İmgesi Ve Lezzetiyle Pizzaya Benzeyen Nefis Kahvaltı Çöreği

Bilgin

Global Mod
Global Mod
İmajı Ve Lezzetiyle Pizzaya Benzeyen Nefis Kahvaltı Çöreği Tanımı İçin Materyaller

• 1 su bardağı ılık süt
  • 1 su bardağı yoğurt(bardak ölçüm 200 ml)
  • 1 çay bardağı sıvı yağ
  • 1 paket insant maya
  • 1 çorba kaşığı şeker
  • 1 tatlı kaşığı tuz
  • 1 yumurtanın akı içine sarısı üstüne
  • 5 su bardağı un (Ele yapışan bir hamur olacak)
  • 1 ,5 su bardağı rende kaşar
  • Sucuk
  • 1 kase daha evvelinde yapmış olduğum kışlık sos kullandım
Hamurun üzerine sürmek için;

• 1 çorba kaşığı tereyağı
Manzarası Ve Lezzetiyle Pizzaya Benzeyen Nefis Kahvaltı Çöreği Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTanımı Yazdır

1. Genişçe bir kabın içine ılık sütün içine maya ve şekerimizi ekleyelim, karıştıralım.
  2. Öteki materyallerimizi ve unumuzu denetimli bir biçimde ekleyip, hamur iki katına çıkana kadar mayalandırılır ben hamurumun üstüne streç geçirip bir saat beklettim.
  3. Hamurumuzu masaya alıp biraz unla havasını almak için birkaç dakika yoğuralım ve iki modüle bölelim.
  4. Bir modülünü alıp oklavayla unla açalım fotoğraftaki üzere bir su bardağıyla pencereler yapalım ve fotoğraftaki üzere öteki bezeyide yavaşça unla açmaya başlayalım, diktörtgen halinde şekil verelim.
  5. Yağlı kağıt serili tepsimize açmış olduğumuz bezeyi yerleştirelim ve tereyağımızı sürelim ve başka parçamızıda üstüne yerleştirelim fotoğraftaki üzere.
  6. Kenarları açılmasın diye çatal sayesinde bastıralımki kenarlarıda açılmasın. İçine isteğiniz harcı kullanabilirsiniz.
  7. Sosumuzu açık olan yerlere evvel sosumuzu dilimlenmiş sucuğu bırakalım. Üstüne isteğe bağlı zeytin bırakalım, yumurta sarısını sürüp, susam serpiştirelim. 180 derecelik ısınmış fırında üzeri kızarana dek pişirilir
  8. 20 dakika pişirip yine çıkarıp kaşarımızı ekleyip yine fırına verelim. Kaşar eriyene kadar pişirelim servise hazır (Sizde benim üzere yumurta kırıp öylede deneyebilirsiniz)
Not: Akşamdan hamurunu yapıp streçleyip buzdolabında bekletip sabah pişirebilirsiniz.

İmgesi Ve Lezzetiyle Pizzaya Benzeyen Nefis Kahvaltı Çöreği Tanımı Fotoğraflı Yapılışı