Okulların eğitim misyonunun güçlendirilmesi | Telepoli

Adanali

Member
XXX

Temel olarak PISA eğitim standartları karşılaştırmasının kültürel farklılıkları ve politik sistemleri dikkate almadığını kabul etmek gerekir.

Duyuru

Bu nedenle Almanya, hükümet biçimi Batılı anlamda demokrasiden ziyade otoriterliğe daha yakın olan Singapur’un lideriyle karşılaştırılıyor.

Estonya okullarında (AB’nin en iyisi), öğretim, Sovyet eğitim modellerini takip ederek bilgi öğretmeye (ön öğretim, titiz uygulama ve her şeyden önce bilişsel öğrenme) yönelik öğretmenler tarafından karakterize edilir.

Gerçekten biz de istiyor muyuz?

Ancak orada öğretimin nasıl yapıldığını takip ederseniz disipline ve net yapılara çok daha fazla önem verildiğini ilk bakışta görürsünüz.

Tam tersine, bu Almanya’daki okullar için şu anlama gelir:

• Temel konulara odaklanın: Önce Almanca ve matematik, ardından NaWi ve yabancı diller (bkz: “Hepimiz disleksiğiz”)

• Sosyal bilgiler yoktur ancak politika/ekonomi (kariyer rehberliği dahil), tarih ve coğrafya gibi ayrı konular.

• Sınıf başına katılımcı sayısını maksimum 20 ile kesin olarak sınırlamak.

• Okulun her şeyden önce eğitim misyonu taşıdığı ve bunun ancak çift gelirli bireylerin günlük yaşamını kesintiye uğratan çocukların bakımı ve kontrolünde ikincil olabileceği ilkesinin kabul edilmesi.

• İlgili programların (örneğin Office) ve uygulamaların öğretmen liderliğinde uygulanmasının yanı sıra araştırmada rehberlik (Google) için bir ders olarak BT; Öğrencilere ücretsiz tablet dağıtımı yapılmamaktadır; bu yalnızca Apple, Samsung ve Co. için ekonomik teşvik programı olarak hizmet etmekte ve sınıftaki oyun miktarını artırmaktadır (bkz. “Alman okullarındaki tabletler doğru mu?”).

• Etik veya değerler ve normlar da dahil olmak üzere, dini bağlılık olmaksızın genel din eğitimi. Ekstra felsefe dersi yok, İslami ders yok.

• Almanca dili, çocuğun dil becerileri yeterli hale gelinceye kadar bu konudaki dersleri takip etmesine izin verecek kadar hakim değilse ekstra DaZ kursları.

• Normal bir okulda öğrenme şansına sahip olan engelli çocuklara yönelik kapsamlı eğitim programları da dahil olmak üzere özel okulların bakımı.

• Tamamen fiziksel engelli çocukların normal okullarda erişilebilirliği, geri kalan her şey ideolojidir.

• Açıkça tanımlanmış durumlarda tutarlı bir şekilde uygulanan yaptırımları da içeren pedagojik bir talimat (“sevimli pedagojiyi azaltın”).

• Okulda cep telefonunun sıkı şekilde yasaklanması, acil aramalar için serbest bölgelerin oluşturulması (bkz: “Sonunda okulda cep telefonu yasaklandı!”)

Bu, Almanya’da uygulanması ütopyaya benzeyen bir programdır. Onun “eski tarz” veya “modası geçmiş” veya ideolojik olarak ifade edersek “gerici” olmakla suçlanması ve yazarın geçmişte kalmış bir şey olarak veya günümüzün modası olduğu gibi bir kenara atılması bekleniyor. olduğu gibi kabul edildi. AfD’ye yakın olun.

Bu politik doğruluk için yeterli olacaktır – bir sonraki PISA incelemesine kadar, şaşırtıcı bir şekilde gençlerimiz yine önceki çalışmaya göre biraz daha cahil olarak sınıflandırılacak…

Aşağı Saksonya’da Temmuz 2012’ye kadar kapsamlı bir okulda öğretmen olarak görev yapan Dr. Ralph Gehrke, şu anda yeterlik eğitimi (ortaokul, ortaokul) ve ikinci dil olarak Almanca (BAMF entegrasyon kurslarında) dersleri vermektedir.

(Ralph Gehrke)