Küçük Bazlama

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Küçük Bazlama Tanımı İçin Materyaller

• 2 su bardağı ılık su
  • 1 paket instat maya
  • 1 yemek kaşığı şeker
  • 1,5 tatlı kaşığı tuz
  • 2 yemek kaşığı sıvı yağ
  • 5,5 su bardağı un
Küçük Bazlama Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTanımı Yazdır

1. Maya, tuz ve. Şekeri derin bir kaba alıp üzerine ılık suyu ekleyelim ve bir kaç çeşit çırpalım. Beş dakika diğer bir şey ile ilgilenin???? maya uygunca faal hale geliyor.
  2. ondan sonrasında unu azar azar ekleyerek yoğurmaya başlayın. 5,5 su bardağı un kullandım içerisine. 4. Bardaktan daha sonra denetimli ekleyelim fazlaca katı bir hamur olmayacak hatta ele yapışan ama toplanan bir hamur olmalı.
  3. En az 1 saat güzelce kapatıp mayalandırmak epeyce değerli lezzeti açısından. Bu en değerli püf noktası aslında ????
  4. Mayalanması demek hamurun en az iki katına çıkması demek. Mayalanan hamuru elinizle toparlıyoruz tezgahı yavaşça unlayarak hamuru alıp büyük bir beze yapıyoruz. Bu büyük bezeyi ben on el modüle böldüm ve ufak bezeler yaptım.
  5. Çok minik açtım ocağa teflon bir tava koyup ısıttım ısındıktan daha sonra açtığım hamurları sığdığı kadar koydum ve ağzını kapattım.
  6. Orta ateşe aldım. Harlı ateş olmamalı pişmeden yanar hamurlarınız. Üzeri kabuklanıyor bir süre daha sonra aslına bakarsan aksine çeviriyoruz iki tarafında pişiriyoruz.
  7. Tüm hamurları birebir biçimde pişirip dilediğiniz üzere servis edebilirsiniz. Deneyeceklere şimdide. Afiyet olsun
    ❤
    .
Küçük Bazlama Tanımı Fotoğraflı Yapılışı