Korona önlemleri: Zihinsel olarak “savunmasız grup” genç

Adanali

Member
Önemli ölçüde daha fazla öğrenci Almanya’da sınıf tekrarı yapmak zorundadır. Ama tek sorun bu değil. Simge Resmi: Pixabay Lisansı

Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Çalışmalarının RKI Değerlendirmesi: Daha önce dezavantajlı durumda olanların en çok zarar görmüş olması bekleniyor. Genel olarak, genç insanlar yetişkinlerden daha hassas tepki gösterdi.

Yavaş yavaş, Corona krizinin psikososyal sonuçları, “küfür” ettiklerinden şüphelenmeyen eleştirel bir kamuoyunda gündeme gelmeye başlıyor. Robert Koch Enstitüsü’nden (RKI) ve Federal İstatistik Ofisi’nden (Destatis) bir ekip, çocuk ve ergenlerin ruh sağlığı için enfeksiyon artışlarının ve hükümetin çevreleme önlemlerinin sonuçlarına ilişkin toplam 39 çalışmayı değerlendirdi.

Bulgular RKI’nin Sağlık İzleme Dergisi’nde yayınlandı. Çocuk ve ergen psikiyatrisi bölümlerinden gelen çok sayıda raporun ve son iki buçuk yıldaki diğer bulguların öne sürdüğü şeyi doğruluyorlar: Journal tarafından yapılan bir değerlendirmeye göre, pandemide çocuklar ve ergenlerin zihinsel olarak yetişkinlerden daha savunmasız olduğu kanıtlandı. Amerika Birleşik Devletleri Sağlık İzleme Kurumu. RKI uzantısı.

Salgının ikinci dalgasına kadar yürütülen çalışmaların çoğu, çocukların ve ergenlerin ruh sağlığında ve esenliğinde önemli bir bozulma olduğunu gösterdi.

Kaynak: Journal of Health Monitoring / Almanya’da Covid 19 salgını sırasında çocuk ve ergen popülasyonunda ruh sağlığı değişiklikleri – hızlı bir incelemenin sonuçları
Değerlendirmeye göre, bu yaş grubundaki stres, pandemi dalgaları ve ilgili korona önlemleri ile değişiklik gösterdi. Bu, çocukların ve gençlerin “yaşam ortamlarındaki bazen şiddetli değişikliklere duyarlı bir şekilde tepki verdiklerini” gösteriyor.

Bununla birlikte, burada ele alınan çalışmaların çoğu, pandeminin başlangıcından 2020 yaz platosuna kadar da atıfta bulunuyor. Çocuklarda ve ergenlerde ve ailelerinde yaşam kalitesi kaybı olarak” diye yazıyor RKI yazar ekibi.

Reşit olmayanlar arasında özel bir risk grubu yoksuldur

Halihazırda dezavantajlı durumda olanlar en çok evde eğitim ve temas kısıtlamalarından etkilendi: “Sosyo-ekonomik olarak dezavantajlı ailelerden, göçmen kökenli ailelerden ve önceden zihinsel bozukluğu olan çocuklardan gelen çocuklar ve gençler özellikle stresli görünüyordu” diyor. yeni değerlendirme.

Ayrıca, reşit olmayanlar arasındaki “savunmasız gruplar” “yalnızca sınırlı bir ölçüde tespit edilebilmiştir”. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, “Korona Zamanlarında Çocuk Olmak” bireysel çalışmasında, örgün eğitim düzeyi yüksek ailelerde daha fazla ebeveyn, çocuklarının pandemi önlemleriyle iyi başa çıktığını söyledi.

Ailelerin veya ebeveynlerin düşük örgün eğitimi, sınırlı yaşam koşulları ve göçmenlik geçmişi, bir risk grubuna ait olma kriterleri olarak belirlenmiştir. Ancak yazarlar burada bir farklılaşma eksikliği olduğunu kabul etmektedirler.

RKI, “geleceğe dönük kriz ve pandemi yönetimi” için daha iyi risk grubu tanımlamasının gerekli olduğu sonucuna varıyor.

öğrenme çıktıları ciddi şekilde bozulur

Okulların kapanması ve evde eğitim gören düşük gelirli ailelere yönelik desteğin olmaması, “Corona Bonusu”nun sona ermesinin ardından artık geçiş kurallarının ağırlığını artırıyor: Federal İstatistik Dairesi’ne göre, çift sınıfı tekrar etmek zorunda kalan öğrenci sayısı daha yüksekti 2021/2022 son öğretim yılı önemli ölçüde arttı.

Bir önceki öğretim yılına göre %67 artarak 155.800’e yükseldi. Bu, herkes için eşit derecede hüsrana ve gelecekle ilgili korkulara neden olmaz, ancak çoğu için olumlu bir deneyim olması pek olası değildir.
(Claudia Wangerin)