Volkswagen ve ID.3'ün üretimi

Hasan

Member
12 Mart 2024 11:07

Alman marka, birçok Avrupa ülkesinde ID aralığının fiyatlarını düşüren ve dördüncü gigafabrika projesini bloke eden ID.3'ün üretimini revize etti.

Volkswagen ID.3 nerede üretilecek?

Alman şirket, ID.3 üretiminin çoğunuZwickau tesisiBu nedenle Wolfsburg, elektrikli sedana olan talebin hala beklentilerin altında kalması nedeniyle şu anda bir sorun teşkil etmiyor gibi görünen üretim fazlalarıyla uğraşma taahhüdünden kurtuldu. Karar çok iyi açıklandı üretim faaliyetleri başkanı Christian Vollmer, Braunschweiger Zeitung'a: “Mesele şu ki, harcamak zorunda olmadığımız her euronun bir önemi var. Bu nedenle ID.3 hacimlerini Zwickau'da yoğunlaştırmaya devam etmeye ve halihazırda tam donanımlı tesisimizi etkili bir şekilde kullanmaya karar verdik.” Zwickau'ya ek olarak Dresden fabrikası da dahil olacak: bunlar genellikle boşta çalışan iki üretim tesisi.

Volkswagen basın ofisi
Wolfsburg'daki termaller

Volkswagen ID.3'ün üretimini Zwickau ve Dresden fabrikalarında (küçük bir kısmı) belirledikten sonra, Wolfsburg'da ne tür bir taahhüt gerekeceği sorusu hala devam ediyor. Peki Alman markasının sembolü olan şehirde yanmalı motorlu otomobiller üretilmeye devam edilecek, bu nedenle de aynı şey geçerli. Christian Vollmer bunu açıkladı “Golf ve Tiguan her zaman güçlü modeller. Bu yıl, uzun bir aradan sonra ilk kez ana fabrikamızda üretilen 500.000 araç eşiğini aşacağımıza eminim.” Bu arada Grubun asıl amacını unutmamak için Volkswagen de elini taşın altına koydu. ID aralığının fiyat listeleri. satın alma maliyetlerinde kesinti yapmayı tercih ediyor. Bu kararın arkasında, Alman markanın bir süredir belirlediği ticari hedeflere ulaşmaya çalışarak, tam elektrikli ailenin satışlarına yeniden başlama arzusu var.

Volkswagen ID.3'ün üretimini durdurdu - fotoğraf 3

Volkswagen basın ofisi
ID.2 de değerlendirme aşamasındadır

Volkswagen %100 elektrikli ürün gamının şansını yeniden canlandırmaya çalışırken, aynı zamanda küçük ID.2 sorunu da var. Bir süredir onun hakkında söylentiler dolaşıyordu. ilk programlara kıyasla olası gecikme ve bunun nedeni üretim aşamalarında veya bütçe kesintilerinde bulunamaz, ancak kuralları yumuşatılan ve mevcut Euro 6 test koşullarını ve egzoz emisyonlarına ilişkin sınırları etkili bir şekilde terk eden Euro 7'nin getirdiği yeniliklerden kaynaklanabilir. Bu karar, pazarlanmaya devam edecek olan şehir arabalarını ve yanmalı motorlu küçük arabaları yeniden devreye sokuyor. Bir süre önce Auto Motor und Sport adlı uzman gazete, Volkswagen'in bu nedenle bu yeni modeli düşüneceğini öne sürmüştü. seri ID.2'nin lansmanının 2026'ya ertelenmesi (bu nedenle artık 2025'te değil), termal kardeşi Polo ile birlikte.

SİZİN İÇİN İLGİNÇ OLABİLİR Mİ?

Ayrıca okuyun
sponsorlu içerik

Ayrıca okuyun
sponsorlu içerik

İlgili