Horizon Forbidden West, Cinsiyetçileri Şimdiden Çıldırttı

Hasan

Member
Sırf iki gün daha sonra çıkış yapacak PlayStation özel oyunu Horizon Forbidden West, dünya çapında bir fazlaca oyuncu tarafınca merakla bekleniyor. Horizon Zero Dawn ile büyük yankı uyandıran ve eşsiz dünyasıyla farklı bir tecrübe sunan seri, Forbidden West’te daha büyük bir dünyaya ve yeni öykülere konut sahipliği yapacak.

Öte yandan bugün, toplumsal medyada Horizon Forbidden West ile ilgili birtakım reaksiyon toplayan paylaşımlar yapıldı. Twitter’da kimi oyuncular, oyunun kapağında yer alan ana karakterimiz Aloy’un yüzündeki tüylere takıldı, evet. İnsanlığı teknolojiden yaralanmadığı ve köklerine döndüğü bir gelecekte geçen oyunda bu şahısların takıldığı nokta, Aloy’un almadığı yüz tüyleriydi.

bayanın yüzünde tüy mü olurmuş(!)

Bir İspanyol tarafınca yapılan paylaşımla başlayan tartışma, çabucak sonrasında oyun dünyasının ünlü isimlerinden Jesse Cox’un da paylaşımıyla büyük bir kitleye ulaştı. Toplumsal medyada Aloy’un ‘yüzündeki tüyler’ tartışmasının kaynağı şöyleydi:

Bana Aloy’un niye latifeli olduğunu açıklayabilir misin?

Twitter’da 3400’ü aşkın kullanıcı tarafınca beğenilen bu paylaşıma gelen tepkilerse elbette pek sertti:

Bayanla irtibat kurmak Game Pass’e dahil değil.

Horizon dünyasında lazer epilasyonun olmaması ne makûs..

Bana ömründe hiçbir bayana yaklaşmamışsın üzere geliyor.

Bana hiç bir bayana yaklaşmadım demeden hiç bir bayana yaklaşmadığınızı söyleyin. Bu arkadaş önden buyursun:

Kıyamet daha sonrası oyunda ya da öteki yerde hiç bir bayanın koltuk altı kılı ya da bacak kılına sahip olmaması beni hala şaşırtıyor. Bana itimadın, şu hoşluk standartları dünya bitmiş olduğinde yok olacak birinci şey olacak.

Bunu bilmeyen bu erkekler için üzgünüm fakat evet, biz bile sakala sahibiz, erkeklerden daha az fakat hepimizde var! Koltuk altı, bacak kılı… Bu küçük ayrıntıyı fark ettiğimde, hepimizin sahip olduğu bu küçük detaylarla bizim üzere bir bayanı göstermelerini nitekim takdir etmiştim.

Hoppa… memeliler? Kıl? Ne bu meczup saçması(!)

İnanılmaz! daha sonra da bana bayanların tuvalete gittiğini söylersin(!)