Nissan, X-in-1’i sunar

Hasan

Member
X-in-1’in avantajları

Bu yeni yaklaşımla Nissan, 2026 yılına kadar geliştirme ve üretim maliyetlerini 2019’a kıyasla %30 oranında azaltmayı planlıyor, bu da Japon markadan yapılan açıklamaya göre eşit olacak olan Nissan e-POWER modellerinin satın alma maliyetinin de dahil edilmesi anlamına geliyor. geleneksel ısı motorlu modellere göre. Başka bir anahtar strateji 2028’den itibaren katı hal pillerin kullanımı olacak: mevcut pillere kıyasla yarı yarıya mal oluyor ve üçte bir oranında şarj oluyorlar. Nissan, yukarıda belirtilen sürelerde belirlenen hedeflere ulaşacağından emin ve 2010 yılında Leaf’in piyasaya sürülmesiyle başlayan bir macera olan elektrikli otomobil alanındaki deneyiminden yararlanıyor. Yıllar içinde Nissan, en son teknolojiye kadar pek çok elektrifikasyon teknolojisini araştırmış ve geliştirmiştir. e-GÜÇ, 2016 yılında sunuldu.

Nissan X-in-1'i sunar - fotoğraf 3

Nissan basın ofisi
e-POWER ve diğer teknolojiler

e-POWER, otomobilin tekerleklerini hareket ettiren bir elektrik motoru ve enerji üreten bir termik motor ile elektrikli (fişsiz) bir sistem olarak sunuluyor. Ana rol, aracı tüm sürüş koşullarında hareket ettirmek için çağrılan EV tahrik ünitesine aitken, içten yanmalı motorun tamamlayıcı bir rolü vardır. Bu sistem, aşağıdakiler gibi diğer önemli Nissan teknolojileriyle birlikte çalışır: e-Pedal Adımı, Tek pedal kullanarak hızlanmak ve yavaşlamak için kullanılan e e-4ORCEher aksta bir tane olmak üzere iki elektrik motorlu dört tekerlekten çekiş sistemi ve ayrı tekerleklerde bir fren hareketi ayarlama sistemi.

Nissan X-in-1'i sunar - fotoğraf 2

Nissan basın ofisi
5’i 1 arada avantajları

Nissan’ın en son ürünü, adı verilen tamamen elektrikli bir aktarma organının prototipidir. 3’ü 1 arada, motor, invertör ve dişli kutusu olmak üzere 3 bileşenden oluşan ve e-POWER adlı bir prototip 5’i 1 arada, 5 bileşenden oluşur: motor, invertör, redüktör, jeneratör ve çoğaltıcı. Tüm bunlar, Nissan’ın yeni X-in-1 yaklaşımında belirttiği avantajlara dönüşüyor:

• bireysel yapı elemanlarının ve kontrol teknolojisinin paylaşımından ve modülerliğinden kaynaklanan daha yüksek üretim verimliliği;
  • %100 elektrik motorları ve e-POWER için aynı üretim hattını kullanma imkanı;
  • daha hafif ve daha az hacimli motorlar: dolayısıyla daha az tüketim, daha az gürültü ve daha az titreşim;
  • Nadir toprak elementlerinin kullanımının ağırlığın %1’ine düşürüldüğü yeni konsept motorlar.
Bu proje, Japon şirketin 2030 yılına kadar 19’u %100 elektrikli olmak üzere 27 yeni elektrikli modeli tanıtmayı planladığı Nissan Ambition 2030 vizyonunun bir parçası.