Anılarla Dolu Bir Tek Kaplı Kısa Kaburga Yahnisi

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Bu kış biraz daha fazla sıcaklığa ihtiyacınız varsa, eintopf’un tercihiniz olmasına izin verin.

Doyurucu bir Alman yahnisi olan eintopf’un sevenleri kadar çok çeşidi vardır. Geleneksel bir eintopf, sosis ve lahana turşusu içerebilir, ancak nasıl pişirildiği (eintopf “tek kap” anlamına gelir) tencereye ne girdiğinden daha önemlidir. Etiniz ve sebzeniz olduğu sürece, eintopf için temeliniz var.

eintopf’u ilk olarak çocukken tanıdım. Ailem, Berlin’de yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra bizi Lagos’a geri götürdü ve benimle ve kardeşlerimle eintopf’u paylaştılar. Tekil bir yaklaşımları yoktu ve benim de yok. Sürekli rafine ettiğim ve büyük olasılıkla her zaman olacak bir yemek.

Bunun nedeni, eintopf’un ikameleri ne kadar iyi gerektirdiği konusunda parlak olduğu kadar cömert olmasıdır. Elinizde bulunan herhangi bir kök sebze işe yarayacaktır ve iki veya üçün herhangi bir kombinasyonu en iyi sonucu verir: Havuç, yaban havucu, pancar, sunchoke ve patates sadece bazı seçeneklerdir. Baharatlı yeşillikler, doyurucu yeşillikler veya lahanalar, biraz gevrek ekleyerek yahniyi bitirmek için idealdir.

eintopf’un güzelliği, kök sebzelerin, etlerin ve yeşilliklerin herhangi bir kombinasyonuna ne kadar iyi uyduğudur. Kredi… The New York Times için Kelly Marshall. Yemek Stilisti: Roscoe Betsill. Pervane Stilisti: Maeve Sheridan.

Bu tarif, diğer sert ama lezzetli et kesimleri gibi, kemikli kısa kaburgaları vurgular. ama sonunda kemiklerin, meyve sularının ve yağın hepsinin et suyuna fark edilemez katkılarda bulunduğu bir noktaya ulaşacaklar. Hindistan cevizi sütü bana uyan bir sonuç sağlıyor – mandıradan kaçınan bir kişi – ama yemeği sulandırmadan çabucak kalınlaşan krema veya başka herhangi bir bileşen ekleyebilirsiniz.

Fırından çıktıktan sonra, önümüzdeki günler için biriktireceklerinizi ayırabilirsiniz. Hemen servis edeceğim kısımlara lahana ekliyorum, ardından bir miktar ayrılmış rezene yaprağı atıyorum. Bu noktada, et suyu belirli bir parlaklığa sahiptir, ancak tadına baktıktan sonra bir limon dilimi veya başka bir narenciye kabuğunun hızlı bir kabuğu size yakışırsa, bu da hoş olur.

Ben tek kap yemeklerin yorulmak bilmeyen bir adananıyım. Onlardan yeni teknikler ve bana yabancı olan mutfaklar ve malzemeler hakkında bilgi edindim. Ama en sevdiğim tek kap yemekleri, piştikten sonraki günlerde daha da güzelleşenlerdir. İkinci veya üçüncü gün, geliştirdiğiniz tüm lezzetler birbirini tanımaya zaman buldu.

Bu, ebeveynlerimin öğrenciler olarak yaptığı yemek türüdür: bir haftalık yemek için tek bir tencerede bir şeyler yapmak. Onlar için ve şimdi benim için iyi bir yemeğe, özellikle de bu rahat tek kap yemek kadar sıcaklık ve hafıza tutan bir yemeğe geri dönmek için bir rahatlık var.

Tarif: Eintopf (Rezene, Kabak ve Tatlı Patates ile Kızarmış Kısa Kaburga)

NYT Food Twitter’da ve NYT Cooking on Instagram , Facebook YouTube ve Pinterest . Tarif önerileri, pişirme ipuçları ve alışveriş tavsiyeleri ile NYT Cooking’den düzenli güncellemeler alın .

Okumaya devam et...