Restoranlardan Müşterilere: Bizi Aramayın, Biz Sizi Aramayız

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
30 yaşındaki Harley Esposito, Richmond, Va’daki evinin yakınında bir mini golf, bar ve restoran alanı olan Hotel Greene için bir telefon numarası bulamayınca şaşırdı. Bir iş etkinliği için Hotel Greene’e gittikten sonra, makbuzunun bir kopyasına ihtiyacı vardı. Hotel Greene’in web sitesine baktığında küçük bir not gördü: “Telefon hattımız yok. ”

“Onları Google’da aradım ve listelenen bir telefon numarası görmedim ve şöyle dedim: Ah, bu garip ,” dedi. “Buna her şeyden çok şaşırdım çünkü onu daha önce hiç görmemiştim. Ben de: İnsanların kendileriyle nasıl temasa geçmesini bekliyorlar?

Hotel Greene gibi, ülkenin dört bir yanındaki restoranlar telefon hatlarındaki fişi çekiyor. Tüm iletişimi e-postalar, sosyal medyadaki doğrudan mesajlar ve rezervasyon uygulamaları aracılığıyla kanalize etmek, yemek yiyenleri hayal kırıklığına uğratabilir ve teknolojiden hoşlanmayanları caydırabilir, ancak restoranlar, bu şekilde iletişim kurmanın evin önündeki çalışanlar için zaman kazandırdığını, restoran yöneticileri için daha verimli olduğunu görüyor. ve küçük bir ekiple veya Covid ile ilgili personel sıkıntısı nedeniyle faaliyet gösteren restoranlara esneklik sağlar.

2019 yazındaki ilk iş ayında Hotel Greene, resepsiyona masa için bekleme hakkında sorular soran bir dizi çağrı alacaktı. Bay Gottier, bekleme süreleri gerçek zamanlı olarak hızla değişebileceğinden, insanlara önceden bekleme süreleri sunan bir sunucunun sonuçsuz olabileceğini söyledi.

Hotel Greene’in ortak sahibi 67 yaşındaki Jim Gottier, “Bu sürekli bir barajdı,” dedi ve ekledi, “birine saatte 15 dolar ya da her neyse, bunu yapmak çok çirkin. ”

Hotel Greene’de resepsiyon görevlisi olan Michael Thibodeau, restoranın tamamı web sitesi aracılığıyla çevrimiçi olarak yapılan rezervasyonlarını yönetiyor. Kredi. . . The New York Times için Parker Michels-Boyce

Bununla birlikte, bu yaklaşım evrensel olarak takdir edilmemektedir. Örneğin, Aralık ayında Hotel Greene, bekleme süresi nedeniyle mini golf oynayamamaktan şikayet eden hayal kırıklığına uğramış bir potansiyel müşteriden bir e-posta aldı.

“Başka bir seçenek de önceden aranacak bir telefona sahip olmak olabilir. Bunun yerine, oraya arabayla 25 dakika ve açıkçası kararlarından dolayı kötü hissetmeyen biri tarafından geri çevrilmek için park etmek için 3 dolar harcadım ”dedi.

Bay Gottier, “İnsanlar çok sinirleniyor,” dedi. “İnanamazsın. ”

Bazı restoranlar için telefondan vazgeçme kararı kolay bir karardır. Kaliforniya, Oakland’daki vegan Singapur restoranı Lion Dance Cafe’nin ortak sahipleri telefonda konuşmayı hiç sevmediler. Bay Area çevresinde yaklaşık on yıl boyunca pop-up’lara ev sahipliği yaptıktan sonra, 32 yaşındaki C-Y Chia ve 32 yaşındaki Shane Stanbridge, Eylül 2020’de Lion Dance Cafe’yi açtı ve aylar boyunca tek çalışan onlar oldu.

“Etrafta alışveriş yaptığımız ve tüm yemekleri yaptığımız için, telefonu açmakla uğraşmak da bize çok fazla engel olacakmış gibi geldi” Mx. dedi Chia. “Bizim için büyük bir karar bile değildi. Bu sadece bariz bir çağrıydı. ”

Lion Dance Cafe’ye ulaşmak için insanlar Instagram hesabına e-posta veya doğrudan mesaj gönderir, ancak bu daha eski potansiyel müşteriler için cesaret kırıcı olabilir, Mx. dedi Chia.

Brooklyn, Carroll Gardens’taki bir Tayland restoranı olan Ugly Baby’de, müşterilerin neredeyse tamamı bin yıllık veya daha genç, dedi 52 yaşındaki şef ve restoranın ortak sahibi Sirichai Sreparplarn. Masa ayırtmak, menüyü görmek veya restoranla iletişim kurmak için Instagram’da olmalısınız. Bay Sreparplarn, bu sistemin küçük personelin işini kolaylaştırdığını ve restoranın düşük anahtarını tuttuğunu söyledi.

“Biz sadece duvardaki bir restoran olmak istiyoruz” dedi. “Şahsen web sitelerinin 2021 için olmadığını düşünüyorum. Bir web sitesine ihtiyacımız yok ve bu benim görüşüm. IG’yi, nerede olursanız olun, çok daha fazla bilgi ile kendi müşterilerimizle hemen etkileşime geçebileceğimiz bir web sitesi olarak alırdım. Bunu gerçekten hızlı bir şekilde yapabiliriz. ”

Brooklyn, New York’ta bir Tayland restoranı olan Ugly Baby’de yemek yiyenler, restoranın tüm rezervasyonları, menüsü ve iletişim bilgileri bir Instagram hesabı üzerinden yönetildiğinden, daha genç bir görünüme sahip olma eğilimindedir. Kredi. . . Jane Beiles, The New York Times için
Ugly Baby’de yalnızca birkaç kişi çalıştığı için, basitleştirilmiş rezervasyon ve ön sipariş sistemi, restoranın şefi ve ortak sahibi Sirichai Sreparplarn için yemek hazırlamayı ve akşam yemeklerini servis etmeyi daha verimli hale getiriyor. Kredi. . . Jane Beiles, The New York Times için

39 yaşındaki Gregory Ryan, California’nın Santa Barbara ilçesinde iki restoranın sahibi ve işletmecisi: Bell’s ve Bar Le Côte. Restoranların hiçbirinin telefon hattı yok, Bay Ryan, küçük ekipleri olduğu için böyle bir karar verildiğini söyledi. İnsanlar, Bay Ryan’a ve restoranlara e-posta ve Instagram doğrudan mesajları aracılığıyla ulaşıyor. Bay Ryan, 15 yıl boyunca restoran işinde çalıştıktan sonra, telefon görüşmelerinin yaklaşık yüzde 80’inin “tipik olarak zaman kaybı olduğunu” söyledi. ”

Bu kimsenin suçu değil, dedi. “Eminim insanlar için can sıkıcıdır. Olmamaya çalışıyoruz. İşim için daha iyi olan şey, günlük akıl sağlığım ve çalışanlarımın akıl sağlığı – benim için telefona cevap vermiyor. ”

Sn. Ryan, restoranın telefona cevap vermesi için birini işe almaya gücü yettiğinde bile, işin verimliliği için hala bir anlam ifade etmediğini söyledi. Bay Ryan, özellikle pandemi durumunda restoranın içindeki konuklara odaklanmanın daha önemli olduğunu söyledi.

“Bence Covid sonrası, yemek salonundaki ve kendilerine bakıldıklarını ve nişanlandıklarını hissetmelerini sağlamaya çalışan misafirler üzerinde böyle bir odak ve endişe var ve bu sizin için bir şey. Gittikçe daha fazlasını görmeye devam edeceğiz,” dedi Bay Ryan.

Telefonsuz felsefesi California’daki en az iki restorana yayıldı. 29 yaşındaki Charlotte Lansbury, Ekim ayında açılan Los Angeles restoranı Horses için idari işler yapıyor. Bayan Lansbury, Bell’s’de yemek yedikten ve Bay Ryan’ı tanıdıktan sonra, telefon olmaması fikrini eski işyeri Gigi’s’e, başka bir Hollywood restoranına getirdiğini söyledi. Geçen sonbaharda Horses’ta çalışmaya başladığında, Bayan Lansbury, şirket sahiplerine ve yönetime Horses’ta neden bir telefon olmaması gerektiğini açıklayan “uzun, güçlü ifadeli” bir e-posta yazdığını söyledi. Anlaştılar.

“Bu sadece bir israf,” dedi. “Diğer restoranların da zavallı ev sahiplerini ve hosteslerini telefonda ‘Geç kalıyorum’ diyen insanlarla uğraşmaktan kurtarmak için yapmasına sevindim. ‘ Kesinlikle tartışmalı, ancak restoran açısından en iyisi. ”

Lansbury, rezervasyonlarına geç kalabilecek veya başka soruları olabilecek kişilerden herhangi bir mesaj gelmesi durumunda restoranın e-postasını ve Instagram’ı hizmet sırasında yönettiğini söyledi.

Los Alamos, California’daki insanlar Bell’s’i arayamadıkları için, restoranın sahibi Gregory Ryan, e-posta veya doğrudan mesajlar yoluyla gelen siparişler, rezervasyonlar veya sorular için servis sırasında telefonunu sık sık kontrol ediyor. medya. Kredi. . . The New York Times için Daniel Dreifuss

Yine de, bir telefona ve özel bir rezervasyon görevlisine sahip olmanın değerini gören birçok restoran var. New Orleans’taki Antoine’s Restaurant için pazarlama ve halkla ilişkiler yapan 56 yaşındaki Lisa Blount, bugünlerde yemek yiyenlerin rezervasyon yapmasının tek yolu olmasa da bir telefon hattına sahip olmanın “gerçekten önemli” olduğunu söyledi.

“Müşterime telefon edip konuşabilirsem daha iyisi yok” dedi. “OpenTable’ı ne kadar sevsem ve çevrimiçi rezervasyon almamıza yardımcı olsa da, bu telefon görüşmesinin yerini tutmuyor. ”

Antoine’daki müsait personel, rezervasyon görevlisi Covid-19’a yakalandığında sırayla telefon aramalarına cevap vermek zorunda kaldı. Bayan Blount, pandemi sırasında insanlarla telefonda konuşmanın ve güvenlik önlemlerini ve yemek düzenini açıklamanın özellikle yararlı olduğunu söyledi.

“Bence dünya şu anda bu insan dokunuşunu kaçırdı” dedi. “Her şeyi insanlıktan çıkardık. ”

Restoranlarla e-posta, metin ve doğrudan mesaj yoluyla iletişim kurmak, Vancouver, British Columbia’da yaşayan ve bir mobilya mağazasında satıcı olarak çalışan 22 yaşındaki Tricia Dado da dahil olmak üzere bazı müşteriler için daha uygun olabilir. Yılbaşından bir gün önce, Twitter’da şunları yazdı: “neyse restoranları aramam gerekiyor mu? lütfen hayır, telefon görüşmesi yapmaktansa bütün gün yemek pişirmeyi tercih ederim. ” tweetini gözyaşı emojisi ile gülen bir yüzle sonlandırdı.

“Şahsen, telefonuma gidip yemek siparişi vermeyi veya bir web sitesinde rezervasyon yaptırmayı çok uygun buluyorum” dedi. “Ayrıca, bir kişinin telefonla sipariş alması yorucu olabilen bir kişi yerine çevrimiçi sipariş alacakları için dijital iletişimin restoranlara fayda sağlayacağını düşünüyorum. ”

Hotel Greene’den gelen bir e-posta yanıtı için üç gün beklemek zorunda kalmaktan biraz rahatsız olan Bayan Esposito, yine de seçimi anlıyordu.

“İlk düşüncelerimden biri, vardiyaları sırasında telefona cevap vermekten endişe duymadıkları için bu çalışanlar için ne kadar şanslı olduğuydu” dedi. “Bir restoranda çalışırken, özellikle de yoğun bir geceyse ve telefon çalıyorsa, bunun işinizi yapmaktan ne kadar zaman alacağını biliyorum. Bu, zaten orada olan ve eğlenmeye çalışan insanlardan gerçekten zaman alabilir. ”

Takip et NYT Gıda Twitter’da ve NYT Instagram’da Yemek Pişirme , Facebook , YouTube ve Pinterest . Tarif önerileri, pişirme ipuçları ve alışveriş tavsiyeleri ile NYT Cooking’den düzenli güncellemeler alın .

Okumaya devam et...