Kuşbaşı Pide

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Kuşbaşı Pide Tanımı İçin Malzemeler

Hamuru için

• 1 su bardağı ılık süt
  • 1 su bardağı ılık su
  • Yarım paket kuru maya(yaş mayada olur)
  • 1,5 tatlı kaşığı tuz
  • 1 yemek kaşığı şeker
  • Aldığı kadar un
İç harcı için

• 500 gram dana eti
  • 4 adet orta uzunluk domates
  • 3 adet yeşil biber
  • Tuz
  • Karabiber
  • Kırmızı pul biber
  • Yarım çay bardağı sıvı yağ
  • Ufak ufak doğranmış 100 gram tereyağ( iç yağsıda yapabilirsiniz)
Üzeri için

• Rendelenmiş kaşar peynir
Kuşbaşı Pide Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTarifi Yazdır

1. Ilık süt ve suyu derin kaba alıyoruz şekeri mayayı tuzu yağı katıp karıştırıyoruz.
  2. Maya eriyene kadar daha sonra unu yavaş yavaş ekliyoruz kulak göğsü kıvamında ele yapışmayan hamur yoğuruyoruz.
  3. Hamuru 8-9 modüle bölüp mandalina büyüklüğünde beze yapıp un serpil’i tepsiye sıralayıp üzerine ıslatıp sıktığımız süreç sineması hava alamayacak biçimde bezelerin etrafını felan kapatıp iç harcını hazırlayana kadar dolapta dinlenmeye bırakıyoruz.
  4. İçi için etleri kuş başından da küçük küp küp etleri doğruyoruz.
  5. Yeşil biber ve domatesleri küçük küçük doğrayıp etin üzerine ekleyip baharatını yağını ve bir daha tıpkı biçimde tereyağı yahut iç yağısında birebir biçim doğrayıp ekleyip elimizle düzgünce karıştırıyoruz.
  6. daha sonra merdane sayesinde bezelerimizi yavaşça unlayıp uzun ve ince olacak biçimde açalım.
  7. Üzerine kuşbaşı karışımından elimizle koyup yayalım ben 2 adedine rendelenmiş kaşarda ekledim.
  8. İsteğinize bağlı hamurun uç kısımlarını kapatıp kenarları yavaşça kapatım.
  9. Yağlı kağıt serdiğimiz tepsiye koyup 200-230 derecede ısıttığımız fırında pişirelim pişen kuşbaşı pidelerimizi bıçakla dilimleyip sıcak sıcak servis yapalı????.
Kuşbaşı Pide Tanımı Fotoğraflı Yapılışı