Yani Boris Palmer istifasını haklı çıkardı

Adanali

Member
Telepolis Belgeleri: Boris Palmer’ın Kişisel Beyanı. Tübingen belediye başkanı olarak mola ve Yeşiller’den istifa. Palmer kişisel hatalarını kabul ediyor.

Tübingen belediye başkanı Boris Palmer, son skandaldan sonra “mola” vermek istediğini söyledi. Haberler bildirildi. Aynı zamanda Palmer, federal Yeşiller Partisi’nden ayrıldığını duyurdu. Her ikisi de büyük siyasi ve medya ilgisi uyandırdı.

Haberler tam Palmer davası açıklamasının bir hesabına ek olarak belgelenmiştir. Yazı işleri ekibimizin talebi üzerine siyasetçi, şu anda röportaj taleplerine uymak istemediğini belirtti.

Benim için net olan bir şey var: bu böyle devam edemez. Artık ailemden, arkadaşlarımdan ve destekçilerimden, şehir yönetimi çalışanlarından, belediye meclisinden ve bir bütün olarak şehir toplumundan tekrar eden öfke fırtınalarına dayanamıyorum.

Frankfurt’taki son olaylar bana son yılların en kötü skandalları arasındaki bağlantının internet değil, durum olduğunu gösterdi: haksız yere saldırıya uğradığımı hissettiğimde ve kendiliğinden tepki verdiğimde, kendimi her şeyi daha da kötüleştirecek şekilde savunurum.

Büyük ve zorba bir grup tarafından Nazi olarak etiketlenmek, derin anıları geri getirdi. Atalarımın mezarlarının bulunduğu neo-Naziler tarafından kirletilen mezarlığı ziyaret etmek. Göğsünde Yahudi yıldızıyla haksızlığa karşı gösteri yapan babama. Çocukken beni dövmekle tehdit eden ve babama gaz vermeyi unuttuklarını söyleyen bir grup genç adama.

Bir insan olarak, bir şekilde tüm bunlara katlanmak için kendim için ayağa kalkmam gerekiyordu. Bir siyasetçi ve belediye başkanı olarak asla böyle konuşmamalıydım. Yahudi yıldızdan söz edilmesi yanlıştı ve tamamen uygunsuzdu. Eleştirildiği için Holokost’u asla perspektife koymam. Nazi dönemi kendi aileme de damgasını vurmuş olsa da, bu izlenimin arka planını bilmeden ortaya çıkmış olabileceği için çok üzgünüm.

Son derece haksız bulduğum saldırılarla karşılaşmaya devam edeceğim için yapabileceğim tek şey kendimi değiştirmeye çalışmak. Ne yazık ki, bunun gibi bir şeyin bir daha yaşanmamasını sağlayacak ciddi kararlarda başarılı olamadım. Bu nedenle, bir mola sırasında profesyonel yardım arayacağım ve giderek daha yıkıcı hale gelen bu karışıklıklarda üzerime düşeni yapmaya çalışacağım.

Beni tekrardan koruyacak yeni özdenetim mekanizmalarında ustalaştığımdan emin olana kadar, perhiz yoluyla tırmanma potansiyeli olan tüm yüzleşmelerden kaçınacağım. Bu aynı zamanda konular ve olaylar ve her türlü basın açıklaması için de geçerlidir.

Hayal kırıklığına uğrattığım insanlardan, özellikle de tamamen farklı bir görev için bana güvenen seçmenlerden özür dilemek istiyorum. Bunun hakkını vermek her şeyden önce gelir.