PSP Oyun Emülatörü PPSSPP Nedir, Nasıl Kullanılır?

Hasan

Member
yıllar ortasında bir epey farklı versiyonu, bir epeyce farklı marka tarafınca üretilmiş olsa da PlayStation markasının el oyun konsolu olan PSP hala bir epeyce oyuncu için gerçek bir efsanedir. PSP oyunlarının tadını ise öbür oyunlardan almak pek mümkün değildir. her neyse ki PPSSPP emülatörü var. PPSSPP emülatörünü kullanarak bir fazlaca farklı aygıt ve işletim sistemi üzerinden efsane PSP oyunlarını oynayabilirsiniz.

PPSSPP emülatörü, birinci sefer kuracak olanlar için biraz karmaşık görünebilir fakat birinci indirme süreci daha sonrası suram aracı tarafınca verilen yönlendirme adımları yardımıyla kolaylıkla heyetim yapacak ve efsane PSP oyunlarını dilediğiniz aygıtta oynamanın tadına varacaksınız. Gelin PPSSPP nedir, ne işe fayda, nasıl kullanılır üzere merak edilen soruları biraz daha yakından inceleyelim ve emülatör üzerinden oynayabileceğiniz oyunlardan kimilerini nazaranlim.

İçindekiler

PPSSPP nedir?
PPSSPP ne işe fayda?
PPSSPP nasıl kullanılır?
PPSSPP nasıl indirilir?
PPSSPP özellikleri
PPSSPP oyunları

PPSSPP nedir?

PlayStation Portable Simulator Suitable for Playing Portably, özetlemek gerekirse PPSSPP; Henrik Rydgård tarafınca GPL 2.0 ve C ++ kullanılarak geliştirilmiş ve birinci defa 2012 yılında yayınlanmış olan bir PSP oyun emülatörüdür. PPSSPP emülatörü ile tüm PSP oyunlarını farklı aygıt ve işletim sistemlerinde oynayabilirsiniz. PPSSPP faal olarak güncellenmekte ve günümüz sistemlerinin gereksinimlerini karşılayacak özellikler eklenmektedir.

PPSSPP ne işe fayda?

PPSSPP emülatörü ile Windows, macOS, Linux, iOS, Android, Nintendo WiiU, Nintendo Switch, BlackBerry 10, MeeGo, Pandora, Xbox Series X, Xbox Series S, Symbian üzere işletim sistemlerinde, platformlarda ve aygıtlarda tüm PSP oyunlarını oynayabilirsiniz. PPSSPP emülatörünü kurduğunuz aygıt ve işletim sistemine bağlı olarak kullanım özellikleri değişiklik gösterebilir.

PPSSPP nasıl kullanılır?

PPSSPP emülatörünü kullanmak için evvela buradaki irtibat üzerinden kullanmak istediğiniz aygıta ve işletim sistemine uygun PPSSPP emülatör yükleme evrakını indirmelisiniz. PPSSPP suram süreci emülatörü kullanmak istediğiniz aygıta ve işletim sistemine göre değişiklik gösterdiği için PPSSPP internet sitesinde yükleme belgesi ile birebir sayfada bulunan suram rehberini incelemelisiniz.

PPSSPP emülatörünün kurulumunu tamamladıktan daha sonra sıra geldi oyun oynamaya. Emülatör üzerinden oynamak istediğiniz PSP oyunlarının .cso uzantılı CSO ya da .iso uzantılı ISO evraklarına sahip olmalısınız. Bu belgeleri, emülatörü kullanmak istediğiniz aygıtı bilgisayarınıza bağlayarak ya da farklı bir formülle PPSSPP klasörüne yüklemelisiniz. daha sonrasında oyunun tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz.

Birinci sefer bu cins bir emülatör konseyimi yapacak olan kullanıcılar için PPSSPP suram süreci biraz baş karıştırıcı olabilir. Fakat PPSSPP internet sitesinde yer alan suram rehberi ve heyetim sırasında karşınıza çıkacak olan yönlendirme aracı yardımıyla bu süreci muvaffakiyetle gerçekleştirebilirsiniz. PPSSPP konseyimi yapmadan evvel kullanmak istediğiniz aygıtın emülatöre uygun olup olmadığını yükleme sayfası üzerinden öğrenebilirsiniz.

PPSSPP nasıl indirilir?

PPSSPP nasıl kullanılır başlığı altında verdiğimiz ilişkiyi açtığınız vakit karşınıza PPSSPP yükleme belgelerinin olduğu bir sayfa çıkacak. Bu sayfa üzerinden Windows, macOS, Linux, iOS, Android, Nintendo WiiU, Nintendo Switch, BlackBerry 10, MeeGo, Pandora, Xbox Series X, Xbox Series S, Symbian PPSSPP versiyonlarından size en uygun olan yükleme evrakını indirebilirsiniz.

PPSSPP emülatörünü, tıpkı tüm uygulamalarda olduğu üzere PPSSPP resmi internet sitesinden indirmeniz öneriliyor. Farklı kaynaklardan indirilen yükleme evrakları ile aygıtınıza virüs ya da makûs gayeli yazılım bulaştırma ihtimaliniz bir çok yüksek. PPSSPP emülatörünün son sürümünü ve kullanacağınıza aygıta uygun versiyonunu indirdiğinizden emin olun. Uyumsuz evraklar, PPSSPP çalışmıyor meselesine niye olabilirsiniz.

PPSSPP özellikleri:

• PSP oyunlarını HD dahil bir fazlaca farklı çözünürlükte oynayabilirsiniz.
  • Tablet ve akıllı telefonlarınızda PSP oyunlarını oynayabilirsiniz.
  • Oyunlar için dokunmatik ekran özelleştirmesi yapabilirsiniz.
  • Harici kontrolör, donanım ve klavye özelleştirmesi yapabilirsiniz.
  • Oyunda kaldığınız yeri kaydederek PPSSPP emülatörü yüklü farklı aygıtlarda oynamaya devam edebilirsiniz.
  • Oynanış özelleştirmeleri yapabilirsiniz.
  • OpenGL 2.0 kullanan tüm işlemcilerde PPSSPP emülatörünü kullanabilirsiniz.
  • Ekranı döndürerek oynayabilirsiniz.
bir epeyce farklı aygıtta ve işletim sisteminde efsane PSP oyunları oynamanızı sağlayan PPSSPP emülatörünün öne çıkan özelliklerinden kimileri bu türlü. PPSSPP özellikleri, kullandığınız aygıt ve işletim sistemine bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

PPSSPP oyunlarından kimileri:

• Naruto Shippuden – Legends – Akatsuki Rising
  • Sword Arka Online – Infinity Moment
  • WWE SmackDown Vs. RAW 2010 Featuring ECW
  • Metal Gear Solid – Peace Walker
  • Crash Of The Titans
  • Naruto – Ultimate Ninja Heroes 2 – The Phantom Fortress
  • Monster Hunter Freedom Unite
  • Ghost Rider
  • Gran Turismo
  • Tekken – Dark Resurrection
  • Def Jam – Fight For NY – The Takeover
  • LEGO Batman – The Görüntü Game
  • God Of War – Ghost Of Sparta
  • God Of War – Chains Of Olympus
  • Naruto Shippuden – Ultimate Ninja Impact
  • Grand Theft Auto – Vice City Stories
  • Grand Theft Auto – Liberty City Stories
  • Grand Theft Auto – Chinatown Wars
  • Spider-Man 2
  • Spider-Man 3
  • Spider-Man – Web Of Shadows
  • Dragon Ball Z – Shin Budokai 2
  • Tekken 6
  • Ben 10 – Ultimate Alien – Cosmic Destruction
  • Ben 10 – Alien Force – Vilgax Attacks
  • Assassin’s Creed – Bloodlines
  • Need For Speed – Most Wanted 5-1-0
  • WWE SmackDown Vs. RAW 2011
  • Naruto Shippuden – Ultimate Ninja Heroes 3
  • Naruto – Ultimate Ninja Heroes
  • Dragon Ball Z – Tenkaichi Tag Team
  • Mortal Kombat – Unchained
  • Call Of Duty – Roads To Victory
  • Dragon Ball Z – Shin Budokai
  • PES 2014
  • FIFA 2014
  • Prince Of Persia – Revelations
  • Sonic Rivals
  • Dragon Ball Z – Shin Budokai Another Road
  • Soulcalibur – Broken Destiny
  • Naruto Shippuden – Kizuna Drive
  • Need For Speed – Underground Rivals
  • WWE All-Stars
  • One Piece – Romance Dawn – Bouken No Yoake
  • Midnight Club 3 – DUB Edition
Listemizdeki PSP oyunlarını ve fazlaca daha fazlasını buradaki ilişki üzerinden indirerek PPSSPP emülatörü üzerinden dilediğiniz aygıtta ve işletim sisteminde oynayabilirsiniz. PPSSPP emülatörü etkin olarak güncelleme almaktadır. Bu niçinle emülatör üzerinden oynayabileceğiniz oyun sayısı da vakit zaman değişiklik gösterebilir.

Efsane PSP oyunlarını bir epey farklı aygıt ve işletim sistemi üzerinden oynamanızı sağlayan emülatör PPSSPP nedir, ne işe fayda, nasıl kullanılır üzere merak edilen soruları yanıtladık ve emülatör ile oynayabileceğiniz PSP oyunlarından kimilerini listeledik. PPSSPP kullanıyorsanız tecrübenizi ve niyetlerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.