Tatillerde Herkes Evdeyken Kalabalığı Besleyecek 18 Tarif

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
İster büyük bir tatil toplantısı planlıyor olun, ister yalnızca yıl sonu şenlikli etkinlikleri arasında misafirleri beslemeye çalışıyor olun, her zamanki bir veya iki veya iki yerine en az sekiz veya 10 veya 12 kişilik tariflere ihtiyacınız olacak. dört. Aşağıda, The New York Times Aşçılık ve Yemek ekibinin gruplar için hazırlanmış veya ölçeklendirmesi son derece kolay olan favori yemeklerinden bazıları yer almaktadır, böylece “nasıl” konusunda daha az endişe edebilir ve “ne”nin tadını çıkarabilirsiniz: lezzetli, kutlama yemeği.

Tereyağlı Kahvaltılık Güveç

Kredi… The New York Times için Andrew Scrivani

Melissa Clark’ın bu tereyağlı kahvaltı güveci, Noel ruhunu akşam yemeği ve mezelerin ötesine taşıyor ve tatil akşamdan kalmalığından incinen herkesi rahatlatabilir. Daha iyi? Bir gece önceden yapabilirsiniz. Evet, kruvasan, peynir ve sosis var ama rekabet etmek yerine birbirlerini inşa ediyorlar. Bu, tatillerde aile ile vakit geçirmek için bir metafor değilse, ne olduğunu bilmiyorum. ELEANORE PARK

Yemek tarifi: Tereyağlı Kahvaltılık Güveç

Birria de res

Kredi… The New York Times için David Malosh. Yemek Stilisti: Maggie Ruggiero.

Birria de res’i hazırlamak karmaşık olabilir, ancak Tejal Rao’nun şef Josef Centeno’dan uyarladığı bu tarif her zaman çabaya değer. Lezzetlidir ve bir oturuşta veya birden fazla öğünde pek çok kişiyi besler. En son Şükran Günü hafta sonu, Noel ağacını budarken havayı güzelleştiren hindiden bir pivot yaptım. BRETT ANDERSON

Yemek tarifi: Birria de res

Kavrulmuş Mantar Larb

Kredi… The New York Times için David Malosh. Yemek Stilisti: Simon Andrews.

Yewande Komolafe’den gelen bu mantarlı soğan çok kolay bir şekilde iki katına, üç katına, dört katına, hatta belki de altı katına çıkarılabilir. Her sıcaklıkta lezzetlidir ve herkes kendi mükemmel lokmasını yapabilir. Şüphesiz, veritabanımızdaki en sevdiğim tariflerden biridir. PRIYA KRISHNA

Yemek tarifi: Kavrulmuş Mantar Larb

Picadillo

Kredi… The New York Times için Johnny Miller. Yemek stilisti: Maggie Ruggiero. Prop stilisti: Theo Vamvounakis.

Picadillo tarifim ile Sam Sifton’dan gelen bu tarif arasında geçiş yapıyorum. Acı biber, zeytin, kuru üzüm ve benzeri şeylerle dolu terbiyeli kıyma kasesi, kendin yap parti yemeği haline gelir. Sıcak ekmeği, bir kase biraz çorba gibi siyah fasulye, ekşi krema, rendelenmiş marul, şeritli kırmızı soğan ve jalapeno turşusu ile servis ediyorum ve misafirlerin gitmesine izin veriyorum! Bira ile keyfini çıkarın. Yılbaşı Meskene için harikadır. FLORANSA KUMAŞ

Yemek tarifi: Picadillo

Güney Makarna ve Peynir

Kredi… The New York Times için Johnny Miller. Yemek Stilisti: Rebecca Jurkevich.

Yoğun sevimsiz, her bir çatal dolusundan uzanan Colby Jack şeritleriyle Millie Peartree’den gelen bu dev güveç, çocuklarım ve arkadaşları tarafından seviliyor. İşten hemen sonra veya başka bir yoğun günde ev sahipliği yapıyorsam, her şeyi bir gece önce toplar, ardından üzerini kapatıp buzdolabına koyarım. Sadece yaklaşık 10 dakika daha pişirin. GENEVIEV KO

Yemek tarifi: Güney Makarna ve Peynir

Sheet-Pan Kimchi Kızarmış Pilav

Kredi… The New York Times için Bobbi Lin. Yemek Stilisti: Sue Li. Aksesuar Stilisti: Sophia Pappas.

Büyük grupları beslemek söz konusu olduğunda sac-pan kimchi kızarmış pilav her zaman cevaptır. Bazen hafta boyunca öğle yemeği yiyebilmek için bir Pazar günü kendime yaparım. Tarifim kolay ve bir tava, gochujang ve gerçekten iyi bir kimchi gerektiriyor. Korkak şeylere ulaşın. ERİK KİM

Yemek tarifi: Sheet-Pan Kimchi Kızarmış Pilav

Gofretler

Kredi… New York Times için Sang An. Yemek Stilisti: Simon Andrews.

Gerçekten iyi bir zaman ne biliyor musun? Bir gözleme kulesi ile brunch. Gofretleri masanın ortasına üst üste koyun ve yaban mersini, muz, reçel, çırpılmış krema, fıstık ezmesi, normal tereyağı gibi tüm malzemelerle çevreleyin. Ekstra hissettiriyor ama bankayı bozmaz. Geçmişte, Sam Sifton’ın ekşi mayalı gözleme veya gözleme hamuru tarifini kullandım; bu, marş ıskartanızı kullanmanın harika bir yolu. Ama Melissa Clark’ın bu tarifi de harika olacak. Arta kalanlarınız varsa dondurun ki her kalabalığa hazır olun.KRYSTEN CHAMBROT

tarifler: Gofretler| Ekşi Mayalı Gözleme veya Waffle Hamuru

Fırında Ziti

Kredi… The New York Times için Con Poulos. Yemek Stilisti: Rebecca Jurkevich.

Bu, bir kalabalığı beslemem gerektiğinde başvurulacak bir yer. Zengin, sevimsiz iyilik çocukları ve yetişkinleri tatmin eder ve bonus olarak vejetaryendir. Misafirlerle daha fazla vakit geçirebilmek için birkaç saat önceden montajını yapıyorum. Zamanım kısıtlı olduğunda, mağazadan aldığım iyi bir sos kullanırım ve bu Alison Roman tarifindeki talimatların geri kalanını yazılı olarak takip ederim. Kalabalık yemek tarifini genellikle iki katına çıkarırım çünkü hızla yok olurlar ve çocuklarım her zaman arta kalanları umarlar. KIM GOUGENHEIM

Yemek tarifi: Fırında Ziti

peynir Fondü

Kredi… The New York Times için Paola & Murray. Yemek stilisti: Victoria Granof. Prop stilisti: Rebecca Bartoshesky.

Yılda bir kez, Appenzeller, Gruyère ve Vacherin Fribourgeois ile retro peynir fondü yapmayı seviyorum, ardından ekmek, ev yapımı turşular ve kornişonlar, haşlanmış minik patatesler ve büyük bir beyazlatılmış ve çiğ sebze karışımını peynirin içinde veya içinde tabana koyuyorum. biraz salata sosu. Kazanın dibine ulaşırsak – olur! — Oluşan çıtır peynir ile olması için içine yumurta kırıyorum. TEJAL RAO

Yemek tarifi: peynir Fondü

Pernil

Kredi… The New York Times için Christopher Simpson. Yemek Stilisti: Simon Andrews. Aksesuar Stilisti: Paige Hicks.

Annemle babam yılbaşı Meskene yemeklerine gelince hep çöpe atarlardı ve birkaç yıl, onların pernil yaptıkları yıllar gibi hafızamda canlanırdı. Bir akşam yemeği partisi için bir daireye çok fazla insanı tıkıştırdığım ya da tatildeki bir grubu etkilemeye çalıştığım yıllarımda, fırından çıtır çıtır çıtır çıtır sarımsaklı domuz eti kadar etkileyici çok az şey buldum. Von Diaz’ın yemek kitabı yazarı Maricel Presilla’dan uyarladığı tarif, en çıtır chicharrón’u elde etmek için kusursuz talimatlar sağladığından, ilk kez deneyenler için harika bir rehber. Uyarıldınız: Misafirleriniz bunun için kavga edecek. TANYA SICHYNSKY

Yemek tarifi: Pernil

Kavrulmuş Sebzeli Aioli

Kredi… The New York Times için Andrew Scrivani

Melissa Clark kalabalığı ve aşçıyı nasıl memnun edeceğini biliyor. Bu sarımsaklı taban saniyeler içinde bir araya geliyor. İhtiyacınız olan tek zaman sebzeleri kızartmak ve onun tarifini rehber olarak kullanabilirsiniz. Daha fazla kış hissi için biraz kırmızı lahana, mantar veya patates dilimlerini kızartın. Ve canınız sarımsak çekiyorsa, okuyucuların yaptığı gibi aioli’de beş veya altı diş kullanın ve harika sonuçlar elde edin. SARA BONİSTEEL

Yemek tarifi: Kavrulmuş Sebzeli Aioli

Tavada Kızarmış Kabak

Kredi… The New York Times için Linda Xiao. Yemek Stilisti: Hadas Smirnoff.

Bu yıl Dostluk Günü’m için menüyü planlarken en büyük amacım, konukların yemeğin çok ağır olduğunu hissetmemeleri için bir denge kurmaktı. Daha hafif ve daha taze seçenekler olsun diye Lidey Heuck’ın tavada kızartılmış kabaklarını dahil ettim. İki katına veya üç katına çıkarılabilir, ancak asıl harika kısım tekniktir: kabak dilimlerini kızgın yağa koymak, hemen tuz ve karabiberle çeşnilendirmek, ardından bir çok karaktere ulaştığında çevirmek. Daha hızlı yapılabilecek bir şey arıyorsanız, kalasları tereyağı, sarımsak ve biberiye ile doldurmayı atlayabilirsiniz. Onsuz bile bir nakavt. Aynı pişirme yöntemini dilimlemesi kolay diğer sebzelere de genişletebilirsiniz. CHRISTINA MORALES

Yemek tarifi: Tavada Kızarmış Kabak

Tacos de Carnitas

Kredi… The New York Times için Danny Ghitis

Gazeteci ve yemek kitabı yazarı Tara Duggan’ın bu karnitaları, büyük toplama paranız için en büyük patlamayı sunuyor. Tarif basittir ancak zengin tatlar ve büyük bir tencerede yumuşak et ve çıtır parçalar sunar. Hepsinin tortillaya sarılıp tezgahtaki kaselere dizilmiş sebzeler ve salsalarla süslenerek tadını çıkarın. Ve büyük bir yeşil salata, büyük bir grup için o kadar da seksi bir şey gibi görünmüyor, ancak Samin Nosrat’ın Via Carota’nın insalata verde versiyonu – üst üste yığılmış ve sosu o kadar iyi fırlatılmış ki, kendi başına içmek isteyeceksiniz – olacak masaya hoş bir ek. kim severson

tarifler: Tacos de Carnitas| Via Carota’nın Insalata Verde’si

Viski Islatılmış Bitter Çikolatalı Bundt Kek

Kredi… The New York Times için Craig Lee

Tatlıyı unutma. Bu Bundt pastası zengin ve son derece sarhoş ve en az 10 ila 12 kişiyi besliyor. Bu tarifi, fırıncılık efsanesi Maida Heatter’dan uyarlayan Melissa Clark, bana mükemmel bir ipucu verdi: Ortadaki deliği taze çırpılmış krema ile doldurarak pastayı daha şenlikli hale getirebilirsiniz. EMILY WEINSTEIN

Yemek tarifi: Viski Islatılmış Bitter Çikolatalı Bundt Kek

fırında makarna

Kredi… The New York Times için Constantine Poulos. Yemek Stilisti: Rebecca Jurkevich.

Colu Henry’nin baharat ve bitki yüklü domates ve et sosu ile kremalı beşamel tabakası ile yapılan Yunan fırınlanmış makarna tarifi, benim parti zevkimdir. Lazanyayı seven herkes buna bayılacaktır, ancak şenlikli ve eğlenceli hissettirecek kadar farklıdır. MARGAUX LASKEY

Yemek tarifi: fırında makarna

Bo Ssam

Kredi… The New York Times için Marcus Nilsson. Yemek stilisti: Brian Preston-Campbell. Prop stilisti: PJ Mehaffey.

Sam Sifton, on yıl önce David Chang’ın bo ssam’ı hakkında yazdığında, buna bo ssam mucizesi adını vermişti ve ben de bu muhteşem yemek hakkında tam olarak böyle düşünüyorum. Hızlı değil – domuz omzunu iyileştirmeye bir gün önce başlamanız gerekiyor ve ardından fırında altı saat sürüyor – ancak tarifin kendisi daha kolay olamazdı. Tuzlu, karamelize kabuğunun altında arkadaşlarınıza o yumuşacık, eriyen, kaslı domuz etinden bir tabak sunun ve bırakın övgüler yağsın. Bildiğim en iyi parti numarası bu.MELISSA CLARK

Yemek tarifi: Bo Ssam

Takip et Instagram’da New York Times Cooking , Facebook , Youtube , TikTok ve Pinterest . Tarif önerileri, yemek pişirme ipuçları ve alışveriş tavsiyeleri ile New York Times Cooking’ten düzenli güncellemeler alın .

Okumaya devam et...