Tersaneler ne demek ?

Normender

Global Mod
Global Mod
Tersaneler ne demek?

Tersane, ticari gemilerin veya diger buyuk gemilerin bakm, onarm veya uretimi icin kullanlan bir tesis ya da tesisler butunudur. Tersaneler, bir yatn veya diger teknelerin bakm, onarm veya uretim islemlerini gerceklestirebilmek icin birkac ayr tesisi bir araya getirir. Tersane, kuru liman, atolye, laboratuvar, techizat deposu ve personel odalarndan olusan bir kompleks halinde dusunulur.

Tersane ve Islevi

Tersaneler, teknelerin, gemilerin veya diger akntl su tastlarnn bakm, onarm veya uretim islemlerini gerceklestirmek icin tasarlanmstr. Tersaneler, kullanlan tum islemleri yerine getirmek icin gerekli tum techizat ve ekipmanlar icerebilir. Tersaneler, ayn zamanda gemi muhendisligi ve tasarmnn da yaplabilecegi teknik laboratuarlar da icerir. Tersaneler, kuru limanlardaki gemi onarm ve bakmnn da yaplabildigi komplekslerdir.

Tersanelerin Kullanm

Tersaneler, gemi insa ve bakm, gemi motorlarnn bakm ve onarm, gemi sistemlerinin insa ve bakm ve gemilerin ozelliklerinin olcumu icin kullanlr. Tersaneler, ayn zamanda gemi muhendisligi ve tasarmnn da yaplabildigi teknik laboratuarlar icerir. Tersaneler, kuru limanlardaki gemi onarm ve bakmnn da yaplabildigi komplekslerdir. Tersaneler, dijital teknolojilerin ve bilgisayar destekli tasarmn uygulanmasna da izin verir.

Tersanelerin Yararlar

Tersaneler, teknelerin, gemilerin veya diger akntl su tastlarnn bakm, onarm ve uretim islemlerinin yurutulmesine olanak saglar. Tersaneler, gemi motorlarnn onarm, bakm ve uretiminin yaplabildigi ve gemi tasarmlarnn gelistirilebildigi teknik laboratuarlar icerir. Ayrca, tersaneler, gemilerin ozelliklerinin olculmesine ve belirli bir tasarmda gelisme saglamasna da destek verir. Tersaneler, dijital teknolojilerin ve bilgisayar destekli tasarmn uygulanmasna da imkan tanr.