Patatesli Kahvaltılık Küçük Puf (Yumuşacık Mayasız)

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Patatesli Kahvaltılık Küçük Puf (Yumuşacık Mayasız) Tanımı İçin Gereçler

• 1 su bardağı süt ya da su
  • 1 tatlı kaşığı tuz
  • 1 paket kabartma tozu
  • 2 su bardağı un
İçi için;

• 2 orta uzunluk patates ya da 1 büyük patates
  • 60 gram kaşar peyniri
  • 2 tane taze soğan
  • 7 kısım maydonoz
  • Tuz
  • 1 çay kaşığı kırmızı toz biber ve karabiber
Patatesli Kahvaltılık Küçük Puf (Yumuşacık Mayasız) Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTanımı Yazdır

1. Kasenin içine un, süt, kabartma tozu ve tuz koyularak hamur yoğrulur. Bu basamakta hamur ele baya yapışıyor un eklemesi yapmıyoruz. 15 dakika örtüp dinlendiriyoruz.
  2. çabucak sonrasında patatesleri soyarak haşlayın. Kaşar peyniri rendeleyin. Yeşillikler küçük doğrayın. Patatesleri püre halinde ezip içine yeşillikleri, peyniri ve baharatlar unu atıp karıştırın. sonrasındasında içini 8 kesime ayırın ve top haline getirin.
  3. Hamuru biraz toparlamak için tezgaha yavaşça un atıp unda yoğurup toparlıyoruz. 4. ondan sonrasında hamuru 8 kesime ayırıyoruz. Ben bıçakla tart dilimler üzere kestim eşit modüller oldu bu biçimdece. Ayırdığımız bezeleri yuvarlıyoruz.
  4. Üzerini örtüp 5 ya da 10 dakika bekletiyorum. Tezgaha biraz un alıp hamuru pasta tabağı büyüklüğünde açıyoruz.
  5. İçine patates topunun birini yerleştirin ve kenarları üzerine kapatıp top yapın ve hamuru yırtma dan yine merdane ile açın.
  6. Tüm hamura birebir süreci uygulayın. Tava ocakta yağ eklemeden uygunca ısınsın.
  7. Isınan tavaya 2 tane hamuru koyup biraz altının kızarmasını bekliyoruz.
  8. ondan sonrasında üst kısmına fırça ile biraz sıvı yağ sürüyoruz.
  9. Sıvıyağ sürdüğünüz yeri alta getirip öteki tarafına fırça ile yağ sürüp kızarana kadar pişiriyoruz. bu biçimdece daha az yağlı ve lezzetli oluyor. Şimdiden afiyet olsun ????????
Patatesli Kahvaltılık Küçük Puf (Yumuşacık Mayasız) Tanımı Fotoğraflı Yapılışı