Pazar Sabahı Gibi Kolay 16 Paskalya Brunch Tarifi

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Brunch ve Paskalya el ele gider, ancak yine de bir hafta sonudur ve kimse boş zamanlarının tamamını mutfakta geçirmek istemez. Günün çoğunu almayacak harika bir yemekle basit tutun. İşte okuyucularımızın sevdiği 16 kolay Paskalya brunch tarifi.

1. Çıtır Fırın Pastırma ve Yumurta

Kredi… The New York Times için Andrew Purcell. Yemek Stilisti: Carrie Purcell.

“Bu tarif dahice. Kalabalık için domuz pastırması ve yumurta yapmak istiyorsanız, bu sizin tarifiniz.”

Genevieve Ko, pastırma ve yumurta için bu akıllı teknikle hepimizi kurtarıyor. Okuyucu ipucu: Dilimlenmiş toplu sosis ile de çalışır.

Tarif: Çıtır Fırın Pastırması ve Yumurta

2. Çilekli Damla Bisküvi

Kredi… The New York Times için Andrew Purcell. Yemek Stilisti: Carrie Purcell.

“Bunlar olağanüstü. Önce çilekle yaptım, bugün kirazla yapıyorum.”

Muffin ile çörek arasında bir yerde, Jerrelle Guy’ın damla bisküvileri yaklaşık yarım saatte bir araya geliyor. Yuvarlama veya kesme gerekmez!

Tarif: Çilek Damla Bisküvi

3. Jambonlu ve Peynirli Brioche Puding

Bütün pudingler tatlı değildir ve tuzlu ekmek pudingi güzel bir öğle yemeği veya hafif bir akşam yemeği hazırlayabilir. Kredi… The New York Times için Karsten Moran

Brunch için 10 kişilik bir grup için ikili tarif yaptım. Bu, özellikle peyniri rendelerseniz ve jambonu bir gün önceden keserseniz, çok kolay bir yumurta yemeği sağlar.”

David Tanis’ten bu inanılmaz derecede basit, çok uyumlu ekmek pudingi için challah, tatlı çörek veya kabuksuz Fransız veya İtalyan ekmeği kullanın. Pancetta veya sosis gibi farklı etler ve dilimlenmiş yeşil soğan veya buğulanmış veya kavrulmuş brokoli gibi sebzeler kullanmayı deneyin.

Tarif: Jambonlu ve Peynirli Brioche Puding

4. Jammy Domates ve Yumurtalı Plantains

Kredi… The New York Times için Linda Xiao . Yemek Stilisti: Hadas Smirnoff.

“Bunu bu gece yaptım ve harikaydı. Kolay, az çaba gerektiren bir yemek.”

Yewande Komolafe’nin Lagos, Nijerya ve Batı Afrika’da popüler bir yemek olan “domatesli yumurtaları”, ağır olmaksızın rahatlatıcıdır. Vegan bir versiyon için yumurta yerine tofu kullanın.

Tarif: Reçelli Domatesli ve Yumurtalı Plantains

5. Kolay Mayasız Tarçınlı Rulolar

Kredi… The New York Times için David Malosh . Yemek Stilisti: Simon Andrews.

“Yaptığınız işi bırakın ve BU YAPIN. Olağanüstüler!”

Allysa Torey’in mayasız tarçınlı ruloları toplam 45 dakikada bir araya geliyor. Onları kıyılmış cevizli veya cevizsiz yapın.

Paskalya’nın Renkleri ve Lezzetleri

Paskalya Pazarından önce biraz yiyecek ve dekor ilhamı mı arıyorsunuz? Aşağıdaki önerilerle sofralara bahar getirebilirsiniz.

• Boyalı Yumurtalar : Yumurtaları renklendirmek için adım adım yapılan bu plan çivilemenize yardımcı olacak süreç. Ve hayır, aslında önce yumurtaları çok kaynatmanız gerekmez.
  • Paskalya Sepetleri: Perakendeciler çocuğunuzun Paskalya sepetinde bir yer arıyor. İşte dahil etmeye değer öğelerin bir listesi.
  • Paskalya Jambonu: Jambonunuzun kuruması konusunda endişeli misiniz? Bu teknik, hiçbir zaman çatırdayan kenarları olan lezzetli dilimler sağlayacaktır.
  • Torta Rustica: Paskalya’da bu ricotta ve ıspanaklı turtayı yemek, yüzlerce yıl öncesine dayanan bir İtalyan geleneğidir.
Tarif: Kolay Mayasız Tarçınlı Rulo

6. Keçi Peynirli ve Yumurtalı Kuşkonmaz-Patates Hash

Kredi… Andrew Purcell for The New York Times. Yemek Stilisti: Carrie Purcell.

Dondurulmuş kızarmış patates ve arpacık soğanı ile yaptım. Kullanılan keskin Cheddar. Acı sos ile servis edilir. Sevdim!”

Lidey Heuck’tan gelen bu doyurucu karma, ne kadar zamanınız olduğuna ve elinizde ne olduğuna bağlı olarak ikameleri memnuniyetle karşılar. Sebzelerin eşit ve hızlı pişmesi için her şeyi ½ inçlik parçalar halinde doğrayın.

Tarif: Keçi Peynirli ve Yumurtalı Kuşkonmaz-Patates Hash

7. Pastelillos de Guayaba (Guava Peynirli Hamur İşleri)

Kredi… Christopher Simpson for The New York Times. Yemek Stilisti: Simon Andrews. Pervane Stilisti: Paige Hicks.

Bunlar harika ve çok kolay!”

Mağazadan satın alınan puf böreği, Von Diaz’dan bu meyveli kremalı hamur işlerini nefis bir şekilde yapar. Queso fresco en hoja veya çiftçi peyniri bulamıyorsanız, krem peynir kullanın.

Tarif: Pastelillos de Guayaba (Guava Peynirli Hamur İşleri)

8. Aloo Anday (Patates ve Çırpılmış Yumurta)

Kredi… Yeni için David Malosh York Times. Yemek Stilisti: Simon Andrews.

Lezzetli ve kolay! Yerine bir kutu doğranmış domates koydum, bu da hazırlığı daha da kolaylaştırıyor.”

Zainab Shah’ın bu popüler Pakistanlı baharatlı çırpılmış yumurta ve patates kahvaltı tarifini kendiniz yapmak kolaydır. Farklı otlar ve baharatlarla oynayın ve vegan versiyonu için yumurta yerine tofu kullanmayı deneyin.

Tarif: Aloo Anday (Patates ve Çırpılmış Yumurta)

9. Fırın Bacon

Ali Slagle’ın fırın pastırması. Kredi… The New York Times için Julia Gartland. Yemek Stilisti: Barrett Washburne.

Bunun lezzetli bir varyasyonu: Pastırma yarı yarıya olduğunda- Pişmiş, üzerine biraz akçaağaç şurubu sürün. Mmmm.”

Ali Slagle’dan bir kalabalık için pastırma yapmanın en iyi, sıçramaya dayanıklı yolu geliyor. Folyo yerine parşömen kağıdı da kullanabilirsiniz.

Tarif: Fırın Bacon

10. Limonlu Ricotta Pancakes

Kredi… Jenny Huang, The New York Times için. Yemek Stilisti: Susie Theodorou; Pervane Stilisti: Paige Hicks.

Çocuklarım bunları şimdiye kadar yedikleri en iyi krepler olarak gördüler. Hafif ve kabarık, hoş bir tada sahip.”

Lezzeti limonsu ve dokusu neredeyse kremsi, Genevieve Ko’nun bu yumuşak krepleri, tatlılıklarını limon ve vanilya kokulu şekerden alıyor. Yaban mersini şurubu ile rüya gibi servis edilirler, ancak geleneksel akçaağaç ile eşit derecede güzeldirler.

Tarif: Limonlu Ricotta Krepleri

11. Kabuksuz Yumurta ve Peynirli Kiş

Kredi… The New York Times için Romulo Yanes. Yemek Stilisti: Vivian Lui.

“Şimdiye kadar yaptığım en iyi kiş.”

Sarah Copeland’dan bu kiş için hamur açmakla uğraşmanıza gerek yok. Sadece yumurta, krema, süt ve tercih ettiğiniz sebzeleri birleştirin ve rendelenmiş peynirle kaplı yağlanmış bir güveç kabına dökün.

Tarif: Kabuksuz Yumurta ve Peynirli Kiş

12. Jordan Marsh’s Blueberry Muffins

Böğürtlenli kekler. Kredi… Jim Wilson/The New York Times

BİRÇOK yabanmersinli kek tarifi aradım ve denedim ve bunların yaptığım en iyilerden biri olduğunu söylemeliyim. Kızım (10) altı tane vardı. Evet. Bu iyi.”

Marian Burros bu tarifi 1985’te The Times’a getirdi ve hala yabanmersinli keklerin altın standardı. Hamura yarım bardak ezilmiş çilek eklenmesini gerektirir, bu da tutacak çok nemli bir kek üretir. (Sanki arta kalan olacak.)

Tarif: Jordan Marsh’ın Yabanmersinli Muffins

13. Crème Fraîche ve Füme Somonlu Fırında Yumurta

Kredi… The New için David Malosh York Times. Yemek Stilisti: Simon Andrews.

“Çok çok lezzetli. Yeterince ramekimiz yoktu, bu yüzden sığ fırına dayanıklı kahve kupaları kullandık. Harika çalıştı.”

Taze kremanız yoksa, Melissa Clark’ın bu pişmiş yumurtalarında tam yağlı Yunan yoğurdu veya ekşi krema kullanabilirsiniz. Süslü hissediyorlar, ama hiç telaşlı değiller.

Tarif: Crème Fraîche ve Somon Füme ile Fırında Yumurta

14. Gecelik Fransız Tostu

Kredi… Craig Lee, The New York Times

“Bunu Paskalya brunch’ı için yaptım ve büyük bir hit oldu!”

Hazır brunch yemeğini sevmelisiniz. Samantha Seneviratne’nin bu gecelik Fransız tostu, önceki gece biraz hazırlık gerektiriyor, sonra sabah tek yapmanız gereken bu yemeği yaklaşık bir saat fırına sürmek.

Tarif: Gecelik Fransız Tostu

15. Herhangi Bir Sebzeli Tart

Kredi… The New York Times için David Malosh. Yemek Stilisti: Simon Andrews.

“Bu kolay ve çok güzel. Kuşkonmaz, çeri domates ve yeşil soğan tükettim ve kesinlikle tekrar yapacağım!”

Tarif: Herhangi bir Sebzeli Tart

Mağazadan satın alınan puf böreği, Melissa Clark’ın bu zarif tartını çocuk oyuncağı yapar. Bulabileceğiniz en taze mevsim sebzelerini kullanın ve daha doyurucu bir yemek için beş veya altı yumurta ekleyin.

16. Meskouta (Portakal Fas Keki)

Kredi… Julia Gartland, The New York Times için . Yemek Stilisti: Barrett Washburne.

“Hazırlaması kolay ve lezzetli. Çilek ve krem şanti ile yedik.”

Hafif ve yumuşak olan bu narenciye keki Fas’ta tipik olarak çay saatinde servis edilir. Yanında çilek reçeli ile brunch’ta veya bir tatlı olarak, çırpılmış krema ile kaplanmış ve çikolata talaşı ile noktalı olarak servis yapın.

Tarif: Meskouta (Portakal Fas Kek )

Takip edin Twitter’da NYT Food ve Instagram’da NYT Cooking , Facebook , YouTube ve Pinterest . Tarif önerileri, pişirme ipuçları ve alışveriş tavsiyeleri ile NYT Cooking’den düzenli güncellemeler alın .

Okumaya devam et...