16 Çorba Yemek Personelimizin Tekrar Tekrar Pişirdiği Çorbalar

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Çorba mevsimi için asla erken değildir. İster gevrek bir sonbahar havasının tadını çıkarıyor olun, ister klimayı çalıştırıyor ve bir cosplay biçimi olarak bir kazak giyiyor olun, sonbahar yakındır. Resmi olarak 22 Eylül’de başlıyor. Hafta içi bu hızlı salatalardan birkaçını biraz et suyuyla değiştirmek istiyor ancak nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, New York Times Yemek personeli size yardımcı olmaktan mutluluk duyar. İşte bir kase sıcağın sıraya girdiği günler için 16 çorbamız.

1. Ribollit

Kredi… The New York Times için Melina Çekiç

Mark Bittman’ın ribollita’sı tüm zamanların en sevdiğim çorbalarından biridir. Ucuz, kolay ve doğru şekilde ısıtıyor, hepsi domatesli ve otlu. Ama hepsinden önemlisi, soğanların karamelize edilmesi olmadan Fransız soğan çorbasını hatırlatan mükemmel bir kızarmış ekmek ve peynir tepesine sahiptir. Tüm söylemek gerekirse, bu konuda susmayacağım. KRİSTEN ŞAMBROT

Yemek tarifi: ribollita

2. Parmesanlı, Biberiyeli ve Limonlu Nohut Sebze Çorbası

Kredi… New York Times için Andrew Scrivani

Melissa Clark’ın doyurucu ve sağlıklı nohut ve sebze çorbasını seviyorum çünkü tüm malzemeleri bir tencereye (sote olmadan) dökebilir ve bitene kadar kaynatabilirsiniz. Biberiye, Parmesan, limon kabuğu rendesi ve karabiberin tepesi atlanamaz; bu sihirdir. MARGAUX LASKEY

Yemek tarifi: Parmesan, Biberiye ve Limonlu Nohut Sebze Çorbası

3. Fransız Soğan Çorbası

Kredi… The New York Times için Christopher Simpson. Yemek Stilisti: Barrett Washburne.

Sara Bonisteel’in Fransız soğan çorbasında zaman yanılsaması canlıdır ve herkese soğanların biraz sabır ve biraz da karıştırarak geçirdiği bereketli dönüşümü hatırlatır. Soğanların o mükemmel yapışkan-tatlı ana ulaşması yaklaşık bir saat sürer, ama buna değer. Gruyère ve ekmekle cömertçe süslenen bu sıcacık çorba, sonbaharda giydiğim ceketimin eşdeğeri. ELEANORE PARKI

Yemek tarifi: Fransız soğan çorbası

4. Susamlı Zencefilli Tavuk Erişte Çorbası

Kredi… The New York Times için Con Poulos. Yemek Stilisti: Simon Andrews.

Sue Li’den gelen bu basit, susam kokulu çorba, birkaç tavuk göğsü ile yapabileceğiniz en iyi şey olabilir. Kokulu bir et suyu oluşturarak zencefil ile hafifçe kaynatılırlar. Daha sonra tavuk parçalanır ve ipeksi şeritler yeşil soğan ve erişte ile birlikte tencereye geri eklenir. Havalar soğuduğunda için doyurucu, kolay ve ruh tatmin edici bir bira. MELİSA CLARK

Yemek tarifi: Susamlı Zencefilli Tavuk Erişte Çorbası

5. Limonlu Kırmızı Mercimek Çorbası

Kredi… New York Times için Joseph De Leo. Yemek Stilisti: Monica Pierini.

Bana mercimek sevdiren çorbadır. Hafif, limonlu ve hızlı pişiyor ve bundan hoşlanmayan biriyle hiç tanışmadım. EMILY WEINSTEIN

Yemek tarifi: Limonlu Kırmızı Mercimek Çorbası

6. Pastırma ile Doyurucu Bölünmüş Bezelye Çorbası

Kredi… New York Times için Michael Kraus

Florence Fabricant tarafından New York’taki Freemans Restaurant’tan uyarlanan bu harika bir soğuk hava çorbası. Tarifte çok pastırma gibi gelebilir ama en azından benim için doğru miktar. Bir salata ve güzel, rustik ekmek ekleyin ve bir yemeğiniz var. Ve iyi bir syrah ile iyi gider. ERİK ASIMOV

Yemek tarifi: Pastırma ile Doyurucu Bölünmüş Bezelye Çorbası

7. Balkabagi ve Yeşil Köri Çorbası

Kredi… New York Times için Linda Xiao. Yemek Stilisti: Simon Andrews.

New York’ta gevrek bir sonbahar esintisini hissettiğim an, balkabağı çorbası için can atıyorum. Samin Nosrat’ın bu çorbasını seviyorum çünkü birincisi, lezzetli, ikincisi, aromatikler evinizin kesinlikle harika kokmasını sağlıyor ve üçüncüsü, çorbayı canınız çektiğinde (ama çok fazla değil) gelecekteki sonbahar veya kış günlerinde dondurucuda saklayabilirsiniz. söz konusu çorba yapma süreci). Oh, ve fıstık, şili ve fesleğen garnitürünü atlamayın! gabriella lewis

Yemek tarifi: Balkabagi ve Yeşil Köri Çorbası

8. Hindi ve Yeşiller ile Limonlu Beyaz Fasulye Çorbası

Kredi… The New York Times için Con Poulos. Yemek Stilisti: Jerrie-Joy Redman-Lloyd.

Kolejden Melissa Clark süper hayranı olan bir arkadaşım var. Arkadaşıma önce Melissa’nın hangi tariflerini daha sık yaptığını sordum, o da bu çorbayı tavsiye etti. Artık benim de vazgeçilmezlerimden biri. Her zaman ek bir şey pişirmeden sebze içeren sağlıklı, ev yapımı akşam yemekleri yemenin yollarını arıyorum. (Bu mantıklı, değil mi?) EMILY FLEISCHAKER

Yemek tarifi: Hindi ve Yeşiller ile Limonlu Beyaz Fasulye Çorbası

9. Doenjang Jjigae

Kredi… The New York Times için Bobbi Lin. Yemek Stilisti: Sue Li. Prop Stilisti: Sophia Pappas.

Doenjang jjigae her zaman benim vazgeçilmezim olmuştur. Küplenmiş biftek ve kırık yumuşak tofu parçalarıyla süslemeyi ya da ara sıra Kore kabağı ile doldurulmuş vejetaryen bir versiyon hazırlamayı seviyorum. Doenjang, fermente edilmiş bir soya fasulyesi ezmesidir, bu yüzden onu bütün fasulye içeren bir güveçte (cannellini şeklinde) kullanmanın eğlenceli olabileceğini düşündüm. Bu kiler güvecini çok sulu, çorbalı bir iyilik kasesi olarak adlandırırdım. Rachael Ray buna “sapık” diyebilir. Benim için çoğu hafta akşam yemeği. ERİK KİM

Yemek tarifi: Doenjang Jjigae

10. İsviçre Pazı ve Nohut Minestrone

Güneydoğu Louisiana’da, Karayipler’in en üst ucunda, bamyanın kral olduğu bir bölgede yaşıyorum ve bu nedenle çorba yemek için asla çok sıcak olamayacağı gerçeğini minnetle yaşayan insanlar arasındayım. Karalahana bol olduğunda, dışarıdaki sıcaklık ne olursa olsun, Martha Rose Shulman’ın nohut çorbasında onları İsviçre pazı yerine koyduğumu göreceksin. BRETT ANDERSON

Yemek tarifi: İsviçre Pazı ve Nohut Minestrone

11. Domates-Parmesan Çorbası

Kredi… The New York Times için Con Poulos. Yemek Stilisti: Simon Andrews.

New York Times Cooking ile ilk kez üniversitedeyken vejeteryan arkadaşım ilk abone olduktan sonra bu çorbayı yaptığında tanıştım. Ertesi gün için öğrenci gazetesini hazırlamak için soğuk bir gecede ofisimizde geç saatlere kadar çalışıyorduk ve arkadaşım bu domates çorbasından büyük bir kap getirdi. Bu kremalı, peynirli çorbayı yemenin ne kadar harika hissettirdiğini hatırlıyorum – uzun zamandır ilk ev yapımı yemeğim, paket servis kabından başka bir şeyde sunuldu. Daha iyi bir giriş düşünemiyorum. Christina Morales

Yemek tarifi: Domates-Parmesan Çorbası

12. Patates ve Maydanozlu Kereviz-Pırasa Çorbası

Kredi… New York Times için Linda Xiao. Yemek Stilisti: Monica Pierini.

İnsanların bir yemeği “restoran kalitesi” olarak tanımlaması benim için bir yemek yazısıdır. Ev yemeklerini her zaman tembel bir hafiflik olarak bulmuşumdur. Ama buradayım, Alexa Weibel’in bu çorbasını tarif edecek daha iyi kelimeler bulamıyorum. Basit bir yeşil püre gibi görünen, ancak her kaşık dolusu yoğun konsantre patates pırasa aroması ile neredeyse mantıksız bir şekilde lezzetli. BECKY HUGHES

Yemek tarifi: Patates ve Maydanozlu Kereviz-Pırasa Çorbası

13. Billi Bi

Bu billi bi, tüm fantezi ziynetlerine sahiptir – Minetta Tavern menüsünde erken bir yer olan Craig Claiborne yoluyla bir Paris soyağacı – ama aslında gerçekten basit ve güçlendirici. Temel olarak midyeleri buharda pişirir ve elde edilen et suyundan bir çorba yaparsınız; Genellikle ekmekle içtiğiniz şeyler, biraz krema ve tereyağı yardımıyla et suyu haline gelir. Ayrıca, hepsi önceden olmasa da, biraz safran, köri tozu, füme kırmızı biber veya zerdeçal eklemek de dahil olmak üzere doğaçlama için bir yer olduğunu buldum. BRIAN GALLAGHER

Yemek tarifi: Billi Bi

14. Kavrulmuş Karnabahar Çorbası

Kredi… The New York Times için Johnny Miller. Yemek Stilisti: Susan Spungen

Mayukh Sen aracılığıyla Yasmin Khan’dan bu çorbayı seviyorum. Benim için tüm doğru notaları vuruyor: doyurucu, dokusal, lezzetli ve uygulaması hızlı. Hem püre çorbada hem de sos olarak kullanılan közlenmiş karnabahar, her bir kaşık dolusuna muazzam bir derinlik katıyor. Ayrıca ertesi gün daha lezzetli olur ve masada harika bir öğle yemeği hazırlar. Çorba hazır, millet! VAUGHN VREELAND

Yemek tarifi: Kavrulmuş Karnabahar Çorbası

15. Fırında Patates Çorbası

Kredi… The New York Times için David Malosh. Yemek Stilisti: Simon Andrews.

Bu, kendi başına çok doyurucu bir yemek yapar ve herkes soslarla eğlenir. Pürüzsüz servis edilmesini seviyoruz ve herkesin kendi zevkine göre özelleştirebilmesi için masanın ortasına çeşitli malzemelerden kaseler koydum. Etrafta çocuklar varsa fazladan peynir ve domuz pastırması isteyebilirsiniz. Bu, yaklaşık yarım saat içinde bir araya geliyor, bu yüzden harika bir hafta içi akşam yemeği ya da soğuk bir hafta sonu için mükemmel bir ısınma olabilir. KİM GOUGENHEIM

Yemek tarifi: fırınlanmış patates çorbası

16. Kabak ve Otlar ile Mısır ve Deniz tarağı Çorbası

Kredi… The New York Times için Karsten Moran

Brooklyn’de yaşadığım yerde, çiftçi pazarı, yaz sonu şeftalilerinin erken armutların yanında oturduğu ve kabakların sonuncusunun balkabağının ilkinden çok uzakta olmadığı mevsimsel zirvede. Değişim tamamlanana kadar, bu mısır ve deniz tarağı çorbasından yaza mümkün olduğu kadar uzun süre devam edeceğim. CATHY LO

Yemek tarifi: Kabak ve Otlar ile Mısır ve Deniz tarağı çorbası

Takip et New York Times Instagram’da Yemek Pişirme , Facebook , Youtube , TikTok ve Pinterest . Tarif önerileri, pişirme ipuçları ve alışveriş tavsiyeleri ile New York Times Cooking’den düzenli güncellemeler alın .

Okumaya devam et...