Steam Armağan Kartı Nedir, Ne İşe Fayda, Nasıl Alınır?

Hasan

Member
Uzun yıllardır ömrümüzde olan Steam, dünyanın en tanınan oyun platformlarından bir tanesi. Steam üzerinden bir hesap oluşturduktan daha sonra dilediğiniz oyunu satın alabilir ya da oyunlarınız için uygulama içi satın alımlar gerçekleştirebilirsiniz. olağan olarak burası bir pazar yeri olduğu için sırf kendiniz için değil, dilerseniz Steam armağan kartı ile diğer kullanıcı arkadaşlarınız için de satın alımlar yapabilirsiniz.

Steam armağan kartı, bildiğimiz armağan kartları ile birebir fonksiyona sahiptir. Bu ikram kartını gönderdiğiniz öbür Steam kullanıcısı dostunuz platform üzerinden dilediği oyunu satın alabilir ya da uygulama içi satın alım gerçekleştirebilir. Tabi ki bu sürecin de birtakım kuralları ve uygularken dikkat etmeniz gereken noktaları var. Steam armağan kartı nedir, ne işe fayda, nasıl alınır gibi merak edilen soruları gelin tüm bilgileriyla inceleyelim.

Öncelikle hiç bilmeyenler için, Steam armağan kartı nedir?

Steam ikram kartı, Steam oyun platformu üzerinden öbür Steam kullanıcısı arkadaşlarınıza belirli bir fiyat karşılığında armağan edebileceğiniz bir ikram kartıdır. Steam kullanıcısı dostunuz bu ikram kartını kabul ettikten daha sonra armağan kartı fiyatının tamamını ya da bir kısmını kullanarak dilediği oyunu satın alabilir ya da uygulama içi satın alım yapabilir. Dilerseniz makul bir fiyatı ikram kartı olarak göndermek yerine Steam kullanıcısı dostunuz için bir oyunu satın almanız ya da uygulama içi satın alım yapmanız da mümkün.

İyi fakat tam olarak Steam ikram kartı ne işe fayda?

Daha elle tutulur bir örnek üzerinden anlatalım. Diyelim X isimli bir ayakkabı mağazasından dostunuzın doğum günü için 200 liralık bir ikram kartı aldınız ve ona verdiniz. dostunuz bu ikram kartını aldı ve X mağazasına gitti. 250 liralık bir ayakkabı alırkilk evvel armağan kartını verdi ve fiyat 50 liraya düştü. Hediye kartı tek seferde kullanılan bir araç olduğu için genel olarak altındaki fiyatlarda sorun çıkabilir.

İşte Steam armağan kartı da tam olarak bu türlü kullanılır. dostunuza aldığınız mesela 200 liralık bir Steam armağan kartı dijital olarak ona gönderilir ve kabul etmesi beklenir. Kabul edildikten daha sonra dostunuz bu ikram kartını kullanarak dilediği oyunu satın alabilir ya da uygulama içi satın alımlar yapabilir.

Peki Steam armağan kartı nasıl alınır?

• Adım #1: Buradaki ilişki üzerinden Steam Store armağan kartı sayfasını açın.
  • Adım #2: Steam hesap detaylarınizle giriş yapın.
  • Adım #3: Satın almak istediğiniz Steam ikram kartını seçin.
  • Adım #4: Hediye etmek istediğiniz Steam kullanıcısı dostunuzı seçin.
  • Adım #5: var ise sipariş notunuzu ekleyin.
  • Adım #6: Ödeme metodunuzu belirleyin.
  • Adım #7: Siparişinizi inceleyin ve ödemeyi tamamlayın.
    • ya da
  • Adım #8: Bir mağazadan yahut alışveriş sitesinden Steam ikram kartı satın alın.
  • Adım #9: Kodu, armağan etmek istediğiniz dostunuza gönderin.
  • Adım #10: İşlem tamam.
Steam armağan kartı süreci için üstteki adımları izlemeniz kâfi. Online alışverişlerde direkt olarak Steam Store resmi internet sitesini kullanmanız öneriliyor. Steam ikram kartını fizikî olarak birtakım mağazalarda bulmanız da mümkün. Bazı online alışveriş siteleri anlık kampanyalarla uygun fiyatlı Steam armağan kartları sunabilir. Bu çeşit bir alışveriş sırasında satıcının emniyetli olduğundan emin olun ve kesinlikle kullanıcı yorumlarını inceleyin.

Steam armağan kartı ya da kodu gönderme sırasında dikkatli olun:

Steam Store resmi mağazası üzerinden yaptığınız Steam armağan kartı alışverişlerinde aldığınız ikram kartı direkt olarak dostunuza Steam cüzdan hesabına tanımlanır. Bu niçinle siparişinizi oluştururken son derece dikkatli olmanızda fayda var.

Fiziksel olarak aldığınız Steam armağan kartlarının daha evvel açılmamış olduğundan emin olun ve mümkünse bakılırsavlinin yanında kullanmaya itina gösterin. bu biçimdece bir sorun çıkarsa anında durumu satın aldığınız kuruma bildirmiş olursunuz.

Farklı online alışveriş sitelerinden alınan Steam ikram kartı kodları size e-posta ya da SMS yoluyla gönderilir. Bu kodu dostunuza iletirseniz satın alımlar sırasında kullanabilir. Üçüncü taraf mağazalardan Steam ikram kartı alırken emniyetli bir platformdaki emniyetli bir satıcıdan alışveriş yaptığınızdan emin olun.

Steam ikram kartı hakkında bilmeniz gerekenler:

• Steam Store üzerinden ikram kartı satın alabilmek için Steam hesabına sahip olmalısınız.
  • Hediye kartı göndereceğiniz dostunuzın da bir Steam hesabı olmalı.
  • Steam armağan kartı göndereceğiniz dostunuzla en az üç gündür arkadaş olmanız gerekiyor.
  • Steam cüzdan bakiyenizi ikram kartı alırken kullanamazsınız.
  • Aldığınız Steam armağan kartının gönderdiğiniz kişi tarafınca kabul edilmesi gerekir, kabul edilmezse fiyat tarafınıza iade edilir.
  • Hediye kartı meblağı, Steam armağan kartını kabul eden kişinin Steam cüzdanına yansıtılır ve dilediği üzere kullanabilir.
  • Hediye kartı göndermek yerine Steam kullanıcısı dostunuz ismine oyun satın alabilir ya da uygulama içi satın alım yapabilirsiniz.
  • Steam ikram kartı farklı ülkede yaşayan bir kullanıcıya alındıysa fiyat o ülkenin para ünitesine çevrilerek Steam cüzdanına yansır.
  • Bazı kullanıcılar, Steam armağan kartı kabul ettikleri vakit kısıtlama yaşayabilirler. Bu kısıtlama bir ikaz olarak gösterilecektir.
‘Bu hediyeyi almak için uygun değil’ uyarısı nedir?

Sık olmasa da birtakım kullanıcıların başına gelebiliyor. Örneğin Steam armağan kartını aldınız ve Steam kullanıcısı bir dostunuzı ikram etmek için seçtiniz. Karşınıza, ‘bu hediyeyi almak için uygun değil’ ikaz çıkabilir. Bu ihtarın sebebi, seçtiğiniz kişinin Steam ikram kartı kaidelerine uygun olmamasıdır.

Steam ikram kartı kuralları katıdır ve değiştirilemez. Steam armağan kartı göndermek istediğiniz Steam kullanıcısıyla en az üç gündür arkadaş olmanız gerekiyor. Yeni eklediğiniz bir Steam kullanıcısına ve yeni hesap açmış bir kullanıcıya Steam ikram kartı gönderemezsiniz. Şayet siz yeni bir Steam hesabı açtıysanız bu da mümkün değildir. Unutmayın, arkadaş olduktan daha sonra en az üç gün beklemelisiniz.

Dünyanın en tanınan oyun platformu Steam üzerinden dostunuza armağan göndermenizi sağlayan Steam ikram kartı nedir, ne işe fayda, nasıl alınır gibi merak edilen soruları yanıtladık. Steam ikram kartı alma, gönderme ya da kullanma konusunda farklı meseleler yaşıyorsanız en gerçek ve aktüel bilgiyi Steam Takviye sayfasından alabilirsiniz.