Birtakım Oyunlardaki Easy Anti Cheat Nedir, Ne İşe Fayda?

Hasan

Member
Oyun dünyası, son senelerda hiç olmadığı kadar süratli bir gelişim gösterdi ve kendi profesyonellerini doğurdu. olağan olarak bu profesyonellerin içinde ister istemez birtakım hileciler de ortaya çıktı. Bilhassa çevrimiçi epeyce oyunculu oyunlarda karşımıza çıkan hileler, bütün oyun zevkimizi bozarlar. İşte bu noktada devreye, hileler çabucak hemen yapılmadan engellemeyi hedefleyen Easy Anti Cheat aracı çıkıyor.

Easy Anti Cheat, bir hayli farklı oyun tarafınca desteklenen bir hile tedbire yazılımıdır. Genel olarak yüklediğiniz oyunla bir arada gelen ve oyunla birlikte çalışmaya başlayan Easy Anti Cheat, oyuncuların evraklarını tarar ve mümkün hileleri daha yapılmadan önleyerek öteki oyuncuların oyun keyfini bozmadan sorunu çözer. Gelin Easy Anti Cheat nedir, ne işe fayda yakından bakalım ve bu araç hakkında bilmeniz gereken tüm kıymetli bilgileri bakılırsalim.

Easy Anti Cheat nedir, ne işe fayda, nasıl çalışır, kaldırılabilir mi?

Easy Anti Cheat nedir?
Easy Anti Cheat ne işe fayda?
Easy Anti Cheat nasıl çalışır?
Easy Anti Cheat kaldırılabilir mi?
Easy Anti Cheat heyeti değil kusuru nasıl çözülür?
Formül #1: Easy Anti Cheat kontağını denetim edin
Usul #2: İşletim sisteminizi güncelleyin
Metot #3: Oyunu güncelleyin
Yol #4: Öteki programların çalışmasını durdurun
Usul #5: Antivirüs yazılımınızı devre dışı bırakın
Easy Anti Cheat destekleyen oyunlar

Easy Anti Cheat nedir?

Tanınan oyun firması Epic Games tarafınca geliştirilen ve desteklenen Easy Anti Cheat, oyunlarda hile yapılmasını önlemeyi hedefleyen bir yazılımdır. Easy Anti Cheat genel olarak yüklediğiniz oyunla birlikte gelir, onunla bir arada çalışır, çalışma sırasında belgeleri tarar ve hile oluşturabilecek çakışan belgeleri tespit ederek çabucak hemen yapılmadan maniler.

Easy Anti Cheat ne işe fayda?

Easy Anti Cheat, hile yapan oyuncuyu tespit etmek ve bildirmek üzere bir bakılırsave sahip değildir. Easy Anti Cheat sadece oyun çalıştığı sırada genel bir evrak taraması yapar ve hileye niye olabilecek çakışan evrakları tespit ederek o kişinin oyunu çalıştırmasını durdurur. Yani bir oyuncu, oyunla birlikte hile yapacağı belgeleri da çalıştırdığı anda oyun dışı kalır.

Easy Anti Cheat nasıl çalışır?

Epic Games tarafınca Easy Anti Cheat aracının nasıl çalıştığına dair rastgele bir resmi açıklama yapılmamasına karşın Windows işletim sistemine sahip bilgisayarınızda oyunu çalıştırdığınız vakit bakılırsav Yöneticisi sayfası üzerinden EasyAntiCheat Launcher olarak listelenen bir uygulamanın çalıştığını bakılırsabilirsiniz.

Oyunla bir arada yüklediğiniz ve oyunla bir arada çalışmaya başlayan Easy Anti Cheat, oyunla etkileşime giren başka evrakları denetler. sıradışı bir durum gördüğü ve hileye niye olabilecek çakışan evraklar çalıştığı vakit oyunu durdurur. bu biçimdece oyun belgeleri üzerinden hileye niye olabilecek rastgele bir yapılandırma gerçekleştirilmesini önler.

Easy Anti Cheat kaldırılabilir mi?

Easy Anti Cheat aracını elle kurmanız gerekmez zira oyunla birlikte gelir. Kaldırma ise biraz sıkıntı olsa da mümkün. Program Files (x86) klasöründeki EasyAntiCheat evrakını tıpkı bir yükleme belgesi üzere çalıştırdığınız vakit karşınıza çıkan seçenekler üzerinden Easy Anti Cheat aracını büsbütün kaldırmayı seçebilirsiniz.

Easy Anti Cheat aracını kaldırdığınız vakit oyunu çalıştırmaya devam etmeniz mümkün. Lakin bakılırsav Yöneticisi sayfası üzerinden Easy Anti Cheat aracını durduğunuz vakit oyun da onunla bir arada duracak ve çalışmayacaktır. Sistem kaynaklarını tüketmeyen, performans sorunu yaratmayan ve inançlı bir uygulama olduğu için Easy Anti Cheat aracını kaldırmanıza gerek yok.

Easy Anti Cheat şurası değil yanılgısı nasıl çözülür?

• Sistem #1: Easy Anti Cheat kontağını denetim edin.
  • Sistem #2: İşletim sisteminizi güncelleyin.
  • Metot #3: Oyunu güncelleyin.
  • Prosedür #4: Öteki programların çalışmasını durdurun.
  • Metot #5: Antivirüs yazılımınızı devre dışı bırakın.
Sistem #1: Easy Anti Cheat irtibatını denetim edin:

Easy Anti Cheat şurası değil yanlışının sebebi internet ilişkinizin olmaması ya da Easy Anti Cheat İçerik Dağıtım Ağı’na ulaşamamanız olabilir. Buradaki ya da buradaki temas üzerinden Easy Anti Cheat ilişkinizi denetim edin. İrtibatın başarılı olduğunu gösteren bir yazı görüyorsanız sorun irtibat kaynaklı değildir.

Sistem #2: İşletim sisteminizi güncelleyin:

Easy Anti Cheat; Windows ve MacOS ve Linux işletim sistemlerini dayanaklar. Şayet Easy Anti Cheat konseyi değil yanlışı alıyorsanız uygulamayı kullanmakta olduğunuz işletim sistemi aktüel olmayabilir. Yeni olmayan bir işletim sistemi bir epey sorun üzere Easy Anti Cheat şurası değil yanlışına da niye olabilir. İşletim sisteminizi güncelleyin ve bir daha deneyin.

Prosedür #3: Oyunu güncelleyin:

İşletim sisteminizin yeni olmaması üzere Easy Anti Cheat ile birlikte çalışan oyununuzun şimdiki olmaması da Easy Anti Cheat heyeti değil yanlışına niye olabilir. Oyun platformu üzerinden ya da oyunun üreticisinin resmi internet sitesi üzerinden rastgele bir güncelleme olup olmadığını denetim edin.

Metot #4: Öteki programların çalışmasını durdurun:

Bilgisayarınızda çalışmakta olan farklı bir yazılım ya da oyun Easy Anti Cheat uygulamasının çalışmasına müdahale ediyor olabilir. nazaranv Yönetici sayfası üzerinden Easy Anti Cheat ve onunla bir arada çalışan oyun haricindeki tüm programları durdurarak Easy Anti Cheat şurası değil yanlışının devam edip etmediğini denetim edin.

Sistem #5: Antivirüs yazılımınızı devre dışı bırakın:

Bilgisayarınızı virüs ve makus hedefli yazılımlardan koruyan antivirüs yazılımları kimi vakit Easy Anti Cheat üzere uygulamaların çalışmasını durdurarak Easy Anti Cheat konseyi değil kusuruna niye olabilirler. Yanlışın çözülüp çözülmeyeceğini denetim etmek için antivirüs yazılımınızı devre dışı bırakın ya da Easy Anti Cheat için özel bir müsaade verin. Kusur çözüldüyse alternatif bir antivirüs yazılımı kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Easy Anti Cheat destekleyen oyunlar:

• 7 Days to Die
  • Absolver
  • Albion Online
  • Apex Legends
  • ArcheAge
  • Audition
  • Audition Next Level
  • Battalion 1944
  • Battlefield 2042
  • Battlefleet Gothic: Armada 2
  • Beyond the Wire
  • Black Clover: Quartet Knights
  • Black Desert Online
  • Blankos: Block Party
  • Blazing Sails
  • Bleeding Edge
  • Bless Unleashed
  • Block N Load
  • Cabal Online
  • Caliber Ru
  • Captain Tsubasa
  • CardLife
  • Chivalry 2
  • CityBattle | Virtual Earth
  • CODE 2040
  • Combat Arms
  • Crossout
  • CRSED: F.O.A.D.
  • Crucible
  • Darkfall: Rise of Agon
  • Darwin Project
  • Dauntless
  • Dead by Daylight
  • Deadside
  • Dekaron Online TH
  • Dirty Bomb
  • Dragon Ball Fighter Z
  • Dragon Ball Xenoverse 2
  • Dreadnought
  • Due Process
  • Dying Light: Bad Blood
  • Empyrion
  • Enlisted
  • Fall Guys: Ultimate Knockout
  • Far Cry 5
  • Fear the Wolves
  • Flyff Online
  • For Honor
  • Fortnite Battle Royale
  • Fractured Lands
  • Friday the 13th
  • Gears 5
  • H-Hour: World Seçkine
  • Halo: The Master Chief Collection
  • Heat
  • Hell Let Loose
  • Hide & Hold Out
  • Hood: Outlaws & Legends
  • Hunt: Showdown
  • Hurtworld
  • Insurgency: Sandstorm
  • Intershelter
  • Intruder
  • iRacing
  • Ironsight
  • Jump Force
  • Kingdom Under Fire 2
  • Kritika Online SEA
  • Last Chaos TH
  • Last Oasis
  • Last Year
  • Lemnis Gate
  • Lost Ark
  • Lost Saga Online
  • M.A.R.S.
  • Memories of Mars
  • Miscreated
  • Monstrum 2
  • MU Legend PH
  • Mu Online PH
  • Naruto To Boruto: Shinobi Striker
  • New GUNDAM Breaker
  • New World
  • Next Day
  • Nine to Five
  • One Punch Man
  • Onward VR
  • Outriders
  • Overstep
  • Paladins
  • Pandemic Express
  • Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville
  • Post Scriptum
  • Predator: Hunting Grounds
  • Qanga
  • Quantum League
  • Ragnarok
  • Rappelz Online
  • Realm Royale
  • Rec Room
  • Reign of Kings
  • Rend
  • RF Online
  • Rising Storm 2: Vietnam
  • Robocraft
  • Rocket Arena
  • Rogue Company
  • Rust
  • S4 League
  • Sabotaj TR
  • SCUM
  • Sector’s Edge
  • Shadow Arena
  • Shaiya PH
  • Smite
  • Sniper Ghost Warrior Contracts
  • Space Junkies
  • Special Force 2 – PlayPark PH
  • Spellbreak
  • Squad
  • Star Wars: Squadrons
  • Harika Dragon Ball Heroes: World Mission
  • Sword Arka Online Alicization Lycoris
  • Sword Arka Online: Fatal Bullet
  • Tactic Force
  • Tales Runner
  • The Culling
  • The Cycle
  • Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands
  • Tom Clancy’s The Division 2
  • Trials Rising
  • War Rock
  • War Thunder
  • Warface
  • Warhammer 40,000: Eternal Crusade
  • Warhammer: Vermintide 2
  • Watch Dogs 2
  • Will To Live Online
  • Wolf Team
  • WolfTeam Turkey
  • World War 3
  • Worms Rumble
  • XERA: Survival
  • Yulgang TH
Oyunlarda karşımıza çıkan hileleri önlemeyi amaçlayan Easy Anti Cheat nedir, ne işe fayda üzere merak edilen soruları yanıtladık ve bu yazılım hakkında bilmeniz gereken ayrıntılardan bahsettik. Easy Anti Cheat hakkındaki fikirlerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.