Doyurucu Fasulye, Yumuşacık Kuzu ve Unutulmaması Gereken Menü

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Adına ne derseniz deyin, bu kış menüsünün en önemli parçası – kuzu ve fasulyeden oluşan yavaş pişirilmiş bir yemek – fast food değil.

Bir tencerede, sulu et ve lezzetli bir et suyu elde etmek için kuzu incikleri kaynatacaksınız. Diğerinde fasulye pişireceksin. Ardından, bunları birleştirip iki kez pişireceksiniz. Zaman ayırırsanız, ki yapmanız gerekir, iki ila üç gün sürer, ancak sonuç, derin, büyüleyici bir tada sahip bir yemektir.

Benzer olsa da, tam gelişmiş, geleneksel bir cassoulet değil, Fransız güneybatısındaki bölgesel spesiyalite, sosis, domuz eti ve ördek konfi ile dolu. Bazıları bunun bir cassoulet olmadığını söyleyecek, ama yine de çok tatmin edici. Bu yüzden merak ettim: Tüm ekstra malzemeler olmadan, hala cassoulet adını taşıyabilir mi – yoksa basitçe cassoulet-ish olarak adlandırılabilir mi? ?

Onlarca yıldır cassoulet ülkesinde yaşayan ve güneybatı Fransız mutfağını avucunun içi gibi bilen bir Amerikalı olan Kate Hill ile temasa geçtim. “Cassoulet: A French Obsession” adlı bir kitap da dahil olmak üzere birçok yemek kitabı yazdı. Sadece kuzu etiyle yapılan cassoulet var mı diye sordum.

Fasulyeleri pişerken yeteri kadar kuzu suyuyla ıslatın, böylece nefis bir karmaşıklıkla yumuşak ve sulu olurlar. Kredi… The New York Times için David Malosh. Yemek Stilisti: Hadas Smirnoff.

Cevabı evet oldu. Cassolette d’agneau olarak adlandırılan bu, küçük bir köy lokantasında veya yol kenarındaki bir restoranda günlük spesiyal olarak bulabileceğiniz bir şey. (Her güveç tipi tarif için tipik olan toprak pişirme kabına güveç denir. ,standart bir graten tabaktan biraz daha derindir.)

Ama bir ismin içinde ne var? En önemli şey, önemli bir cassoulet tekniği kullanmanızdır: çekirdekleri yeterince et suyuyla nemlendirmek, bu da çekirdekler pişerken tüm lezzetin konsantre olmasını sağlar. Sonunda, çekirdekler mükemmel bir karmaşıklığa sahip, yumuşak, sulu ve biraz yapışkan olmalıdır.

Her zaman sarımsaklı bir yeşil salata yapabilirsiniz, ancak hurma ve narın mevsimsel eşleşmesinden başlamak özellikle kaçar. Kredi… The New York Times için David Malosh. Yemek Stilisti: Hadas Smirnoff.

Böyle doyurucu bir ana menüde daha fazlasına yer yok. Yemeğe turp ve zeytin, belki biraz ince dilimlenmiş sos yiyerek başlayın. Sarımsaklı bir yeşil salata iyi bir eşlik ederdi. Ama farklı bir salata istedim, mevsimine uygun ve serinletici bir şey, bu yüzden en sevdiğim renkli sonbahar ve kış meyvesi olan hurma ve narlara baktım. Lezzetli olması için tamamen yumuşak ve olgun olması gereken sivri Hachiya türü değil, lezzetli çiğ olan bodur Fuyu hurmalarını kullanmak mühlet olsun. Bu salatayı ilk yemek olarak servis etmek için roka veya turp yaprakları ekleyebilirsiniz. Veya eşlik edecekse, nane ile süsleyin.

Mütevazı pişmiş elmalar, kurutulmuş meyvelerle doldurulur ve ardından zengin bir öğüne uygun bir son için sırlanır. Kredi… The New York Times için David Malosh. Yemek Stilisti: Hadas Smirnoff.

Fırında elma mütevazi bir tatlıdır ama bunların belli bir zarafeti vardır. Kuru kayısı ve kuru üzüm ile doldurulmuş, bal ve kayısı reçeli ile sırlanmış, ılık veya oda sıcaklığında bir parça taze krema ile servis edilebilir. Bu arada bunlar bir iki gün önceden de pişirilebilir.

Fırında cassoulet’iniz, ocakta ateş ve iyi bir şişe kırmızı şarap ile güzel bir kış ziyafeti yakındır. Ağırdan almak.

tarifler: Trabzon hurması ve Nar Salatası| Cassoulet Usulü Kuzu İncik ve Fasulye| Bal ve Kayısı ile Fırında Elma

Takip et Instagram’da New York Times Cooking , Facebook , Youtube , TikTok ve Pinterest . Tarif önerileri, yemek pişirme ipuçları ve alışveriş tavsiyeleri ile New York Times Cooking’ten düzenli güncellemeler alın .

Okumaya devam et...