Çıtır Tavuk, İhale Ravent ve Harika Bir Tava Yemeği

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Baharın tüm yenilebilir müjdecileri arasında ravent, en pembe ve en ekşi olabilir. Soğuk, gri bir Kuzeydoğu kışından sonra, çiftçi pazarındaki ruj kırmızısı sap yığınları pratikte parlıyor ve kararsız aşçıları bile onları hemen alıp götürmek için cezbediyor.

Peki ya doğal hallerinde, saplar sizi irkiltecek kadar büzücü ise? Minimum çabayla (ve genellikle çok fazla şekerle), raventin sertliği bir mırlamaya dönüştürülebilir.

Bununla birlikte, bu tarif, raventin lezzetli tarafına eğilir, huysuz asiditesini biraz bal ve iyi bir dozda schmaltz ile, kavurma tavuğunun izniyle tavlar. Bütün yemek, tavada basittir, ancak diğer kızarmış tavuk tariflerinin çoğundan tamamen farklıdır, daha pembe, daha keskin ve daha karmaşıktır.

En güzel renk için bulabileceğiniz en kırmızı ravent saplarına ulaşın. Bu, lezzet açısından biraz önemli olmayacak – yeşil ravent, doğası gereği kırmızıdan daha az lezzetli değil – ama yemeği çok daha canlı hale getiriyor.

Balın eklenmesi burada raventin keskinliğini arttırır. Kredi… The New York Times için Jutharat Pinyodoonyachet. Yemek Stilisti: Simon Andrews.

Aynı tepsiye, herkesin gerçekten mor olduğunu bildiği kırmızı soğanları ekledim. Ravent ve altın tenli tavuğun külçeleri arasında menekşe yığınlarına çökerek hem tatlılık hem de derinlik verirler.

Her zamanki gibi mutfaktayken, kemikli but ve baget karışımı olan koyu renkli eti tercih ettim. Her zaman kemikli tavuğu tercih ederim çünkü kemikler ete kavurma sırasında ilik sızdığında daha zengin bir lezzet verir. Ama daha da önemlisi, kıkırdağı kemirmeyi ve cildi kemirmeyi seviyorum, ikisi de kemiksiz, derisiz parçalarla imkansız.

Tepsiyi parşömen kağıdıyla kaplamak, temizliği kolaylaştırır, çünkü daha önce akşam yemeği bir hatıradır. Kredi… The New York Times için Jutharat Pinyodoonyachet. Yemek Stilisti: Simon Andrews.

Beyaz eti tercih ederseniz, kemikli, derili göğüs de kullanabilirsiniz. Beyaz etin pişmesi kara etten daha az zaman aldığından, onları 10 dakika önce kontrol etmeye başlayın.

Sac tavayı fırından çıkardıktan sonra, tavaya yapışan kızarmış parçaları ve tavuk sularını birleştirmek için her şeyi büyük bir karıştırın. Bana göre bu, herhangi bir sac tava tavuk tarifinin en lezzetli kısmı ve özellikle burada, ballı kavrulmuş ravent, kekik ve biraz kişniş ile tatlandırılır.

Daha sonra servis yapmadan önce bir parça ravent numunesi için mühlet yapın. Büzüşür ve şaşıysanız, her şeyi biraz daha bal ile gezdirin.

Bunu çıtır çıtır bir baget ve yanında biraz buğulanmış ve tereyağlı kuşkonmazla servis etmeyi seviyorum. Sonuçta, ilkbahar sapları çiftler halinde daha lezzetlidir.

Tarif: Ravent ve Kırmızı Soğanlı Sac Tavada Tavuk

New York Times Cooking’i Instagram , Facebook , YouTube , TikTok ve Pinterest’te takip edin . Tarif önerileri, pişirme ipuçları ve alışveriş tavsiyeleri ile New York Times Cooking’den düzenli güncellemeler alın .

Okumaya devam et...