PUBG’nin Geliştiricisinin Yeni Oyunundan Fragman [Video]

Hasan

Member
PUBG ve PUBG Mobile üzere oyunlarla kesimde çok sağlam bir yer edinen Krafton, bir müddetdir yeni bir oyun üzerinde çalışmalarını sürdürüyordu. Bu oyun, Güney Kore’de çok tanınan olan “The Bird That Drink Tears” isimli bir romandan uyarlama olarak karşımıza çıkmıştı. Şimdiyse çabucak hemen isimlendirilmeyen ve “Project Windless” olarak anılan bu oyunla ilgili kıymetli bir gelişme yaşandı.

Krafton, Project Windless’ın ilk tanıtım görüntüsünü yayınladı. Bu görüntü, oyundan neler bekleyebileceğimizi “konsept” kapsamında gösteriyor. Unreal Engine 5 motoru üzerine inşa edilen görüntü, içerdiği 18+ ögelerle en epey da endişe çeşidi üretimlere ilgi duyan oyuncuları mest edecek üzere görünüyor.

Project Windless, bir oyundan fazlası olacak!

Krafton, PUBG ile epeyce uygun bir ivme yakaladı ve bu ivmeyi kalıcı hale getirmek için çabalıyor. Project Windless ise bunun en net örneği. Şirket, daha evvelki periyotlarda yaptığı açıklamalarda bu oyun için kitap ve grafikler üzerine şurası özel bir roman yayınlayacağını da söylemişti. Ayrıyeten bunlara ek olarak çeşitli multimedya içerikler de Project Windless için hazırlanıyor.

Krafton’un üst seviye çalışanlarından Kwang Jae Son, The Verge’e verdiği bir röportajda dikkat çeken bir çıkış yapmıştı. Project Windless’ı The Witcher ile kıyaslayan Son, gayelerinin tam olarak The Witcher kadar tanınan olmak olduğunu söylemişti. Bugün paylaşılan tanıtım görüntüsü, oyunun sahiden de The Witcher ile kapışacak potansiyele sahip olduğunu gözler önüne seriyor.

Project Windless için hazırlanan 18+ tanıtım görüntüsünü aşağıdan izleyebilirsiniz

Not:
YouTube siyasetleri yeterince bu görüntünün üçüncü taraflarda izlenmesine müsaade verilmiyor. Bu yüzden görüntü istemcisinde yer alan “YouTube’da izleyin” butonuna tıklamalısınız.