PUBG New State Sistem İhtiyaçları (Android-iOS-PC)

Hasan

Member
Ülkemiz başta olmak üzere tüm dünyada oyunseverlerin gönlünü kazanan PUBG oyununun ardındaki takım yaklaşık 1 yıl evvel PUBG: New State isimli, bir nevi devam serisi sayılabilecek bir oyunun muştusunu vermişlerdi. Sonunda 11 Kasım 2021 tarihinde PUBG: New State App Store ve Google Play Store uygulama mağazalarındaki yerini aldı. her insanın aklındaki soru ise bu oyunun sistem ihtiyaçlarının ne olduğu.

PUBG: New State o kadar büyük sistem ihtiyaçlarına sahip bir oyun değil. Yani son çıkan amiral gemisi akıllı telefona sahip olmasanız bile oynayabilirsiniz. Tıpkı biçimde bir PC versiyonu olmamasına karşın bu oyunu bilgisayarınızdan oynamanız da mümkün. olağan olarak, kıymetli olan sistem ihtiyaçlarını karşılıyor olmanız. Gelin PUBG: New State PC ve taşınabilir sistem ihtiyaçlarına yakından bakalım.

PUBG: New State taşınabilir sistem ihtiyaçları:

• İşletim sistemi ve sürümü: Android 6.0 ve üzeri ya da iOS 13 ve üzeri
  • RAM: 2 GB ve üzeri
  • CPU: 64-bit (ABI arm64 yahut üstü)
  • Open GL 3.1 yahut üstü / Vulkan 1.1 yahut üstü
Genel olarak baktığımız vakit PUBG: New State’in bir fazlaca akıllı telefon ve tablette çalışacağını söylemek mümkün. Oyunun indirme boyutu yaklaşık 1.5 GB olduğu için ve indirme daha sonrası aygıtta kapladığı alan da artacağı için taşınabilir aygıtınızda kâfi boş depolama alanı olduğundan emin olmalısınız.

PUBG: New State PC sistem ihtiyaçları:

• CPU: Intel yahut AMD 1.8 GHz çift çekirdekli.
  • GPU: NVIDIA GeForce 8600/9600GT, ATI/AMD Radeon HD2600/3600.
  • Bellek: 3 GB ve üzeri RAM
  • İşletim Sistemi: Windows 11, 10, 8.1, 8 ve 7
  • DirectX: Sürüm 9.0c
  • Depolama: 1 GB ve üzeri boş depolama alanı
Şayet daha evvel bilgisayarınızda PUBG Mobile çalıştırdıysanız PUBG: New State oyununu da çalıştırabilirsiniz. Zira ikisi misal yapıda oyunlardır. Lakin unutmayın, PUBG: New State taşınabilir aygıtlar için geliştirilmiş bir oyun olduğu için artık bilgisayarınızda ne kadar uygun çalışır orası biraz merak konusu.

PUBG: New State PC’de nasıl oynanır?

• Windows 10;
    • Adım #1: Buradan Game Loop emülatörünü indirin.
    • Adım #2: Konseyimi tamamlayın.
    • Adım #3: PUBG: New State’i indirin.
    • Adım #4: Oynamaya hazırsınız.
  • Windows 11;
    • Adım #1: Buradan WSTools APK yükleyicisini indirin.
    • Adım #2: Suramı tamamlayın.
    • Adım #3: PUBG: New State indirin ve heyetimi tamamlayın.
    • Adım #4: Süreç tamam.
Windows 11 Android uygulamalarını desteklediği için WSTools ya da gibisi bir APK yükleyicisi sayesinde bilgisayarınız üzerinden PUBG: New State oynayabilirsiniz. Windows 10’da oynamak için ise Game Loop ya da misal bir emülatör kullanmanız gerekiyor. Fakat yine hatırlatalım, PUBG: New State taşınabilir için geliştirilmiş bir oyun olduğu için PC performansı pek keyifli olmayabilir.

PUBG: New State’in PUBG Mobile’dan farkları

• PUBG: New State Erangel ve TRO isimli iki klasik battle royale haritasına sahip.
  • PUBG: New State Station isimli 4v4 Ekip Mevt Maçı modu sunuyor.
  • PUBG: New State Troi isimli bu oyuna özel bir haritaya sahip.
  • PUBG: New State taktiksel avantaj sağlayan dronelar sunuyor.
PUBG: New State 2051 yılında geçen bir öyküye sahip. Bu niçinle oyunda karşımıza fazlaca daha fazla hava aracı çıkıyor. Gelecekten gelmiş üzere görünen araçlar, silahlar, insansız hava araçları ve silah özelleştirmeleri ile bu oyunun bildiğimiz PUBG Mobile’dan fazlaca daha farklı olduğunu söylemek mümkün.

PUBG: New State hakkında farklı bir açıklama da oyunun geliştiricisi Krafton şirketi tarafınca yapıldı. PUBG Mobile için günlük bir oyun tarifini yapan şirket, PUBG: New State’in hayli daha önemli ve gerçekçi olduğunu söylemiş oldu. Bu açıdan bakarsak Call of Duty Mobile ile benzerlikler taşıdığını söylemek bile mümkün.

PUBG: New State neler sunuyor?

PUBG: New State oyun sayfasına baktığımız vakit PUBG: New State’in yepisyeni bir PUBG tecrübesi olarak tanıtılması dikkat cazibeli. Bildiğimiz PUBG evreninden yıllar daha sonra 2051 yılında geçen öyküyle birlikte artık PUBG kozmosunun genişlediğini söyleyebiliriz.

PUBG: New State’in en savlı olduğu nokta ise grafikleri. PUBG Mobile’a bakılırsa epeyce daha gerçekçi grafikler ve fazlaca daha gerçekçi bir oyun tecrübesi sunuyor. Dinamik silah kullanması ve aksiyon tabanlı etkileşimli oynanışı yardımıyla PUBG oyuncularının yeni vazgeçilmezi olacak üzere görünüyor.

Oyunculara yepisyeni bir battle royale tecrübesi sunmayı hedefleyen PUBG: New State PC ve taşınabilir sistem ihtiyaçlarını anlatarak oyun hakkında bilmeniz gereken ayrıntılardan bahsettik. PUBG: New State oynadıysanız tecrübenizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.