışmamı kutlamak için bir yığın Lambrusco spritz yapacağım. BECKY HUGHES

Tarifler: Klasik Patates Latkeleri | Lambrusco Spritz

7. Malt Çikolatalı ve Marshmallowlu Sandviçler

Kredi… The New York Times için Yossy Arefi (Fotoğraf ve Styling)

Yıllardır arkadaşlarım ve aileleri için süslü tatil kurabiyesi tepsileri pişiren o kişi olmayı arzulamış olsam da, bunu yapmak için gerçekten zaman bulmam bir salgın hastalık aldı. Sevilecek pek çok tarif keşfettim ama Yewande Komolafe’den gelen bu kızarmış sandviç kurabiyeleri, tartışmasız şimdiye kadar pişirdiğim en iyi kurabiyeler. Gelecekteki hiçbir kurabiye tabağı onlarsız tamamlanmış sayılmaz! ALEXA WEIBEL

Yemek tarifi: Malt Çikolatalı ve Marshmallowlu Sandviçler

8. Fındık, Armut ve Kakule Tart

Kredi… New York Times için Linda Xiao. Yemek Stilisti: Monica Pierini.

Bu turtayı Clare DeBoer’dan tatiller için işaretledim çünkü birkaç Rao ailesi kalabalığı memnun eden bileşenler içeriyor. Tereyağlı kısa kabuk! Kavrulmuş fındık frangipane! Olgun armutlar! Sadece başarmalıyım. Nadiya Hussain’in sıcak su kabuğuyla yapılan samosa turtası da listemde. TEJAL RAO

Tarifler: Fındık, Armut ve Kakule Tart| samosa turtası

9. Kaddu (Tatlı ve Ekşi Balkabagi)

Kredi… The New York Times için Ryan Liebe. Yemek Stilisti: Simon Andrews.

Tatil masamızda benim için önemli olan tek tarif bu. (Eh, tek değil, ama orada oldukça yüksek.) Tatlı, keskin, baharatlı, tuzlu – hepsi bu! PRIYA KRISHNA

Yemek tarifi: Kaddu (Tatlı ve Ekşi Balkabagi)

10. Porchetta Domuz Kızartması

Kredi… New York Times için Andrew Scrivani

Sonunda Noel için bu Melissa Clark tarifini pişirecek miyim? Kasapları ve çiftlikleri araştırarak, fırınımı ölçerek pek çok kez plan yaptım. Ama ben dalmadım. Belki de bu, mükemmel şekilde işlenmiş çıtır çıtırlarla kaplanmış sarımsak ve bitki kokulu domuz eti yılıdır. Göreceğiz. MARK JOSEPHSON

Yemek tarifi: Porchetta Domuz Kızartması

11. Çifte Çikolatalı Kurabiye

Kredi… The New York Times için Johnny Miller. Yemek Stilisti: Rebecca Jurkevich.

Samantha Seneviratne’den gelen bu duble çikolatalı kurabiyeler bir kültü hak ediyor. Gerçekleştirelim. EMILY WEINSTEIN

Yemek tarifi: Çifte Çikolata Parçacıklı Kurabiye

12. Vejetaryen Mantar Wellington

Kredi… The New York Times için Christopher Testani. Yemek Stilisti: Simon Andrews.

Tüm yıl boyunca düşündüğüm bir yemek olan Alexa Weibel’in mantarı Wellington’ı yapmak için çok heyecanlıyım. (Muhtemelen tatil dışında da yapmalıyız.) Çok derin aromalı, sıcak ve gevrek. 2019’da test ederken ofise bir sürü yiyecek getirdi ve onu ofis mikrodalga fırınının yanında keyifle ve lezzetinin tadını çıkararak yedim. Bir sonraki yıl, en karanlık zamanlarda içinizi ısıtan, sıkı sıkıya bağlı bir pandemik Şükran Günü için yaptım. KRİSTEN ŞAMBROT

Yemek tarifi: Vejetaryen Mantar Wellington

13. Yumurta likörü Snickerdoodles

Kredi… The New York Times için Yossy Arefi (Fotoğraf ve Styling)

Bunu rekor gazetede kabul etmek utanç verici olabilir ama ben 1 Kasım’da Noel müziği çalmaya başlayan insanlardan biriyim. bayram geleneklerime oldukça yeni ama sevilen bir ek olan yumurta likörü snickerdoodles. Çok baharatlı bir kurabiye için en az bir çay kaşığı daha artırarak hindistan cevizine sert davranıyorum. Bunlar ve Rebekah Peppler’ın sıcak, soğutulmuş şarabından bir kupa mı? Mutluluk. Tanya Siçinski

Tarifler: Yumurta likörü Snickerdoodles | Sıcak Şarap, ancak Soğutulmuş

14. Baharatlı Saksı Karides

Kredi… New York Times için Andrew Scrivani

Melissa Clark, bu yemekle bir Darth Vader hareketi yapıyor ve karbonitte Han Solo gibi tereyağında agresif bir şekilde terbiyeli karidesleri kaplıyor. Melissa, karidesleri topuz gibi sıcak baharatlar, sarımsak, hamsi ve kereviz tohumu ile pişiriyor ve ardından tereyağında soğumaya bırakıyor. Bir partiye getirmeyi planlıyorsanız, bunun yerine büyük bir sufle tabağı kullanabilirsiniz. SARA BONISTEEL

Yemek tarifi: Baharatlı Saksı Karides

15. Fırında Alaska

Kredi… The New York Times için Gentl ve Hyers. Yemek stilisti: Maggie Ruggiero. Prop stilisti: Amy Wilson.

Yılbaşı Meskene için tatlı, alaska fırında pişirilir, bu da içinde tantana ile birlikte gelir. Mango, çarkıfelek meyvesi, ananas veya hindistancevizi gibi birkaç kat tropik meyve aromalı şerbeti kullanarak – ev yapımı değil – satın aldım – değiştirdim. semifreddo’dan. FLORANSA KUMAŞ

Yemek tarifi: fırında Alaska

16. Ev Yapımı Zencefilli Bira

Kredi… Tony Cenicola/The New York Times; Toby Cecchini’den tasarım

Tatillerde arkadaşlarıma, aileme ve iş arkadaşlarıma ev yapımı yiyecek hediyeleri getirmeyi seviyorum. Bir yıl, paket servis kaplarında teslim edilen kurabiyelerdi. Sonra Toby Cecchini’nin zencefilli bira için çok ölçeklenebilir tarifinden şişeler yaptım. Birkaç ipucu: Zor bir iştir, ancak zencefili taze rendelemek kesinlikle önemlidir ve şampanya mayasını yerel bira dükkânınızda veya çevrimiçi olarak bulabilirsiniz. Moskova katırı, kimse var mı? NIKITA RICHARDSON

Yemek tarifi: ev yapımı zencefilli bira

17. Anne Severson’ın Gingersnaps

Kredi… Librado Romero/The New York Times

Bu basit tarif muhtemelen şimdiye kadarki en iyi zencefilli kurabiye değil (pastırma yağı ile yenmek zor). Ama bunlar annemin on yıllardır Noel’de yaptığı kurabiyeler. Onları onunla yaptım. Çocuklarım, yeğenlerim ve yeğenlerim hepsini onunla yaptı. Umarım bir gün çocukları için yaparlar. Noel, derin, özür dilemeyen bir aile nostaljisi olan bir gelenek ister. KİM SEVERSON

Tarifler: Anne Severson’ın Gingersnaps| Pastırma Yağlı Gingersnaps

Takip et New York Times Instagram’da Yemek Pişirme , Facebook , Youtube , TikTok ve Pinterest . Tarif önerileri, pişirme ipuçları ve alışveriş tavsiyeleri ile New York Times Cooking’den düzenli güncellemeler alın .

Okumaya devam et...