Büyükannemle Kahvaltı

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Merhaba! Ben Tanya, bu bültenin editörü ve bu hafta Bayan Richardson’ın yokluğunda sizin vekil öğretmeniniz. Lütfen masalardan kalkın.

Yaklaşık beş ay önce Washington DC’den New York’a taşındığımda sabırsızlıkla bekleyecek çok şey vardı: dekore edilecek yeni bir daire, yeni arkadaşlar, keşfedilecek yeni yerler. Ama her şeyden önce, 60’lardan beri Manhattan’da yaşayan büyükannemle ne zaman istersem kahvaltı yapabildim.

Abueti sadece kahvaltıyı sevmez – bir kaç kahvaltı için dışarı çıkmayı sever . Gerçekten iyi bir fincan kahvenin, mükemmel çırpılmış yumurtaların ve lapa lapa bir pastanın tadını çıkarıyor. Onun coşkusunu paylaşıyorum, bu yüzden birlikte yavaş yavaş West Village’da harika kahvaltı tabakları arıyoruz.

Aklımda kalan iki şey: Diğerinin ana dilini konuşmakta pek başarılı değiliz, bu yüzden nereye gidersek gidelim birbirimizi duyabilmemiz çok önemli (üzgünüm, Jack’in Karısı Freda). Ve menü brunch’a değil, kahvaltıya doğru eğilmeli – burada dipsiz Bloody Marys için değiliz.

Aşağıda, favori noktalarımızdan birkaçını bulacaksınız. Büyükanneni ara!

Daha portatif bir kahvaltıya ihtiyacınız varsa, füme domuz pastırması, domates reçeli ve yeşillikler ile St. Jardim’s yumurtalı sandviç her zaman tatmin eder. Kredi… Moriah Sawtelle

Tüm Gün Kafeler Geri Döndü bebeğim

Bin yıllık pembe ve VSCO filtrelerine çok benzer şekilde, tüm gün süren kafeler 2017’yi çok iyi hissettirebilir. Aziz Jardim West Fourth ve West 10th Streets’in köşesindeki eski kafe ve şarap barı buna rağmen taze. Gün menüsü basit ama küratörlüğünde; yumuşak çırpılmış yumurtalar, son zamanlarda yediğim en iyilerden. Abueti burada Sey’den gelen kahveye bayıldı ve üzeri taze meyvelerle dolu büyük yoğurt kasesini kolaylıkla ve keyifle bitirdi. Tezgahtaki küçük hamur işleri La Cabra tarafından sağlanır – mümkünse bir canelé alın.

West Fourth Street’in karşı köşesinde, Fairfax , 2017’de sürpriz bir şekilde açılan, gün boyu açık bir mekan daha. Yemek odası, vahşi yaşam tahnitçiliği ve jokeyleri, köpekleri ve pinup kızlarını betimleyen vintage arka ile eklektik bir şekilde döşenmiştir. Uygun, aşağı-aşağı, kahvaltı menüsünden küçük omlet, yalnızca çok iyi bir domuz pastırması siparişi ile geliştirilir.

Buvette’te saumon füme, buğulanmış yumurta ve somon füme, bir parça krema ve kapari meyveleri ile rustik ekmeğin üzerine yığılmış halde gelir. Kredi… Tanya Sichynsky

Sürekli Değişen Bir Mahallede Eski Beklemeler

Abueti’nin yaşadığı gibi, New York’ta yarım yüzyıldan fazla bir süredir yaşadığınızda, sürekli gelişen manzarayı görmezden gelmek imkansız. Bleecker Caddesi’ndeki vitrinler, eski Penn Station kalkış tahtasındaki hedefler gibi, ortadan kayboldukları anda kendilerini duyururlar.

Ama ne değişmedi biliyor musun? Otobüs Durağı Kafe , Hudson ve Bethune Sokaklarının buluştuğu ve M11 otobüs durağından tükürdüğü mesafe. 1995’ten beri bu köşe restoran bir mahalle armatürü olmuştur. Soru “Bus Stop Cafe ne işe yarar?” olmamalı. daha ziyade “Bus Stop Cafe neye hizmet etmez?” Gün boyu menüde pastırmalı omletler, çırpılmış kruvasanlar ve Benedict usulü yumurta bulacaksınız. Ama bunu basit tutuyoruz: bayanlar için iki adet lox ve domatesli simit tabağı lütfen!

Bleecker Caddesi’nde hızlı bir gezinti sizi 11 yaşındaki çocuğa götürecektir. Buvette Grove Caddesi’nde, hiç kimse için bir sır değil, aynı şekilde güvenilir. Restoran rahattır ve hem yerli halk hem de turistler için bir destinasyondur, bu nedenle yürüyüşe çıkanların dışarıda toplanması nadir değildir. (Beklemeyi fiziksel olarak rahatsız edebilecek herkes için bunu aklınızda bulundurun.) Hafta içi erken bir ziyaret (sabah 8’de açılır) tavsiye edilir ve sizi bekleyen cappuccino sizi hemen neşelendirecektir. Saumon fümesini, somon füme ile buğulanmış yumurtaları ve kremalı kremayı seviyoruz, ancak arada sırada bir yığın taze meyvenin altında Belçika waffle’ına soktuğum biliniyor.

Daha sonra Abueti’yi nereye götürmeliyim? Instagram’da bana bildirin! Ben @tanyasic ve bana sahip olduğunuz için teşekkürler.

Diğer Haberlerde…

• Pete Wells’i değerlendirdi Nabila’nın Nabila Farah’ın Lübnan mutfağını sunan Brooklyn, Cobble Hill’de. Yemeği uzun zamandır Washington DC’deki parti çevrelerinde bir hit oldu.

• Florence Fabricant, bu sonbaharda ziyaret edilecek 29 restoran hakkında ayrıntılı bilgi verdi. Hav ve Mart şefler Rose Noël ve Marcus Samuelsson’un deniz ürünleriyle; Eric Huang’ın yeni yeri gagalama evi ve onun ateşli kızarmış tavuğu; Rockefeller Plaza ve Grand Central Terminal’de artan seçenekler; ve dahası.

• Brett Anderson, yeni nesil tadım menülerinin, şeflerin daha düşük fiyat noktalarını benimsediğini ve tutumdan vazgeçtiğini bulduğunu bildirdi.

• Florence, Michelin Guide New York City’nin rehbere eklemeyi planladığı yeni restoranların önceden bir listesini sağladığını bildirdi.

• Biletler New York Times Yemek Festivali 8 Ekim’de tükendi, ama üzülmeyin. Daha fazla biletin ne zaman müsait olduğunu ilk öğrenen olmak için bekleme listesine katılabilirsiniz.
Bize e-posta gönderin [email protected] . Bültenler arşivlenecek burada . Takip et NYT Food TikTok’ta ve Instagram’da NYT Yemek Pişirme , Facebook , Youtube ve Pinterest .

Okumaya devam et...