Bu 3 Çeşit Yemek Daha Kolay Olamaz

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Basmakalıp ama doğru: Tatil sezonunun aşırılıklarından sonra, Ocak ayı daha ılımlı bir bölgeye girme zamanı. Aynı derecede iyi, ancak kısıtlayıcı hissetmesine gerek yok. Ve şenlikli bir şey de söz konusu değil.

Hafif yemek pişirirken, yağsız müstahzarlarda lezzeti artırabilecek bazı Asya kileri malzemelerine güvenme eğilimindeyim. Mesela bir çorbaya miso ekliyorum. Zencefil ve sarımsak bir balık yemeğini destekler ve kızarmış susam yağı kurabiyelere dönüşür.

Bir miktar limon suyu, bir miktar limon kabuğu rendesi ve bir tutam frenk soğanı bu havuç-pırasa çorbasını tamamlar. Kredi… The New York Times için David Malosh. Yemek Stilisti: Simon Andrews.

Başlamak için, çabucak hazırlanabilen basit bir sebze çorbası istedim. Sebze çorbası yaptığımda gerçekten sebzeleri tatmak istiyorum. Bazı aşçılar konserve tavuk suyu veya rafa dayanıklı sebze suyu eklemek ister. Gerekli değil. Gerçek şu ki, pırasa ve havuç hafif tuzlu suda kaynatıldığında, sonuç çok lezzetli bir sebze suyudur. Daha sonra sebzeler ve et suyu birlikte püre haline getirilir. Derinlik katmak için servis yapmadan hemen önce biraz miso karıştırılır ve son bir kireç sıkılması parlaklık verir.

Mantarların tepesi bu beyaz balık yemeğine etlilik katar. Kredi… The New York Times için David Malosh. Yemek Stilisti: Simon Andrews

Balık, hafif bir yemek için harika bir seçimdir. Balık satıcımın pisi balığı vardı, ancak levrek veya orfoz gibi sert, beyaz etli balıklar harika sonuçlarla pişirilebilir. Bu durumda, balık, tavada kızartılmış mantarların lezzetli, lezzetli bir tepesi için lezzetli, nötr bir zemindir. Lezzetten ödün vermeden hafiflik elde edilir. Yöntem şu şekildedir: Mantarlarınızı dilimleyin ve tereyağı veya sıvı yağda soteleyin, doğranmış zencefil, sarımsak ve biraz soya sosu ile bitirin. Mantarları balıkların üzerine dökün ve bir güveç kabında pişirin.

Pişirirken, balıktan bazı lezzetli zencefil kokulu meyve suları çıkacaktır. Pişirme sırasında ve servis yapmadan hemen önce balıkları bu sıvı ile yağlamak mühlet olsun. Herhangi bir mantar türü işe yarar, ancak shiitake özellikle çoktur veya varsa yabani chanterelles kullanabilirsiniz. Buğulanmış pirinçle, belki biraz solmuş ıspanakla servis yapın.

Bu üçlü susamlı çay kekleri, bu hafif yemeğin kolay bir sonu. Kredi… The New York Times için David Malosh. Yemek Stilisti: Simon Andrews

Kış narenciye mevsimi tüm hızıyla devam ederken, ekşi-tatlı çekirdeksiz Satsuma mandalinalarının gelişini kutlamak her zaman bir zevktir. Benim için yaprakları eklenmiş bu güzelliklerden oluşan bir kase mükemmel bir tatlı. Ancak, yemeğin geri kalanı övgüye değer derecede zayıf olduğu için, birkaç küçük, çok tatlı olmayan üçlü susamlı çay kekinin iyi olacağını düşündüm.

Küçük bir kadeh şarap daha al. Yavaş yavaş ölçülü olmaya başlamalıyız.

tarifler: Misolu Havuç-Pırasa Çorbası| Mantar ve Zencefilli Fırında Balık| Üç Susamlı Çay Kekleri

Takip et Instagram’da New York Times Cooking , Facebook , Youtube , TikTok ve Pinterest . Tarif önerileri, yemek pişirme ipuçları ve alışveriş tavsiyeleri ile New York Times Cooking’ten düzenli güncellemeler alın .

Okumaya devam et...