Harley Davidson Road Glide ve Street Glide

Hasan

Member
Efsanenin peşinde

Benim gibi 80'lerde Amerikan ekmeği ve efsanesiyle büyüyenler için Harley Davidson bir motosikletten çok daha fazlasıdır: Elvis'in seçtiği yaşam tarzıdır, Marlon Brando'nun 50'lerdeki “The Wild One” isyanının sembolüdür. Vintage bir Fonzie'nin Trophy 500'ündeki kusursuz kokusu. Bu, benim ve meslektaşlarımın arzulamaya devam ettiği Amerikan Rüyası. Street Glide ve Road Glide, Electra Glide'ın doğrudan torunlarıdır 1969'dan itibarentarihte üretim kaplamasına sahip ilk motosiklet. Bradley ekibinin yaptığı değişiklikler, daha az dikkatli bir göz için farkedilemez, ancak taraftarlar için bu bir devrimdir.

Harley Davidson basın ofisi
Değişiklikler ve bakış açısı

Milwaukee mühendisleri, önceki modellerden önemli ölçüde üstün konfor ve performansa sahip çağdaş motosikletler yaratmak için rüzgar tünelinde çalıştı. Yeni LED aydınlatma, Road Glide'ın “köpekbalığı burnuna” tamamen entegre edilmiştir ve ona fütüristik bir 60'lar hissi verirken Street Glide'ın ikonik batwing kaplaması, şekillendirilmiş bir profille hayat buluyor.

Yeni Road Glide ve Street Glide bir meraklı tarafından test edildi - fotoğraf 2

Selenin yeni yeniden tasarımı, Fransız kırsalında geçirilen saatlerden sonra fark yaratıyor ve bu, seleyi daha da güzelleştiren birçok değişiklikten biri. Bisikletler 2023 modellerinden neredeyse 8 kg daha hafif: Çok fazla görünmeyebilir, ancak yeni süspansiyonla birleştiğinde bu ayrıntı, bu 368 kg'lık bisikletleri dar virajlarda bile çevik ve kullanımı kolay hale getiriyor. Yepyeni MILWAUKEE-EIGHT
™
117 V-TWIN sıvı soğutmalı motor, neredeyse 2 litrelik kübik kapasiteye ulaşıyor 107 HP ve 176 Nm ve düşük devirlerden itibaren hızlanma çok acımasız.

Yeni Road Glide ve Street Glide bir meraklı tarafından test edildi - fotoğraf 4

Fiyat listesi

Nostaljik biriyim ve analog enstrümanları seviyorum ama 2024'teyiz ve yeni Harley'lerin bile analog enstrümanları tercih etmesi kaçınılmazdı. Devasa renkli dokunmatik ekrana dayalı bilgi-eğlence sistemi Dokunmaya duyarlıdır ve eldivenle bile kullanılabilir. Avrupa bağlamında Harley Davidson'ların yersiz göründüğü inkar edilemez: çok büyükler, çok gürültülüler, çok ağırlar. Ancak okyanusları aşmak zorunda kalmadan Amerikan rüyasının bir parçasını isteyenler için satın alınabilecek tek bisiklet bunlar. Harley Davidson Street Glide'ın fiyatı 32.200 Euro'dan, Road Glide'ın fiyatı ise 34.400 Euro'dan başlıyor.