Tesla’nın gelecek planları 2023 Yatırımcı Günü’nde açıklandı.

Hasan

Member
Model 2 ve Model 3 Yok

Elon Musk bir kez daha herkesi şaşırttı: Uzun zamandır beklenen yeni Model 2 veya Model 3, çoğu kişi için Markaya ve “Kaptanına” bağlı olmayan Yatırımcı Günü 2023 sahnesini aydınlatmadı. Tesla, evin gelecek planlarını genel bir bakış açısıyla anlatarak, otomobil dünyasındaki büyük güncel konulara değinerek, içeriden bakanların dikkatini yeni modellerin detaylı projelerinden uzaklaştırdı. Yani aklımızda en çok kalan gerçek, Musk’ın ilan ettiği üretim hedefi. 2030’a kadar yılda 20 milyon elektrikli arabaüretim süreçlerine maksimum dikkat ve maksimum yatırımla, hem tedarik zinciri hem de inşaat yöntemleri üzerinde çalışarak.

Tesla nereye gitmek istiyor?

Bu, üretim maliyetlerinde %50 azalma sağlayacak ve Tesla’nın şu anda Tesla Model 2 olarak bilinen 25.000 $’lık elektrikli arabayı pazarlamasına yardımcı olacak her ticari faaliyetin verimliliğini en üst düzeye çıkarmanın yolu olacaktır. açıklandı) doğabilir yeni Gigafactory Meksika, yeni nesil Tesla’nın amiral gemisi. 2023 Yatırımcı Günü’nde Elon Musk ayrıca yeniden şarj etme konusuyla ilgili duyurularda bulundu: birkaç yıl içinde hedef, Kaliforniya arabalarını hem dışarıya enerji sağlayabilen hem de alabilen çift yönlü pillerle donatmak olacak. Ayrıca Tesla duyuracak bir paket teklifi Ayda 30 ABD Doları ücret karşılığında sınırsız gecelik yükleme sunar. Başlangıçta Amerika Birleşik Devletleri’nde aktif olan bu uygulama, yalnızca Tesla müşterilerini değil, elektrikli arabalarını Supercharger ağında şarj etmek isteyen herkesi hedef alacak.

Tesla Basın Ofisi
Cybertruck zamanı

Model 2 ve Model 3 ile ilgili somut duyurular olmadan sadece ve münhasıran yeni Cybertruck sayesinde bir üründen bahsetmek mümkün oldu. üretim öncesi numune, Önümüzdeki yazdan itibaren pazara sunulacak araca çok yakın. Dıştan, son aylarda Kaliforniya yollarında görülen araca çok benziyor, üçgen aynalar ve A sütununun yanına dikey bir konumda sabitlenmiş devasa bir ön cam sileceği. Kokpitte dev bir merkezi dokunmatik ekrana sahip iyi bilinen bir ortam var, ancak asıl yenilik, tepesi kare ama daha geleneksel bir şekle sahip direksiyon simidi, ünlü Yoke’un yerine (Model S ve Model X’e takılır).