Peynirli Çikolata Sucuklu Yumuşacık Poğaça

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Peynirli Çikolata Sucuklu Yumuşacık Poğaça Tanımı İçin Gereçler

• 1 su bardağı ılıtılmış süt
  • 1 su bardağı ılıtılmış su
  • 1 su bardağı sıvı yağ
  • 1 paket kuru maya
  • 1.5 tatlı kaşığı toz şeker
  • 1 adet yumurta
  • 1.5 tatlı kaşığı tuz
  • Un
  • Üzeri için;
  • Yumurta sarısı
  • Susam
İç gereci için:

• Peynir, sucuk, çikolata
Peynirli Çikolata Sucuklu Yumuşacık Poğaça Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTanımı Yazdır

1. Süt ve su cezvede ilitilir derince bir kaba dökülür,üzerine maya ve şeker ilave edilir.
  2. Üzeri bir tepsiyle kapatılır 10 dakika kadar bekletilir.
  3. ondan sonrasında içine bir yumurta akı ve sıvı yağ tuz eklenir karıştırılır. Un 5 su bardağı daha sonrası dikkatli eklenir ve ele yavaşça yapışan bir hamur elde edilir.
  4. Üzeri streç ile kapatılıp sıcak bir yere temalır ben fırının ortasında bekletiyorum hava almadığı için. 1 saat bekledikten daha sonra tepsiye yağlı kağıt yahut tepsiyi yavaşça yağlayabilirsiniz.
  5. Elimizle hamuru rahat alabilelim diye küçük bir tabağa sıvı yağ koyalım elimizi batırıp hamurdan kesimler kopararak hal verip, içine istediğimiz malzemeyi koyup kapatıp yuvarlayalım. ( ben peynirli sucuklu ve çikolatalı yaptım. Siz de ne istek ediyorsanız koyabilirsiniz)
  6. Tepsiye dizip o denli de bi 10 15 dakika kadar bekletelim.
  7. Fırını 175 dereceye ayarlayıp evvelde ısıtalım.
  8. Beklenen poğaçaların üzerlerine yumurta sarısı sürüp susam serpiştirip ısınan fırına verelim. Yaklaşık 25 30 dakika da ortalama pişecektir.
  9. Fırından çıkan poğaçalar birinci beş dakikan daha sonra üzerini pak bir bez ile örtebilirsiniz. Yumuşacık olacaktır. Afiyetler olsun ????.
Peynirli Çikolata Sucuklu Yumuşacık Poğaça Tanımı Fotoğraflı Yapılışı