Kızarmış Yumurta ile Tatlı Patateslerinizi Tazeleyin

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Kocam Daniel’in yemek pişirmemle ilgili tek şikayeti, sevdiği bir şeyi her yaptığımda, bir daha asla pişirmemem.

Bir daha asla pişirmeyeceğimden değil; Merak etmeden edemiyorum, şunun bir tutamını ya da bir tutamını karıştırsam ne olur? Yemeği daha parlak, daha dolgun, daha lezzetli yapar mı? Bana göre, bu ince ayar eğlencenin bir parçası, yemek yapmayı sevmemin ana nedenlerinden biri.

Ve son zamanlarda, 2011’de geliştirdiğim ve hala düzenli olarak devam ettiğim bir tarif olan hindistancevizi yağıyla kavrulmuş tatlı patates yapmaya başladığımda oldu.

Füme kırmızı biber buraya pastırmayı andıran bir derinlik katar. Kredi… The New York Times için Christopher Simpson. Yemek Stilisti: Simon Andrews.

Geçtiğimiz on yılda, baharatları değiştirdim, başka sebzeler ekledim, soslar, proteinler ekledim otlar. Tarifin kemiklerini – hindistancevizi yağı, tatlı patatesler, kavurma sıcaklığı – karıştırmadığım sürece gerçekten yanlış gidemezdim. Tatlı patatesler her zaman zengin aromalı ve dışta ince bir gevrek, içte kadifemsi olur.

Tatlı patatesleri fırından erken çıkarmadığım sürece yani.

Bir okuyucu olan Steven D.’nin New York Times Cooking’de çevrimiçi olarak orijinal tarifin notlarında yazdığı gibi, “Patatesler yarım saat kadar sonra yumuşar, ancak ikinci saatte kabuklar sertleşir. yarım saat, onlara yemeği eşsiz kılan lezzetli dokuyu veriyor.”

Sebzelerin üzerine yumurta koymak iyi bir yoldur, ancak iyi bir yoldur. Kredi… The New York Times için Christopher Simpson. Yemek Stilisti: Simon Andrews.

Bu yemeği en son yaptığımda, yan yemek yerine ana yemek olarak sunmak istedim. Bu yüzden, üstüne bir yumurta koymanın iyi bilinen yolunu seçtim – bu durumda, hindistancevizi yağında kenarları kabarıp gevrekleşinceye, kırılgan ve kahverengiye dönene kadar kızartın.

Tabii ki sahanda yumurtayı düşünmek bana pastırmanın bir tarafını can attırdı. Ama etsiz gitmek istediğimden, pastırmanın kaslılığına bir tutam füme kırmızı biberle yaklaştım. Patateslere karmaşıklık kattı ve sonunda yumurtalara bir renk sarsıntısı verdi, koyu kırmızı toz sarısı turuncuya boyandı.

Ayrıca çıtırlık için doğranmış tuzlu badem ve elementleri bir araya getirmek için kremalı, sarımsaklı yoğurt sosu ekledim. Muhtemelen bir daha asla yapmayacağım harika, rahat ve doyurucu bir yemek yaptı.

Ama canınızın istediği kadar ayarlayarak istediğiniz sıklıkta yapabilirsiniz.

Tarif: Yumurta ve Bademli Dumanlı Tatlı Patates

Twitter’da Yiyecek
ve NYT Cooking on Instagram , Facebook ( 7) ( 7) (mtagxYoutagx10907107) , ) ve Pinterest . Tarif önerileri, pişirme ipuçları ve alışveriş tavsiyeleri ile NYT Cooking’den düzenli güncellemeler alın .

Okumaya devam et...