Rahatlatıcı Bir Kahvaltı Sandviçi Tatlı Bir Asansör Alır

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Los Angeles’ın Silver Lake semtinde bir restoran olan All Day Baby’deki yumurtalı sandviçte ince bir kırmızı çizgi var ve imkansız parka rağmen kalabalığın brunch için gelmesinin en az bir nedeni var. O çekici baharat? Bu, kabarık bir bisküvi üzerinde çırpılmış yumurtaların üzerinde eritilmiş Amerikan peynirinin parlak slaytından aşağı akan çilek reçeli. İsteğe bağlı sosisli börek veya domuz pastırması (veya her ikisi) tam da bu: isteğe bağlı. Meyve kırmızısı reçeli yemeği yapan şeydir – ve kesinlikle evde bir versiyonunu pişirmek isteyeceğiniz bir sandviç.

Tuzlu sandviçlerde reçel yeni değil: Bazen kızarmış jambon ve peynirli Monte Cristos’a sürülür, bir Elena Ruz’da hindi üzerine ezilir ve daha yakın zamanda, K-pop grupları ve onların ünlüleri tarafından ünlü Inkigayo sandviçlerinde yumuşak ekmek üzerine kaydırılır. hayranlar. Güney Amerika’nın bazı bölgelerinde, bir sosis-yumurta bisküvisine reçel eklemek, kızarmış tavukla bal istemenin sandviç eşdeğeridir, yani harika bir fikir.

All Day Baby kahvaltı sandviçinin arkasındaki ilham, kısmen şef ve ortak sahibi Jonathan Whitener’ın Carolinas’taki geniş ailesinden, ancak öncelikle Güney Kaliforniya’da yetiştirilmesinden geliyor. Çocukken McDonald’s’ta yumurta ve sosisli bisküvi siparişi verirken paket çilek reçeli istemiş ve tuzlu katmanlar arasındaki tatlılığı ne kadar sevdiğini keşfetti. Bir gençlik ritüeli haline geldi.

35 yaşındaki Bay Whitener, All Day Baby’nin açılışını yaparken, menüsü için akşam yemeği nostaljisinin peşinden koşarken o fast-food hilesine geri döndü. Restoranın pastacılık müdürü Thessa Diadem’i restoranı yeniden yaratmakla görevlendirdi.

Bisküvilerle ilgili belirgin bir anısı yoktu – kesinlikle 13 yaşında Filipinler’den Kaliforniya’ya taşınmadan önce değildi. Ama bunların Bay Whitener’ın hayalindeki devasa sandviçin anahtarı olduğunu biliyordu.

Yarattığı reçel kolay ve açıktı. “Bisküvili sandviç düşünürseniz, çok lezzetli, yağlı, ağır bir şey ve biraz hafiflik, meyveli ve tatlı bir şey eklemek her şeyi dengeler” dedi.

Üzerinde çalışması gereken, büyük dolguları dağılmadan tutabilecek kadar sağlam, ancak yine de tereyağı hassasiyetini koruyan bir tabandı. Yüzlerce test grubundan sonra, Bayan Diadem mükemmelliğe ulaştı.

Ev aşçıları için hazırlanmış dört kişilik bu tarifte Amerikan peynirini atlamayın. Sadece işlenmiş bir peynir kutusu yumuşak streç şekilde erir. Kredi… The New York Times için Andrew Purcell. Yemek Stilisti: Carrie Purcell.

Bay Whitener, “Ne olması gerektiğine dair bir referans noktasına sahip olmayan Thessa, onu olması gerektiği gibi yapma geleneğine o kadar bağlı değildi” dedi. “Bu, bisküvilerini daha iyi yaptı.” Bisküviler özel bir menü öğesi olduğu için Bay Whitener ve Bayan Diadem formülünü paylaşmayı reddettiler.

Ama yine de ev mutfakları için değildi. Diadem, tarifinin restoran için oluşturulduğunu ve başlangıçta iki düzine bisküviden herhangi bir hafta sonu yüzlerce bisküviye kadar taleple geliştiğini ve ülkü bisküvinin koşullara bağlı olduğunu kaydetti.

Sadece birkaç tane pişirmesi gereken ev aşçısı için, damla bisküviler gitmenin yolu. Hamurun kesilmesini (veya daha sonra tezgahın temizlenmesini) gerektirmezler, ancak Bayan Diadem’in yuvarlanmış mermilerine benzer çıtır kabuklar ve hassas merkezler geliştirirler. Ben daha tatlı bir bisküvi olsun diye benimki ayran yerine süt kullanıyorum, daha önce piştiler, ahududu reçeli ile ovarak biraz ekşilik katıyorum. Mağazadan satın almak gayet iyi çalışıyor, ancak benim taze versiyonum 10 dakikadan kısa bir sürede bir tavada bir araya geliyor ve özellikle kurutulmuş domuz eti sandviçin içine kaydırıldığında tadı güzel. Çilek reçeli, her zaman memnuniyetle karşılanan daha basit bir tatlılık sunar.

Hangisini seçerseniz seçin, Diadem Hanım’ın yaptığı gibi Amerikan peyniri kullanmak isteyeceksiniz. Sadece işlenmiş bir peynir ürününün yapabileceği yumuşak bir şekilde erir ve kremsi tuzluluğu ile sandviçin tatlı unsurlarını tamamlar.

Bisküvi kahvaltı sandviçi için herhangi bir nostaljiniz olsun ya da olmasın, bu eğlenceli, rahatlatıcı yemekle bir bağlantı hissedeceksiniz. “Kraft bekarları yiyerek büyüdüm. O nostalji etkisi var” dedi Diadem Hanım. “Sana bir şeyi hatırlatan birçok şeyi alıyorum ve sonra onları kendi şeyleri haline getiriyorum. Bunun eğlencesini seviyorum.”

Tarifler: Bisküvi Kahvaltı Sandviçleri | Hızlı Ahududu Reçeli

New York Times Cooking’i Instagram , Facebook , YouTube , TikTok ve Pinterest’te takip edin . Tarif önerileri, pişirme ipuçları ve alışveriş tavsiyeleri ile New York Times Cooking’den düzenli güncellemeler alın .

Okumaya devam et...